سلامت پوست

مرطوب نگه داشتن لب ها در زمستان

مرطوب نگه داشتن لب ها در زمستان

مرطوب نگه داشتن لب ها در زمستان

مرطوب نگه داشتن لب ها در زمستان : ماه‌های سردتر می‌توانند پوست، مو و حتی دست‌ها و ناخن‌های شما را خراب کنند، اما بسیاری از مردم نمی‌دانند که دمای پایین‌تر چقدر می‌تواند روی لب‌های شما نیز تأثیر بگذارد. خشکی لب‌ها می‌تواند منجر به تحریک، لایه‌برداری و حتی زخم‌ها شود، بنابراین لب‌های شما با تغییر فصل‌ها، درست مانند بقیه برنامه‌های زیبایی‌تان، به روتین خاصی نیاز دارند.

خبر خوب این است که راه‌های زیادی برای هیدراته نگه داشتن لب‌هایتان وجود دارد – ترکیبی از برخی محصولات کلیدی و تغییرات سبک زندگی باعث می‌شود پکر شما در تمام فصل زمستان مرطوب بماند. در اینجا آنچه شما باید در مورد ایجاد یک روال مراقبت از لب در زمستان بدانید، و همچنین مواردی که باید از آن اجتناب کنید، آورده شده است.

چه چیزی می تواند باعث کم آبی لب شود؟

هنگامی که می‌خواهید هیدراتاسیون را تشویق کنید، مهم است که از هر چیزی که ممکن است لب‌هایتان را بیش از این کم آب کند، اجتناب کنید، به خصوص که به زودی با شرایط باد و سرد زمستان مبارزه خواهید کرد. اجتناب یا به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض محصولاتی مانند رژ لب های مایع مات به شما کمک می کند، و حتی برخی از خط لب ها می توانند تحریک کننده باشند.

همچنین ممکن است از شنیدن این موضوع متعجب شوید که ممکن است ناخودآگاه با لیسیدن یا چیدن لب های خود باعث خشکی آن شوید. در حالی که بزاق داخل دهان شما را آبرسانی می کند، روی لب های شما در واقع آنها را بیشتر خشک می کند و برداشتن آن می تواند باعث پوسته پوسته شدن و ضایعات بیشتر شود. برای ایمنی، از دست زدن به دهان و بقیه قسمت های صورت خود خودداری کنید و با استفاده منظم از ماسک ها و مومیایی ها با لیسیدن بیش از حد لب ها مبارزه کنید.

نوشیدن آب کافی نیز مهم است. هیدراتاسیون از درون شروع می شود و نوشیدن مقدار مناسب آب برای سطح فعالیت شما (با پزشک خود مشورت کنید) اطمینان حاصل می کند که تمام قسمت های بدن شما از جمله لب های شما هیدراته می مانند. اگر در به خاطر سپردن نوشیدنی مشکل دارید، یادآوری روی تلفن یا بطری آب علامت‌گذاری شده می‌تواند به شما کمک کند تا از میزان مصرف آب خود مطمئن باشید.

یک روتین سه مرحله ای برای حفظ رطوبت لب ها

1. با یک اسکراب لایه برداری کنید

یکی از روش های مرطوب نگه داشتن لب ها در زمستان اسکراب است. در حالی که ممکن است زمانی که می‌خواهید آب‌رسانی کنید، لایه‌برداری غیرعادی به نظر می‌رسد، اما از بین بردن پوست مرده از لب‌هایتان به محصولات مراقبت از لب‌هایی که دنبال می‌کنید اجازه می‌دهد واقعا به لب‌های شما نفوذ کرده و آن را مرطوب کنند.

مرطوب نگه داشتن لب ها در زمستان

 مقدار کمی از اسکراب را بردارید و با انگشتان خشک آن را روی دهان خود بمالید. سپس انگشتان خود را خیس کنید و قبل از اینکه با آب گرم بشویید، یک یا دو دقیقه روی لب های خود ماساژ دهید.

در صورت نیاز می توان از اسکراب ها استفاده کرد، اما قرار دادن آنها در برنامه معمول خود (حدود سه بار در هفته) به مبارزه با خشکی یا پوسته پوسته شدن در زمستان کمک می کند.

2. ماسک لب بزنید

ماسک های لب با تامین آبرسانی و مرطوب کنندگی غلیظ عمل می کنند و در فرمولاسیون های مختلفی وجود دارند. شما می توانید یک گزینه ورقه ای، خامه ای یا خاک رس را انتخاب کنید، اما برای حداکثر نفوذ و آبرسانی بهترین گزینه احتمالا کرم خواهد بود.

مرطوب نگه داشتن لب ها در زمستان

حتماً دستورالعمل‌های بسته‌بندی را دنبال کنید، زیرا برخی از ماسک‌ها باید در طول شب استفاده شوند، در حالی که برخی دیگر باید برای دوره‌های کوتاه‌تری نگه داشته شوند. وقتی زمان تمام شد، به آرامی ورق، خامه یا خاک رس را با یک دور نخی یا پارچه شستشو بردارید.

3. با یک بالم لب یا روغن لب به پایان برسانید

بالم لب کلیدی برای حفظ رطوبت است و در عین حال باعث افزایش رطوبت و محافظت از پوست ظریف لب های شما می شود.

مرطوب نگه داشتن لب ها در زمستان

 اگر با کم آبی یا خشکی شدید سر و کار دارید، روغن لب آبرسانی بیشتری را به شما می دهد. روغن های لب می توانند به صورت ژل، براق کننده و مومیایی کننده باشند و بسته به قوام، می توانید آن ها را با یک محصول دیگر لب یا به تنهایی استفاده کنید. آیا می خواهید همه چیز را ساده نگه دارید؟ وازلین خوب قدیمی نیز می تواند برای آب بندی رطوبت کار کند.

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده و بتوانید با روش های گفته شده از دهیدراته شدن لب خود جلوگیری کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: چند روش برای جلوگیری از ماسیدن رژ لب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.