زیبایی, سلامت پوست

آیا بخار دادن صورت به درمان آکنه کمک می کند؟

آیا بخار دادن صورت به درمان آکنه کمک می کند؟

آیا بخار دادن صورت به درمان آکنه کمک می کند؟

آیا بخار دادن صورت به درمان آکنه کمک می کند؟ اگر از آکنه رنج می برید، بخار دادن صورت ممکن است کمک کند پوست های مستعد آکنه می توانند از روش های خاصی از بخار دادن صورت بهره مند شوند.

می توانید از آن برای از بین بردن کثیفی که در منافذ انباشته شده است استفاده کنید. به این ترتیب، محصولات مراقبت از پوست و داروهای آکنه ای که به صورت موضعی استفاده می کنید، به راحتی جذب پوست شما می شوند.

به بیان ساده، بخار دادن صورت برای آکنه به بهبود کارایی محصولاتی که روی پوست خود استفاده می کنید کمک می کند. بیایید مزایای بخور صورت برای آکنه و نحوه بخار صورت در خانه برای آکنه را بررسی کنیم.

آیا بخار دادن صورت به درمان آکنه کمک می کند؟

آکنه چیست؟

آکنه مربوط به غدد موجود در پوست ما است که به عنوان غدد چربی شناخته می شوند. روغن (سبوم) توسط غدد چربی ترشح می شود تا پوست را مرطوب نگه دارد.

هنگامی که این غدد بیش از حد روغن تولید می کنند و منافذ ما مسدود می شود، بستری برای رشد باکتری ها ایجاد می شود. این امر منجر به التهاب و جوش های پوستی می شود که در موارد شدید می تواند منجر به آکنه شود.

آیا بخار دادن صورت به درمان آکنه کمک می کند؟

آیا بخور دادن صورت برای آکنه کیستیک کمک می کند؟

بخار دادن یا استفاده از آب گرم روی صورت می تواند به پاکسازی و باز شدن منافذ کمک کند – با انجام این کار، شیوع آکنه را می توان کاهش داد. بخار دادن به پوست به آن اجازه می دهد تا آکنه و سایر پمادهای پوست را به طور موثرتری جذب کند.

پس از دریافت بخار، پوست شما نرم می شود و هر چیزی را که استفاده می کنید موثرتر می شود. بیایید برخی از مزایای بیشتر بخارپز کردن صورت برای آکنه را بررسی کنیم.

آیا بخار دادن صورت به درمان آکنه کمک می کند؟

1. به تقویت گردش خون کمک می کند

بخار دادن صورت باعث تعریق شما می شود. این به نوبه خود منجر به باز شدن رگ های خونی شما می شود و در نتیجه جریان خون را به پوست شما افزایش می دهد.

وقتی خون اکسیژن و سایر مواد مغذی حیاتی را به سلول‌های پوست شما می‌رساند، پوست شما را سالم و درخشان می‌کند.

2. پوست شما را کاملا تمیز می کند

شما می توانید منافذ پوست خود را باز کنید و آلودگی ها و باکتری هایی که باعث آکنه می شوند را با استفاده از بخار روی صورت خود پاک کنید.

علاوه بر این، جوش های سرسیاه و سرسفید (ناشی از مسدود شدن منافذ) را نرم می کند، بنابراین می توانید به راحتی آنها را از بین ببرید.

 بخار دادن صورت

3. رشد کلاژن را در پوست خود تقویت کنید

فرآیند بخار دادن باعث افزایش جریان خون به صورت شما می شود که مواد مغذی و اکسیژن را به شما می رساند. خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد، تولید کلاژن را افزایش می دهد و چین و چروک و خطوط ریز را کاهش می دهد.

4. نفوذپذیری پوست شما را افزایش می دهد

استفاده از بخار صورت ، نفوذپذیری پوست را بهبود می بخشد که باعث می شود داروهای موضعی به طور موثر جذب شوند در نتیجه داروهای موضعی شما موثرتر می شود.

نفوذپذیری پوست شما را افزایش می دهد

5. هیدراتاسیون را افزایش می دهد

بخار دادن صورت به پوست شما آبرسانی می کند روغن های طبیعی زمانی که منافذ پوست شما باز هستند آزاد می شوند و از خشکی پوست جلوگیری می کنند و پوست شما را مرطوب نگه می دارند.

سوالات متداول در مورد بخار کردن صورت برای کمک به آکنه

آیا بخار دادن صورت برای آکنه خوب است؟

اگر می‌پرسید «آیا بخار دادن صورت برای آکنه خوب است»، حقیقت این است: بخار دادن صورت به تنهایی به پاک کردن آکنه کمکی نمی‌کند همچنین از بروز مجدد جوش ها جلوگیری نمی کند. 

بخار دادن صورت هیچ تاثیری بر جوش های ملتهب و لکه های مهم تری مانند کیست و ندول ندارد. شما نمی توانید این لکه های ریشه دار و مهم تر را بدون توجه به اینکه چه مقدار و چه مدت صورت خود را بخار می کنید، از بین ببرید.

آکنه

چگونه صورت خود را در خانه برای جوش صورت بخار کنیم؟

✅ اگر می خواهید بدانید که چگونه صورت را برای آکنه در خانه بخار کنید، در اینجا چیزی است که باید دنبال کنید:

✅ صورت خود را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید. شما می‌خواهید روی سطحی تمیز شروع کنید تا منافذ شما تمیز باشد و آلودگی، باکتری یا سبوم جمع‌آوری نشده باشد، که باعث مشکلات بیشتر می‌شود.

✅ در حین استراحت، بین 5 تا 20 دقیقه اجازه دهید صورتتان بخار کند.

✅ یک ماسک پاک کننده عمیق صورت بزنید و اجازه دهید تا خشک شود.

✅ پس از آن، ماسک صورت را بشویید و آب سرد را روی صورت خود بپاشید. این کار منافذ شما را سفت می کند. یا اگر بخار دادن شما از آن پشتیبانی می کند می توانید از بخار سرد استفاده کنید.

✅ از یک حوله تمیز برای خشک کردن صورت خود استفاده کنید.

✅ کار را با مرطوب کننده ای که غیر کومدون زا است (منافذ را مسدود نمی کند) به پایان برسانید.

آکنه

برای درمان آکنه هر چند وقت یکبار باید صورت خود را بخار کنید؟

همه ما می دانیم که هر چیزی بیش از حد مضر است، اینطور نیست؟ بخار دادن بیش از حد برای پوست و آکنه نیز مضر است زیرا می تواند منجر به تشدید این بیماری شود. بنابراین برای شرایط خفیف آکنه، ایده آل است که صورت خود را بیش از یک بار در هفته بخار دهید.

اما اگر منافذ پوست شما به شدت مسدود شده است و باید پوست خود را پاک کنید، می توانید دو بار در هفته صورت خود را بخارپز کنید، اما نه بیشتر از آن می توانید این برنامه را دو بار در هفته به مدت دو هفته انجام دهید و سپس به روال هفته ای یکبار تغییر دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.