سلامت پوست

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه : وقتی صحبت از یک چهره زیبا و درخشان به میان می آید، باید چند مرحله را در روتین مراقبت از پوست خود بگنجانید. لازم نیست همه آنها به صورت روزانه یا حتی در یک زمان مشخص هر روز انجام شوند. دستیابی به برخی از اهداف مراقبت از پوست شما مانند رنگ یکنواخت، بافت تصفیه شده و پوستی درخشان می تواند از طریق ترکیبی از مراحل روزانه، هفتگی و ماهانه انجام شود. در اینجا، ما بهترین راه برای شکستن روال مراقبت از پوست خود را به اشتراک می گذاریم تا پوست شما بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشد.

پوست خود را ارزیابی کنید

مهم است که قبل از ایجاد یک روال مراقبت از پوست موثر، نیازهای پوست خود را درک کنید.

روتین مراقبت روزانه از پوست شما

پس از ارزیابی پوست خود، زمان آن رسیده است که روتین مراقبت از پوست خود را بسازید. برخی چیزها هستند که هرگز نباید تغییر کنند، و این شامل برخی از اقدامات ضروری روزانه مراقبت از پوست است. اینها به دلیل خوبی پایه های اصلی هستند.

نکته 1 مراقبت روزانه از پوست: صورت خود را بشویید

پوست تمیز به پوست سالم کمک می کند. بنابراین، به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست صبحگاهی خود و قبل از خواب، به دنبال یک پاک کننده صورت باشید تا به شستن هرگونه آلودگی و چربی اضافی که ممکن است در طول روز (یا هنگام خواب) روی سطح پوست شما جمع شده باشد کمک کند.

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه

اگر پوست بالغی دارید، به جای آن از یک پاک‌کننده‌ی کرمی صورت استفاده کنید. با افزایش سن، پوست شما رطوبت، مواد مغذی و روغن های طبیعی را از دست می دهد که می تواند منجر به خشکی پوست شود. این پاک کننده صورت به پرکردن روغن ها کمک می کند و به آرامی آثار آرایش را از بین می برد.

بیشتر بخوانید: روتین مراقب پوست به روش زنان کره ای (K-Beauty)

نکته شماره 2 برای مراقبت روزانه از پوست: سرم را اعمال کنید

سرم ها فرمول های غلیظی هستند که نگرانی های خاص پوست را هدف قرار می دهند. می توانید یکی را در صبح و یکی را در شب استفاده کنید و یا بسته به فرمول دو بار در روز از همان فرمول استفاده کنید. برای اطمینان از اینکه سرم شما بهترین عملکرد را دارد، آن را بعد از تمیز کردن و قبل از مرطوب کننده خود استفاده کنید.

برای خطوط ظریف و چین و چروک، سرم شب را امتحان کنید، که با رتینول خالص فرموله شده است تا به کاهش چشمگیر چین و چروک در طول زمان کمک کند. توصیه می کنیم از محصولات رتینول در شب استفاده کنید زیرا رتینول می تواند پوست را به آفتاب حساس کند.

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه

پوست کدر دارید؟ سرم  C برای شماست. سرم آنتی اکسیدانی، سبک وزن و معتبر پوست، درخشندگی را بازیابی می کند، هیپرپیگمانتاسیون را کاهش می دهد و شفافیت پوست را بهبود می بخشد. تنها پس از یک هفته استفاده، پوست درخشندگی جوانی پیدا می کند، در حالی که پس از دو هفته، خطوط ریز به وضوح کاهش می یابد.

نکته شماره 3 برای مراقبت روزانه از پوست: مرطوب کنید

استفاده از مرطوب کننده دو بار در روز حیاتی است – حتی اگر پوست چرب دارید. حتما یک مرطوب کننده مناسب با نوع پوست خود انتخاب کنید. اگر پوست چرب دارید، یک مرطوب کننده مبتنی بر آب در نظر بگیرید. اگر پوست خشکی دارید، کرم روز و شب پرکننده کلاژن لورآل پاریس را امتحان کنید که با کلاژن فرموله شده است تا پوست شما را عمیقا آبرسانی و حجیم کند.

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه

نکته 4 مراقبت روزانه از پوست: کرم دور چشم را بزنید

ناحیه چشم نه تنها ظریف است، بلکه می تواند ناحیه ای باشد که برای اولین بار علائم پیری مانند پنجه کلاغی و حلقه های تیره ظاهر می شود. برای اطمینان از مراقبت بهتر از ناحیه دور چشم، از کرم دور چشماستفاده کنید که نه تنها مرطوب می کند، بلکه به کاهش سیاهی و کیسه های زیر چشم با استفاده مداوم کمک می کند.

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه

نکته 5 مراقبت روزانه از پوست: کرم ضد آفتاب با طیف وسیع را در صبح استفاده کنید

احتمالاً قبلاً این را شنیده اید، اما ارزش تکرار را دارد: محافظت در برابر آفتاب فقط یک مرحله روتین خوب مراقبت از پوست نیست، بلکه یک امر ضروری است. صبح، یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF 30 یا بیشتر – بعد از مرطوب کننده اما قبل از آرایش استفاده کنید.

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه

بیشتر بخوانید: دلایل استفاده از کلسیم در روتین مراقبت از پوست

نکته شماره 6 برای مراقبت روزانه از پوست: آرایش خود را در شب پاک کنید

هنگامی که با آرایش کامل می‌خوابید، می‌تواند با کثیفی و چربی روی پوست شما مخلوط شود و منجر به مسدود شدن منافذ شود (و مسدود شدن منافذ می‌تواند منجر به جوش‌ها و جوش‌های سر سیاه شود). با پاک کردن آرایش خود با پاک کننده کامل میسلار واتر همه انواع پوست شروع کنید. آب مایسلار توسط مولکول‌های میسل کوچکی تامین می‌شود که در کنار هم قرار می‌گیرند تا ناخالصی‌های سطح پوست را احاطه کرده و از بین ببرند.

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه

نکته 7 مراقبت روزانه از پوست: از کرم شب استفاده کنید

شب زمانی است که می‌توانید از محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید، بدون اینکه نگران ظاهر آن‌ها بر روی پوست خود باشید یا اینکه چگونه زیر آرایش می‌نشینند. توصیه می کنیم از کرم شب قبل از خواب استفاده کنید زیرا کرم های شب معمولاً مرطوب کننده هستند و کمی غلیظ تر از مرطوب کننده های روز هستند.

بهترین روتین پوستی برای استفاده روزانه

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده و برای شما مفید بوده باشد. می توانید در مطلب بعدی روتین پوستی گیاهی و بدون مواد شیمیایی را مشاهده کنید: روتین پوست گیاهی کرولتی فری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.