انواع لوازم آرایشی, سلامت پوست

تفاوت رتینول و رتینوئید چیست؟

تفاوت رتینول و رتینوئید چیست؟

تفاوت رتینول و رتینوئید چیست؟

تفاوت رتینول و رتینوئید چیست؟ : تا آنجایی که مواد تشکیل دهنده مراقبت از پوست وجود دارد، احتمال زیادی وجود دارد که قبلاً با اصطلاحات “رتینول” و “رتینوئید” برخورد کرده باشید. اما با نام‌های تقریباً یکسان، احتمالاً از خود می‌پرسید که تفاوت بین این دو چیست.

خوشبختانه برای شما، ما همه چیز را در مورد این مواد جام مقدس می دانیم. برای یک درس مراقبت سریع از پوست در مورد رتینول در مقابل رتینوئید، همراه با چند راه برای گنجاندن این نیروگاه های مراقبت از پوست در روال مراقبت از پوست خود بخوانید!

سلامت پوست

رتینول در مقابل رتینوئید

حتی اگر قبلاً از سرم رتینول در برنامه روزانه خود استفاده می کنید، هنگامی که با موضوع رتینول در مقابل رتینوئیدها مواجه می شوید، ممکن است بپرسید “رتینوئید چیست” و بپرسید چه چیزی یک رتینوئید را از رتینول متمایز می کند. بنابراین، بیایید مسائل را روشن کنیم. رتینوئید در واقع یک اصطلاح چتر برای مشتقات مختلف ویتامین A از جمله رتینول است.

طبق تحقیقات منتشر شده توسط مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی، خانواده رتینوئیدها شامل ویتامین A و مشتقات طبیعی و مصنوعی آن، از جمله اسید رتینوئیک است. به عبارت دیگر، رتینول تنها یک نوع رتینوئید است که تعداد زیادی از آن وجود دارد.

تفاوت رتینول و رتینوئید چیست؟

به گفته کلینیک کلیولند، سایر رتینوئیدها شامل کرم‌ها و دارو‌های تجویزی و بدون نسخه هستند که بسیاری از آنها برای درمان آکنه در نظر گرفته شده‌اند.

این رتینوئیدها برای بهبود آکنه و اسکار آکنه، خطوط ظریف و چین و چروک، بافت و رنگ پوست و آبرسانی پوست استفاده می شوند. طبق گفته دانشکده پزشکی هاروارد، ترتینوئین اولین رتینوئیدی بود که کشف شد – و هنوز هم یک گزینه محبوب امروزی است!

رتینوئیدها چه می کنند؟

دانشکده پزشکی هاروارد بیان می کند که رتینوئیدها گردش سلولی را افزایش می دهند تا منافذ مسدود شده را لایه برداری کرده و ظاهر خطوط ریز را کاهش دهند.

به همین دلیل است که می توانند درمان موثری برای آکنه و چین و چروک های قابل مشاهده باشند. آنها همچنین با افزایش تولید کلاژن، بهبود رنگ پوست و محو شدن لکه های پیری به کاهش خطوط ریز و چین و چروک کمک می کنند.

تفاوت رتینول و رتینوئید چیست؟

رتینول چه کاری انجام می دهد؟

جای تعجب نیست که رتینول مشابه رتینوئیدها عمل می کند، اما همانطور که گفتیم، از آنجایی که رتینول یک رتینوئید بدون نسخه است، فواید آن کمی متفاوت است.

دانشکده پزشکی هاروارد توضیح می‌دهد که از آنجایی که این گزینه بدون نسخه آنقدر قوی نیست (و در نتیجه کمتر تحریک‌کننده است)، در کاهش چین و چروک‌ها موثر نیست. گفته می شود، آنها هنوز هم توانایی بهبود ظاهر پوست پیر شده را دارند.

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید. پیشنهاد می کنیم مطلب بعدی را نیز بخوانید: چطور روند پیری زودرس را کاهش دهیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.