سلامت پوست

روتین شب برای پوست خشک

روتین پوست شب برای پوست خشک

روتین شب برای پوست خشک

روتین شب برای پوست خشک : قبل از اینکه بتوانید در شب راحت بخوابید، مهم است که برنامه مراقبت از پوست شبانه خود را کامل کنید. همانطور که احتمالاً همه قبلاً می‌دانند، تصمیم به رد کردن چند مرحله – یا حتی کل روال مراقبت از پوست – و خوابیدن با آرایش می‌تواند منجر به مسدود شدن منافذ، جوش‌های سرسیاه و جوش‌های پوستی شود.

کسانی که پوست خشکی دارند همچنین می‌دانند که حذف برنامه معمول خود و کنار گذاشتن کرم مرطوب‌کننده در شب می‌تواند منجر به خشکی پوست در صبح شود.

خبر خوب این است که آماده کردن پوست خشک شما برای زمان خواب نیازی به گرفتن زمان زیادی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین روتین مراقبت از پوست در شب برای پوست های خشک، ادامه مطلب را بخوانید.

نحوه استفاده از بالم پاک کننده

1. با آب میسلار پاک کنید

اگر پوست خشکی دارید، احتمالاً با استفاده از پاک کننده های صورت که برای پوست شما خیلی خشن است آشنا هستید. به دنبال فرمول اشتباه باشید و این احتمال وجود دارد که پوستی سفت و ناراحت کننده داشته باشید – نه دقیقاً همان چیزی که می خواهید درست قبل از خواب با آن دست و پنجه نرم کنید. به همین دلیل بهتر است از شوینده‌ای استفاده کنید که ملایم باشد و پوست شما را بیشتر خشک نکند.

بیشتر بخوانید: چگونه پوست خود را قبل از آرایش کردن آماده کنید

روتین پوست شب برای پوست خشک

برای استفاده، به سادگی یک پد پنبه ای را با میسلار واتر آغشته کنید و آن را روی پوست خود بکشید. حتی می‌توانید بطری و چند پد پنبه‌ای را برای دسترسی آسان روی پاتختی خود نگه دارید، زیرا نیازی به آبکشی نیست.

2. سلول های مرده پوست را از بین ببرید

در حالی که به نظر غیرقابل تصور می رسد، لایه برداری در واقع برای پوست خشک مفید است. وقتی پوست خشک و کدر به نظر می رسد و احساس می شود، اغلب یک چیز مقصر است: سلول های مرده پوست. این سلول ها می توانند روی سطح پوست جمع شوند و ظاهر چهره شما را به طور کامل تغییر دهند.

لایه برداری به عنوان یک جنبه منظم از روتین مراقبت از پوست می تواند به حذف سلول های مرده پوست از سطح پوست کمک کند.

3. از سرم آبرسان استفاده کنید

سرم های زیادی وجود دارد، اما سرم مناسب می تواند قبل از اینکه به بقیه کارهای روزمره خود ادامه دهید، رطوبت بیشتری را اضافه می کند.  سه تا چهار قطره از سرم را روی پوست تمیز بمالید. آن را به آرامی به صورت خود بزنید و اجازه دهید جذب شود.

روتین پوست شب برای پوست خشک

4. مرطوب کننده را به لیست بالا اضافه کنید

در حالی که مرطوب کردن برای همه ضروری است، بدون توجه به نوع پوست شما، می تواند برای انواع پوست های خشک بسیار مهم باشد.

بیشتر بخوانید: راه های جلوگیری از خشکی پوست دست در منزل 

5. روغن صورت بزنید

اگر هنوز از روغن های صورت استفاده نکرده اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است. روغن صورت می تواند نقش مهمی در مرطوب کردن پوست خشک داشته باشد و پوست شما را چرب نشان نمی دهد.

روغن‌های صورت به حفظ رطوبت در تمام طول شب کمک می‌کنند، و حتی می‌توانند به عنوان بخشی از روتین روزانه شما استفاده شوند. چند قطره را بردارید و آن را روی صورت و گردن خود صاف کنید و در حین حرکت پوست خود را به آرامی ماساژ دهید.

روتین پوست شب برای پوست خشک

سخن آخر: 

حتمام دقت داشته باشید که شما می بایست علاوه بر روتین شب روز روتین شب نیز داشته باشید. اگر به دنبال یک روتین مناسب هستید مطلب بعدی را بخوانید: 15 درمان خانگی برای درمان خشکی دور چشم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.