آرایش لب, آرایش و زیبایی

چه نوع رژ لب را برای فصل سرد سال انتخاب کنیم؟

چه نوع رژ لب را برای فصل سرد سال انتخاب کنیم؟

چه نوع رژ لب را برای فصل سرد سال انتخاب کنیم؟

چه نوع رژ لب را برای فصل سرد سال انتخاب کنیم؟ با نزدیک شدن به پاییز هوا سردتر و سردتر می شود و با این تغییر دما، پوست ما نیز شادابی و طراوت قبلی خود را از دست می دهد. هوای سرد مستقیماً روی پوست صورت تأثیر می گذارد و آن را خشک و حساس می کند.

پوست لب که از پوست صورت جدا نیست در روزهای سرد سال رطوبت قبلی را ندارد و خشک و پوسته پوسته می شود. گاهی اوقات خشکی پوست لب به حدی است که ترک می خورد و لب را خونی و دردناک می کند. در مطالب قبلی به شما گفتیم که در زمستان با لب های ترک خورده چه کار کنید.

در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چگونه از هر نوع رژلبی برای این روزها استفاده کنید تا لب هایتان زیبا، شاداب و با طراوت بمانند. با روش استفاده از انواع رژ لب برای روزهای سرد سال همراه ما باشید.

چه نوع رژ لب را برای فصل سرد سال انتخاب کنیم؟

رژ لب مات مایع برای روزهای سرد سال

رژ لب مات مایع به‌خاطر جلوه رسمی و زیبایی که دارد طرفداران زیادی به خصوص در بین خانم های شاغل پیدا کرده است. این رژ لب در حالی که لب های شما را زیبا می کند، از جلب توجه شما نیز جلوگیری می کند.

در واقع رنگ های رژلب مات مایع به خصوص رنگ های مدیشن بسیار به رنگ پوست لب ها نزدیک هستند و جلوه ای بسیار طبیعی و زیبا به لب ها می دهند. ماندگاری رژ لب مایع نیز نسبت به برخی مدل های دیگر بیشتر است و همین ویژگی افراد بیشتری را به سمت رژ لب مات کشانده است.

با وجود تمام محاسنی که برای رژ لب مات ذکر کردیم یک نکته را باید ذکر کنیم و آن اینکه رژ لب مات خیلی سریع روی لب ها خشک می شود تا جلوه مات بهتری به لب ها بدهد.

خشکی رژ لب در روزهای سرد سال باعث دردسر می شود. به این ترتیب لب ها نیز خشک شده و به تدریج پوسته پوسته و دردناک می شوند.

چه کنیم در حال حاضر؟ آیا نباید تا بهار سال آینده از رژ لب مات استفاده کنیم؟ نه. می توانید در تمام روزهای سال حتی پاییز و زمستان از رژ لب مات استفاده کنید، البته به شرطی که نحوه استفاده از رژ لب مات را برای روزهای سرد سال بدانید.

استفاده از رژ لب مات مایع برای روزهای سرد سال

برای استفاده از رژلب مات مایع برای روزهای سرد سال مراحل زیر را دنبال کنید:

✅کمی مرطوب‌کننده یا وازلین روی لب خود بزنید.
✅با کمک یک برس نرم یا مسواک قدیمی، لب‌هایتان را لایه‌برداری کنید.
✅کمی بالم لب به لبتان بزنید تا رطوبتش تأمین شود.
✅اگر دوست دارید رژ لبتان ماندگارتر شود، کمی پرایمر لب اضافه کنید. پایان همین بخش برایتان می‌گوییم که فرق پرایمر و بالم لب چیست.
✅اگر دلتان لب‌های حجیم‌تر می‌خواهد، از هایلایتر کمک بگیرید

چه نوع رژ لب را برای فصل سرد سال انتخاب کنیم؟

استفاده از رژ لب براق برای روزهای سرد سال

برخی فکر می کنند دوره استفاده از رژلب های شاین و براق به پایان رسیده است در واقع رنگ قرمز تند رژ لب براق ما را به یاد عروس های دهه هفتادی می اندازد. به همین دلیل است که فکر می کنیم این رژ لب از مد افتاده است.

در این میان رژ لب شاین برای شرکت در مهمانی ها و مجالس خانوادگی و دوستانه بسیار مناسب است.

این رژلب ها به تنهایی لب ها را حجیم و براق نشان می دهد و به آن حس سرزندگی می بخشد. حتی می توانید یک لایه براق به رژ لب مات اضافه کنید تا درخشندگی بیشتری به آن ببخشید. البته این نکته مهم است که بدانید برای استفاده از رژ لب براق برای روزهای سرد سال چه کارهایی باید انجام دهید.

استفاده از رژ لب براق برای روزهای سرد سال

استفاده از رژ لب براق تقریبا شبیه رژ لب مات است با این تفاوت که این رژ لب به اندازه رژ لب مات لب های شما را خشک نمی کند.

اگر لب های شما پوسته پوسته شده است، با یک برس نرم لایه برداری کنید در مرحله بعد کمی بالم لب یا پرایمر بزنید و اجازه دهید جذب پوستتان شود.

بعد از یکی دو دقیقه، سراغ رژ لب براق بروید سعی کنید سایه ای از قهوه ای روشن یا بنفش در رژ لب خود داشته باشید. این رنگ ها بیشتر برای فصول سرد سال مناسب هستند.

علاوه بر این بهتر است رژ لب شما حاوی روغن های مرطوب کننده مانند آرگان باشد تا از خشک شدن و ترک خوردن پوست شما جلوگیری کند.

چه نوع رژ لب را برای فصل سرد سال انتخاب کنیم؟

استفاده از رژ لب مخملی برای روزهای سرد سال

حتما در انواع رژلب ها با رژ لب مخملی برخورد کرده اید این رژلب ها چیزی بین رژلب های مات و براق هستند. یعنی به اندازه رژلب های براق براق نیستند و به اندازه رژلب های مات لب ها را خشک نمی کنند.

این رژلب ها این روزها بیش از هر رژ لب دیگری جای خود را در بین جوانان باز کرده اند و برای مهمانی ها و جشن های تولد بسیار مناسب هستند.

طیف رنگی گسترده رژ لب مخملی باعث شده تا همه سلیقه ها را پوشش دهد از طرفی رنگ های آن برای بسیاری از فصول مناسب است. در ادامه شما را با روش استفاده از رژ لب مخملی برای روزهای سرد سال آشنا می کنیم.

رژ لب مخملی

استفاده از رژ لب مخملی برای روزهای سرد سال

برای استفاده از رژ لب مخملی برای روزهای سرد سال مراحل قبل را مرحله به مرحله انجام دهید. لب هایتان را لایه برداری کنید و حتما پرایمر بزنید.

هرگز استفاده از پرایمر را فراموش نکنید زیرا رژ لب مخملی ماندگاری زیادی ندارد و حتی ممکن است لازم باشد هر یک تا دو ساعت یکبار آن را تجدید کنید.

رژ لب مخملی

حرف پایانی

در این مطلب نحوه استفاده از انواع رژ لب برای روزهای سرد سال را برای شما گفتیم. در بین صحبت هایمان در مورد بالم لب و پرایمر و لزوم استفاده از آنها صحبت کردیم.

البته توجه داشته باشید که برای سلامت پوست خود باید به سراغ برندهای معتبر بروید. چه راهکارهای دیگری برای آرایش زمستانی دارید؟ برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.