سلامت پوست

آموزش از بین بردن سلولیت

آموزش از بین بردن سلولوئید

آموزش از بین بردن سلولیت

آموزش از بین بردن سلولیت : وقتی صحبت از نگرانی های مراقبت از پوست می شود، تقریباً همه خانم ها در مقطعی با آن مواجه می شوند، چه اعتراف کنند یا نه. ما در مورد سلولیت صحبت می کنیم. سلولیت به همان اندازه که آزاردهنده است، ممکن است برای از بین بردن آن بسیار سرسخت باشد. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به کاهش دیده شدن سلولیت کمک کنید، از جمله تغییراتی در روال مراقبت از پوست خود، طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD). اگر کنجکاو هستید که چگونه ظاهر سلولیت را درمان و از آن جلوگیری کنید، به خواندن همه چیزهایی که باید بدانید ادامه دهید.

سلولیت از کجا می آید؟

به گفته کلینیک مایو، در حالی که این یک وضعیت پزشکی جدی نیست، اطلاعات کمی در مورد عامل ایجاد سلولیت وجود دارد.

سلولیت سلول های چربی زیر پوست ما را درگیر می کند. هنگامی که آنها انباشته می شوند، به سمت پوست فشار می آورند در حالی که بافت همبند به طور همزمان آن را به سمت پایین می کشد. این باعث ظاهر ناهموار یا فرورفتگی سطح می شود.

به گفته AAD، سلولیت بیشتر در ران‌ها، باسن و شکم رخ می‌دهد و اکثر زنان – حتی خانم‌هایی که از نظر بدنی فوق‌العاده هستند – ممکن است سلولیت داشته باشند. AAD بیان می کند که تخمین زده می شود 80 درصد از زنان – صرف نظر از وزن بدنشان – سلولیت دارند.

سلولیت همچنین با افزایش سن بیشتر قابل توجه است زیرا پوست ما با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و همچنین در افرادی که افزایش وزن را تجربه کرده اند، که می تواند آن را قابل توجه تر نشان دهد. سایر عوامل موثر در ایجاد سلولیت، سبک زندگی کم تحرک و همچنین ژنتیک است.

بنابراین، چرا سلولیت در زنان بیشتر از مردان است؟ طبق گفته کلینیک مایو، این به این دلیل است که سلول‌های چربی زنان به طور متفاوتی توزیع می‌شوند  بیشتر در ران‌ها، باسن و باسن نسبت به همتایان مرد ما.

آموزش از بین بردن سلولوئید

کدام درمان‌های سلولیت واقعاً مؤثر هستند؟

سلولیت هم رایج و هم بسیار سرسخت است، اما تحقیقات و درمان‌های جدید امیدوارکننده است. درمان هایی مانند امواج صوتی و درمان های لیزری از طریق مطالعات تحقیقاتی نشان داده شده است که به طور موقت به ظاهر سلولیت کمک می کند. روش دیگر، آزادسازی دقیق بافت به کمک خلاء نیز با کاهش ظاهر سلولیت مرتبط است.

در طول این روش، متخصصان پوست از دستگاهی استفاده می‌کنند که حاوی تیغه‌های کوچکی است تا نوارهای سخت را برش دهند. پس از بریده شدن نوارها، بافت به سمت بالا حرکت می کند تا پوست فرورفته را پر کرده و از بین ببرد.

یکی از اقدامات تهاجمی تر، کربوکسی تراپی است، روشی که در آن گاز دی اکسید کربن (CO2) درست زیر پوست وارد می شود. به گفته AAD پس از این درمان ها، محققان دریافتند که سلولیت زنان کمی کمتر است.

به گفته AAD، محققان همچنین دریافته‌اند که برخی از کرم‌ها و لوسیون‌ها ممکن است به صاف کردن ظاهر پوست ناهموار و خشن کمک کنند. دو ماده مراقبت از پوست که امیدوار کننده هستند، کافئین و رتینول هستند.

بر اساس AAD، محصولات حاوی کافئین برای از بین بردن آب سلول های پوست کار می کنند که می تواند به بهبود ظاهر پوست ناصاف یا ناهموار کمک کند.

از سوی دیگر، رتینول می تواند به ضخیم شدن پوست کمک کند، که همچنین ممکن است با استفاده مداوم به ظاهر پوست خشن یا ناهموار در طول زمان کمک کند. دستورالعمل‌های روی بسته‌بندی محصولی که استفاده می‌کنید را دنبال کنید تا بدانید چه مدت به استفاده از محصول نیاز دارید.

آموزش از بین بردن سلولوئید

آیا می توانید از شر سلولیت خلاص شوید؟

به گفته کلینیک کلیولند، در حالی که گزینه های ذکر شده ممکن است به طور موقت به صاف کردن ظاهر پوست کمک کنند، متاسفانه نمی توان سلولیت را به طور کامل از بین برد.

هیچ مرطوب کننده یا لیزر درمانی نمی تواند سلولیت را به طور کامل و نامحدود از بین ببرد. بهترین کاری که همه ما می توانیم انجام دهیم، با توجه به همه این منابع، حفظ مقدار سالم چربی بدن است – که به معنای حفظ یک سبک زندگی سالم با ورزش منظم و یک رژیم غذایی سالم است.

سخن آخر: 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. همچنین میتوانید در مطلب بعدی درمان خط لبخند را بخوانید: 14 قانون برای مراقبت از پوست خشک این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.