مژه و ابرو

تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟

تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟

تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟

تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟ : اگر در بخش ابروهایتان کم است. اگر چیزی مانند رنگ ابرو یا میکروبلیدینگ را انتخاب کنید، این می تواند واقعیت شما باشد. هر دوی اینها خدمات زیبایی هستند که معمولاً برای داشتن ظاهری پرتر استفاده می شوند و می توانند همان چیزی باشند که برای تقویت زیبایی به ابروهای کم پشت خود نیاز دارید.

وقتی به میکروبلیدینگ و رنگ کردن ابرو فکر می‌کنید، اولین چیزی که احتمالاً به ذهن شما خطور می‌کند این است: چه تفاوتی دارد و به دنبال آن: کدام یک بهتر است؟ برای شروع، رنگ کردن ابرو یک راه حل موقت است در حالی که میکروبلیدینگ راه حل دائمی تری ارائه می دهد. هنگامی که هر دو به درستی انجام شوند، می توانند ظاهر ابروهای پرتر را با ظاهری طبیعی ارائه دهند، فقط به چیزی که شما به دنبال آن هستید بستگی دارد. یادداشت بردارید زیرا ما تفاوت های اصلی بین میکروبلیدینگ و رنگ ابرو را به اشتراک می گذاریم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهترین گزینه برای ابرو است.

میکروبلیدینگ چیست؟

به گفته مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI) میکروبلیدینگ یک روش زیبایی است که از یک سوزن برای قرار دادن رنگدانه در زیر پوست استفاده می کند. شبیه خالکوبی است اما میکروبلیدینگ از رنگدانه استفاده می کند (که سریعتر محو می شود) و مانند رنگ تاتو به رنگ سبز آبی محو نمی شود. میکروبلیدینگ از خطوط مو استفاده می‌کند تا ظاهری طبیعی ابروهای پرتر داشته باشد. این روش حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد و راه دائمی‌تری برای دستیابی به ابروهای پرتر ارائه می‌دهد، اگرچه برای کمک به حفظ رنگ و پری ابروهای شما، انجام تاچ‌آپ توصیه می‌شود.

تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟

از آنجایی که میکروبلیدینگ به عنوان یک عمل زیبایی دائمی در نظر گرفته می شود، یافتن متخصصی که بتواند آن را به درستی انجام دهد بسیار مهم است. آنها کسانی هستند که به شما کمک می کنند شکل و طول ابروهای خود را ترسیم کنید و بهترین رنگ را تعیین کنید. به علاوه، شما می‌خواهید برای جلوگیری از عفونت و زخم احتمالی، تمام اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

تینت ابرو چیست؟

رنگ کردن ابرو یک روش غیرتهاجمی، سریع و نسبتا آسان برای دستیابی به ابروهای پرتر است. مانند روشی که موهای شما رنگ می شود، رنگ روی ابروها قرار می گیرد تا ظاهری تیره تر و پرتر داشته باشید. رنگ آمیزی یک راه حل موقت است، به خصوص در مقایسه با میکروبلیدینگ، با توجه به اینکه رنگ روی پوست یک تا دو هفته طول می کشد در حالی که رنگ روی مو چهار تا شش هفته طول می کشد. ضرری ندارد و می توان آن را در کمتر از ده دقیقه انجام داد.

تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟

توجه به این نکته مهم است که اگر نواحی کم‌رنگی در ابروهای خود دارید، رنگ ابرو این مشکل را برطرف نمی‌کند. تنها کاری که انجام می دهد این است که موهایی که دارید را رنگ کنید، که منجر به ظاهر شدن ابروهای تیره تر و پرتر می شود. در حالی که رنگ ابرو نسبت به میکروبلیدینگ کمتر تهاجمی است، اما همچنان می‌خواهید آن را به یک حرفه‌ای بسپارید زیرا آن‌ها هستند که رنگ مناسب رنگ مو و پوست شما را تعیین می‌کنند. اگر از رنگی خیلی تیره استفاده می کنید، ابروهای شما بسیار خشن به نظر می رسند و باید چند هفته صبر کنید تا محو شود.

تفاوت بین میکروبلیدینگ و رنگ کردن ابرو چیست؟

در ادامه پاسخ به سوال تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟ همراه ما باشید

چند عامل وجود دارد که واقعاً میکروبلیدینگ و رنگ ابرو را متمایز می کند. اگر برایتان مهم نیست که ابروهایتان را هر چند ماه یکبار لمس کنید یا دوست دارید رنگ ابروها را تغییر دهید، احتمالاً رنگ ابرو سرعت شما بیشتر است. از طرف دیگر، اگر می خواهید یک اصلاح دائمی و ابروهایی داشته باشید که هرگز نیازی به پرکردن آنها نداشته باشید، میکروبلیدینگ قطعا انتخاب بهتری است. قبل از انجام این کار، پنج تفاوت عمده بین میکروبلیدینگ و رنگ کردن ابرو را در زیر بررسی کنید.

