سلامت پوست

محصولات مراقبت پوستی که باید در یخچال نگه داشته شوند

محصولات مراقبت پوستی که باید در یخچال نگه داشته شوند

محصولات مراقبت پوستی که باید در یخچال نگه داشته شوند

محصولات مراقبت پوستی که باید در یخچال نگه داشته شوند : در یخچال خود در کنار شیر و تخم مرغ خود فضای کمی ایجاد کنید. وقت آن است که برخی از محصولات مراقبت از پوست مورد علاقه خود را نیز خنک کنید. استفاده از فرمول هایی که در یخچال نگهداری شده اند می تواند به کاهش موقت ظاهر پف کردگی کمک کند.

بعلاوه، زمانی که هوای بیرون فوق العاده گرم است یا زمانی که تمام روز را در محل کار یا دفتر خانه سپری کرده اید که گرمای مصنوعی تولید می کند، استفاده از یک کرم خنک می تواند احساس طراوت داشته باشد. این روزها می‌توانید یک یخچال مراقبت از پوست مخصوص محصولات خود تهیه کنید، به اندازه‌ای کوچک که روی میز یا روشویی شما قرار بگیرد.

آیا نمی دانید کدام محصولات مراقبت از پوست باید در یخچال نگهداری شوند؟ در اینجا، ما هفت نوع محصول را نام می‌بریم – از جمله ماسک‌های صورت شبانه، کرم‌های دور چشم و موارد دیگر – که باید در یخچال خود نگهداری کنید.

محصولات مراقبت پوستی

1. ماسک صورت شبانه

ماسک های شبانه خود را در یخچال خود نگهداری کنید تا قبل از رفتن به رختخواب حالتی خنک به پوست خود بدهید. هنگامی که ماسک یک شبه خنک را روی صورت خود قرار می دهید، در تماس با پوست شما شروع به گرم شدن می کند.

این ماسک کرمی و ماندگار می‌تواند فوراً به پوست احساس هیدراته شدن بدهد و با استفاده مداوم در طول زمان، ظاهر خطوط و چین و چروک‌ها را کاهش دهد. ماسک یک شب را از یخچال خارج کنید و آن را به جای مرطوب کننده معمولی شب خود استفاده کنید.

ماسک صورت شبانه

2. ماسک ورقه ای

ماسک های ورقه ای در حال حاضر یک گزینه شگفت انگیز برای طراوت پوست شما هستند. شما می توانید این اثر را با گذاشتن آنها در یخچال قبل از استفاده تقویت کنید.

آنها در پایان یک روز طولانی تابستانی یا اینکه صبح اول وقت از خواب بیدار شوند، احساس شگفت انگیزی خواهند داشت. ماسک ورقه سرد را از بسته بندی بیرون آورده و حدود 10 تا 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید.

محصولات مراقبت پوستی که باید در یخچال نگه داشته شوند

3. مرطوب کننده سبک

همانطور که تا به حال به خوبی می‌دانید، مرطوب کردن یکی از مراحل روتین مراقبت از پوست شما است که هرگز نباید از آن چشم پوشی کنید – و این امر مخصوصاً اگر پوست شما فوق العاده خشک باشد صادق است.

پوست بسیار خشک دارای یک سد رطوبت پوست بسیار شکننده است که می تواند به راحتی توسط عوامل خارجی مانند آلودگی و اشعه ماوراء بنفش آسیب ببیند. در نتیجه، پوست توانایی خود را برای حفظ رطوبت از دست می دهد، به راحتی آب می شود، احساس سفت شدن و ناراحتی می کند.

هنگامی که مرطوب کننده را از یخچال خارج کردید، مقدار غلیظی را روی صورت خود بمالید و سپس مقدار اضافی آن را پاک کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه صحیح استفاده از کرم دور چشم را بدانید

مرطوب کننده سبک

4. کرم دور چشم

همچنین می توانید یک کرم دور چشم را در یخچال نگهداری کنید تا به طور موقت به کاهش پف و سیاهی دور چشم کمک کنید. وقتی کرم‌های دور چشم سرد نگه‌داشته می‌شوند، می‌توانند باعث انقباض عروقی کوتاه‌مدت (سفت شدن رگ‌های خونی) شوند که ممکن است برای کسانی که چشم‌های پف کرده یا دایره‌های تیره دارند مفیدتر باشد.

محصولات مراقبت پوستی که باید در یخچال نگه داشته شوند

5. سرم چشم

درست مانند کرم دور چشم شما، سرم چشم شما نیز می تواند داخل یخچال قرار گیرد. در واقع آن دسته از چسب های چشمی که احتمالاً در یخچال نگهداری می کنید به دلیل سرم موجود در آنها موثر هستند.

احساس خنکی محصول نه تنها طراوت بخش است، بلکه می تواند به رفع پف کردن ناحیه زیر چشم نیز کمک کند. اگر سرم شما دارای گره رولربال است، سرم را با حرکات دایره ای روی پوست ماساژ دهید سپس انگشت حلقه را بیش از حد به آن بزنید.

بیشتر بخوانید: 3 نوشیدنی جادویی برای سلامت پوست 

6. اسپری صورت

استفاده از ماست صورت سرد مانند دیو میست آبرسان نه تنها حس شگفت انگیزی دارد، بلکه برای پوست شما نیز مفید است.

همچنین برای تنظیم آرایش نیز کار می کند، بنابراین می توانید از آن استفاده کنید، چه صورت کامل داشته باشید و چه در زیر ماسک خود بدون آرایش هستید.

7. سرم ویتامین C

از آنجایی که سرم در یک لوله فلزی هوا بسته بندی شده است تا پایداری ویتامین C را به حداکثر برساند، نگهداری آن در یخچال فقط یک امتیاز است. این کنسانتره درخشندگی را افزایش می دهد، با تیرگی مقابله می کند و به یکدست شدن رنگ پوست کمک می کند. آن را در یخچال نگه دارید تا صبح با یک تقویت کننده خنک پوست شما را بیدار کند.

محصولات مراقبت پوستی که باید در یخچال نگه داشته شوند

کلام آخر: 

این راه ها و نکته های ریز می تواند تاثیر زیادی در افزایش سلامت پوست شما داشته باشد. اگر به این مطلب علاقمندید پیشنهاد می کنیم مطلب بعدی را نیز بخوانید: 7 اصول اولیه رفع خارش پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.