سلامت مو

تفاوت بین روغن و سرم مو چیست؟

تفاوت بین روغن و سرم مو چیست؟

تفاوت بین روغن و سرم مو چیست؟

تفاوت بین روغن و سرم مو چیست؟ : همه می گویند که رشته های شما به چیزی بیش از شامپو و نرم کننده نیاز دارند. و مطمئناً، توصیه هایی را برای گسترش روتین مراقبت از مو خود دریافت می کنید، اما اگر بدانید از چه محصولاتی استفاده کنید، مفید خواهد بود.

این موضوع با این واقعیت چالش برانگیزتر می شود که برخی محصولات به نظر می رسد ممکن است یکسان باشند. برای مثال از سرم و روغن مو استفاده کنید. اغلب از ما می پرسند که آیا این دو قابل تعویض هستند یا به هر دو نیاز دارید. پیشاپیش می خواهیم یک بار برای همیشه پاسخ دهیم که تفاوت سرم و روغن چیست.

سرم مو

آیا سرم مو مانند روغن است؟

اول از همه، بگذارید چیزی را روشن کنیم: سرم مو و روغن یکسان نیستند. آنها هر دو محصول مراقبت از مو هستند و اغلب برای موهای خشک استفاده می شوند، اما داشتن این همپوشانی به معنای کاملا مشابه نیست.

سرم مو: سرم مو یک درمان هدفمند برای مراقبت از مو است که دارای فرمول مایع است. این می تواند یک کرم سبک باشد یا بافتی تقریباً شبیه آب داشته باشد.

به این ترتیب سرم های مو مشابه سرم های صورت است. در حالی که بسیاری از سرم های آبرسان مو برای تارهای خشک وجود دارد، گزینه هایی نیز برای رفع نگرانی های مختلف مو وجود دارد. یکی دیگر از انواع محبوب سرم موخوره است.

تفاوت بین روغن و سرم مو چیست؟

روغن های مو: روغن ها و سرم ها شباهت های زیادی با هم دارند، اما تفاوت آن ها ساده است. روغن مو دارای فرمول مبتنی بر روغن است. روغن آرگان، روغن نارگیل، روغن زیتون، و روغن جوجوبا همه مواد محبوب هستند.

ممکن است متوجه شوید که یک روغن مو تقریباً به طور کامل با یکی از این مواد گیاهی ساخته شده است یا می تواند از ترکیبی از روغن های مختلف تشکیل شده باشد.

بیشتر روغن‌های مو برای تغذیه مو، تقویت درخشندگی یا ترمیم آسیب‌ها به کار می‌روند. همچنین می توان از روغن برای حفظ رطوبت ارائه شده توسط سایر محصولات مراقبت از مو استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: راه های جلوگیری از وز مو با چند روش کاربردی

روغن سرم مو چیست؟

مقایسه سرم و روغن مو برای هیچ کس از بین نمی رود. به همین دلیل، این دو نوع محصول مراقبت از مو اغلب در یک محصول فوق العاده ترکیب می شوند. نتیجه روغن سرم مو است. این محصولات بهترین قسمت های هر دو را می گیرند و آنها را با هم جمع می کنند.

آنها گزینه مناسبی هستند که به شما امکان می دهند از تمام فواید (کنترل موخوره، درخشش، تغذیه و به دام انداختن رطوبت) بهره ببرید و روتین خود را در همان زمان ساده کنید. ما خودمان طرفدار روغن های سرم مو هستیم. در زیر، ما سه مورد را که توصیه می کنیم نام می بریم.

آیا سرم مو مانند روغن است؟

چه زمانی باید از سرم یا روغن مو استفاده کرد؟

قوانین نحوه استفاده از سرم مو، روغن یا محصول ترکیبی تقریباً یکسان است. شما چند قطره از فرمول انتخابی خود را بریزید (دو تا سه قطره کافی است) و آنها را روی موهای مرطوب یا خشک از قد وسط تا انتها بزنید.

شما می خواهید از ریشه های خود اجتناب کنید زیرا ممکن است در نهایت چرب به نظر برسند. بعد از حمام روی موهای مرطوب به عنوان درمان استفاده کنید یا آن را روی موهای خشک به عنوان یک اثر تکمیل کننده درخشندگی برای هر مدل مویی استفاده کنید.

تفاوت بین روغن و سرم مو چیست؟

اگر از سایر محصولات مراقبت از مو استفاده می کنید، آن را برای آخرین بار استفاده کنید. اسپری موی شما همیشه باید آخرین مرحله در روال مراقبت از مو و حالت دهی شما باشد و یک سرم یا روغن درست قبل از آن می آید. شامپو، نرم کننده، ماسک، موس، ژل و هر محصول دیگری برای مو باید قبل از سرم یا روغن استفاده شود.

برای استفاده از سرم و روغن به عنوان دو مرحله جداگانه، ابتدا از سرم استفاده کنید. پیروی از روغن به آن اجازه می دهد تا یک لایه محافظ تشکیل دهد و رطوبت سرمی را که قبلاً استفاده کرده اید حفظ کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.