زیبایی, سلامت پوست

چند روش استفاده از تونر برای انواع پوست

چند روش استفاده از تونر برای انواع پوست

چند روش استفاده از تونر برای انواع پوست

چند روش استفاده از تونر برای انواع پوست : تونرها به دلیل فواید بی‌شمار و اثربخشی چشمگیر، جای خود را در قلب کسانی که عاشق محصولات آرایشی باکیفیت هستند، پیدا کرده‌اند. همانطور که بهتر از ما می دانید تونر انتخاب خوبی برای شستشوی صورت است.

چند روش استفاده از تونر برای انواع پوست

از این محصولات برای پاک کردن آرایش نیز استفاده می شود. مزایای تونر این محصول را به اولین انتخاب در روتین مراقبت از پوست روزانه شما تبدیل می کند. اما استفاده از این محصول علاوه بر انتخاب تونر باکیفیت، در کارایی آن نیز بسیار حائز اهمیت است.

جالب اینجاست که ما افراد زیادی را می شناسیم که به همان اندازه که به خرید بهترین تونر توجه می کنند، به نحوه صحیح استفاده از تونر نیز توجه نمی کنند.

از آنجایی که رسم ما بر این است که بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی را به دوستان خود معرفی کنیم، روش صحیح استفاده از تونر را ذکر می کنیم. قول می دهیم با خواندن این مقاله تا انتها بهتر از همیشه از تونر استفاده کنید و چهره تان شاداب تر از همیشه شود.

چند روش استفاده از تونر برای انواع پوست

تونر برای انواع پوست

تونرهای مختلف با کارایی متفاوت برای انواع پوست به بازار عرضه شده است در نتیجه در کنار یادگیری روش صحیح استفاده از تونر، باید نوع پوست خود را بشناسید و برای این پوست یک تونر انتخاب کنید.

بسیاری از افراد پوست نرمال و چرب دارند این پوست ها که به آن ها ترکیبی چرب و معمولی نیز می گویند روی پیشانی و بینی چرب می شوند. اما گونه ها، زیر چشم و سایر قسمت های پوست این افراد طبیعی است و چربی زیادی ندارد.

از طرفی ما پوست های معمولی داریم. همانطور که از نام آن پیداست، این پوست ها طبیعی هستند و بیش از حد چرب یا خشک می شوند. در نهایت با خشکی پوست مواجه می شویم.

این پوست ها به مواد مرطوب کننده بیشتری نیاز دارند. پیشنهاد می کنیم با توجه به توضیحاتی که در مورد انواع پوست دادیم، قبل از خرید تونر، نوع پوست خود را مشخص کنید. سپس روش صحیح استفاده از تونر را که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

چند روش استفاده از تونر برای انواع پوست

روش صحیح استفاده از تونر برای پوست های چرب و معمولی

وقتی صحبت از پوست چرب و معمولی می شود، باید به دنبال تونری باشید که الکل نداشته باشد. از طرفی بهتر است یک تونر با ترکیبات آلفا هیدروکسی اسید (AHA) خریداری کنید.

این اسید هزاران فایده برای پوست دارد. جالب است بدانید در حین استفاده از تونر با آلفا هیدروکسی اسید، این تونر ممکن است پوست شما را سوزن‌‌سوزن کند.

با این حال جای نگرانی نیست سوزش خفیف ناشی از استفاده از این تونر را تحمل کنید و مطمئن باشید که مواد تشکیل دهنده این تونر پوست شما را تمیز و شاداب می کند.

برای پوست های چرب و معمولی تونر با موادی که گفتیم بخرید. سپس مقدار کمی پنبه را به این تونر آغشته کنید. پنبه آغشته به تونر را روی قسمت های مختلف صورت بمالید.

این پنبه باید از داخل به بیرون صورت کشیده شود. حرکت پنبه از داخل به بیرون صورت مانع از تجمع آلودگی در داخل صورت می شود.

پنبه آغشته به تونر را به آرامی روی صورت بزنید. اگر قسمتی از صورت آلوده تر است، این پنبه را بیشتر فشار ندهید. در عوض، پد پنبه ای را به آرامی چند بار روی ناحیه کثیف بمالید تا کثیفی کاملاً پاک شود.

استفاده از تونر

روش صحیح استفاده از تونر برای پوست های معمولی و مختلط

صادقانه بگویم، پوست حساس نیاز به مراقبت بیشتری دارد. استفاده از لوازم آرایشی برای این پوست ها نیز روش خاص خود را دارد.

پوست های حساس بیشتر مستعد التهاب و عوارض پوستی هستند. به همین دلیل، تونرهای پوست حساس نباید حاوی الکل باشند. الکل نه تنها پوست را خشک می کند، بلکه حساسیت آن را افزایش داده و التهاب آن را افزایش می دهد.

این التهاب ممکن است با یک قرمزی ساده پوست شروع شود و به شرایط جدی‌تری برسد. ترکیباتی مانند گلاب در تونر اثر آبرسانی آن را افزایش داده و پوست حساس را التیام می بخشد.

روش صحیح استفاده از تونر برای پوست های معمولی و حساس این است که ابتدا صورت خود را با یک شستشوی ملایم صورت بشویید. سپس انگشت خود را در یک تونر که دارای مواد خنثی و غیر التهابی است فرو کنید.

در نهایت انگشتان آغشته به تونر را با حرکات ضربه ای روی صورت بزنید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که تونر کاملا جذب پوست شود. جالب است بدانید که حرارت انگشت شما به جذب سریعتر مواد تونر کمک می کند.

استفاده از تونر

روش صحیح استفاده از تونر برای پوست های خشک

ناگفته نماند که پوست خشک نسبت به سایر انواع پوست به آبرسانی بیشتری نیاز دارد. اگر پوست خشک به خوبی هیدراته نشود، پس از پاکسازی با تونر، خشک‌تر می‌شود. برخی از افراد با پوست خشک به جای تونر، پوست خود را با محصولات مرطوب کننده آبرسانی می کنند.

جالب است بدانید استفاده از محصولات مرطوب کننده در کنار تونر اشکالی ندارد. جالبتر اینکه تونر سریعتر از سایر محصولات مرطوب کننده جذب پوست می شود. از طرف دیگر، ترکیبات تونر به دلیل رقیق شدن بیشتر به عمق پوست نفوذ می کنند.

به همین دلیل است که ما اصرار داریم که از تونر برای پوست های خشک استفاده کنیم. تونری که برای پوست خشک انتخاب کرده اید باید به مقدار زیاد روی صورت بمالید.

استفاده از تونر

ابتدا چند تکه پنبه را به تونر آغشته کنید. سپس این پنبه ها را مانند یک لایه ماسک روی صورت خود قرار دهید تا تمام قسمت های صورت شما پوشانده شود.

اجازه دهید این توپ های پنبه ای به مدت 10 دقیقه روی پوست شما بماند. سپس صورت خود را پاک کنید و از پوست مرطوب شده لذت ببرید.

حرف پایانی

همانطور که قول داده بودیم روش صحیح استفاده از تونر برای پوست های خشک، معمولی و حساس را با شما در میان گذاشته ایم. امیدواریم به لطف این اطلاعات، پوست شما جذاب تر از همیشه باشد و هرگز پیر و چروک به نظر نرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.