ماندگاری

این بدون شک بزرگترین و مهم ترین تفاوت بین میکروبلیدینگ و رنگ کردن ابرو است. همانطور که گفتیم، رنگ کردن ابرو موقتی است، بنابراین برای حفظ ظاهر، آماده باشید که هر چهار تا شش هفته یکبار آنها را لمس کنید. میکروبلیدینگ راه حل دائمی تر است که بین 18 تا 30 ماه و در بیشتر مواقع حتی بیشتر دوام می آورد. در حالی که تاچ‌آپ‌ها توصیه می‌شوند، پس از انجام میکروبلیدینگ دیگر راه برگشتی وجود ندارد. بنابراین، آن ترند ابروی لاغر دهه 90 که در حال حاضر در رسانه های اجتماعی مطرح شده است، احتمالاً آن شکلی نیست که می خواهید برای میکروبلیدینگ خود انتخاب کنید.

قیمت

از آنجایی که میکروبلیدینگ یک عمل زیبایی است و یک راه حل دائمی تر برای ابروهای پرتر است، قیمت قطعا منعکس کننده آن است. در حالی که از شهری به شهر دیگر متفاوت است و در سالن‌ها متفاوت است، رنگ ابرو می‌تواند حدود 10 تا 30 دلار در هر جلسه هزینه داشته باشد در حالی که میکروبلیدینگ ممکن است بین 500 تا 2000 دلار باشد، بدون احتساب تاچ‌آپ.

تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟

روش

هنگامی که ابروهای خود را رنگ می کنید، رنگ بر روی ابروهای شما مالیده می شود و قبل از شسته شدن برای چند دقیقه باقی می ماند. به طور کلی، بسیار سریع، آسان و بدون درد است. در مورد میکروبلیدینگ، از یک سوزن برای قرار دادن رنگدانه در زیر پوست استفاده می شود. همانطور که اشاره کردیم، این تکنیک شبیه خالکوبی است و در حالی که بسیاری از مکان‌ها قبل از شروع آن ناحیه را بی‌حس می‌کنند، هنوز هم می‌تواند ناراحت کننده و حتی دردناک باشد.

مراقبت های بعد

مورد دیگری که باید در پاسخ سوال تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟ به آن توجه کنید مراقبت های بعد از انجام است. پس از رنگ کردن ابرو، توصیه می شود که ابروهای خود را به مدت 12 تا 24 ساعت پس از آن خشک نگه دارید. می‌توانید به روال عادی مراقبت از پوست خود ادامه دهید، اما توصیه می‌شود از شستشوی شدید و پاک‌کننده‌های مبتنی بر روغن خودداری کنید زیرا می‌توانند منجر به محو شدن پوست شوند.

تفاوت میکروبلیدینگ و تینت ابرو چیست؟

همانطور که انتظار می رود، مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ کمی قوی تر است. روند بهبودی حدود پنج تا هفت روز طول می کشد و شامل تورم، دلمه و قرمزی است. به گفته NCBI، بستن ابروها با ژل نفتی توصیه می شود زیرا آنها التیام می یابند و رتینول و لایه بردارها باید در هفته اول پس از درمان اجتناب شود. اپیلاسیون و نخ کشیدن می تواند شش هفته پس از درمان از سر گرفته شود.

نگهداری

جای تعجب نیست، برای حفظ ظاهر، رنگ کردن ابرو باید مرتباً لمس شود. از آنجایی که کل فرآیند سریع و نسبتا ارزان است، ممکن است به راحتی از آن چشم پوشی کنید. در مورد میکروبلیدینگ، نگهداری احتمالاً بزرگترین نقطه ضعف است زیرا کل فرآیند گران است و قرار است دائمی باشد. رنگدانه ها محو می شوند، به همین دلیل است که پس از پوسته پوسته شدن و بهبودی ابروها و همچنین هر چند سال یکبار برای حفظ رنگ تیره اولیه و پر شدن ابروها، لمس کردن آن توصیه می شود.

سخن آخر: 

امیدواریم پاسخ خود را در این مورد یافته باشید. در صورت داشتن سوال آن را با ما مطرح کنید تا پاسخ شما را در اسرع وقت بدهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.