انواع لوازم آرایشی, سلامت پوست

تفاوت بین کرم و لوسیون بدن

تفاوت بین کرم و لوسیون بدن

تفاوت بین کرم و لوسیون بدن

تفاوت بین کرم و لوسیون بدن : بدون شک مرطوب کردن پوست یکی از ارکان کلیدی یک روتین عالی مراقبت از پوست است. تامین رطوبت و آبرسانی مورد نیاز پوست برای حفظ سلامت و شادابی آن ضروری است.

با وجود محصولات و فرمولاسیون های بسیار زیاد در بازار، انتخاب گزینه های مناسب برای شما و نیازهای پوست شما بسیار دشوار است. و اگر بخش مراقبت از پوست هر خرده‌فروشی زیبایی را مطالعه کرده باشید، شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا برخی از محصولات مرطوب‌کننده به عنوان کرم و برخی دیگر به عنوان لوسیون برچسب‌گذاری شده‌اند.

اگر کنجکاو هستید که چرا این موضوع چیست و آیا کرم‌ها و لوسیون‌ها واقعاً متفاوت هستند یا خیر، به خواندن ادامه دهید زیرا ما در حال تجزیه و تحلیل آن هستیم.

آیا کرم ها و لوسیون ها با هم فرق دارند؟

در ابتدایی ترین سطح، کرم ها و لوسیون ها تفاوت چندانی با هم ندارند. در پایان روز، هر دو مرطوب کننده هستند، هر دو امولسیون هستند.

اساساً کرم ها و لوسیون ها در روال مراقبت از پوست به همین منظور عمل می کنند. هر فرمولاسیون با هدف افزودن رطوبت به پوست یا حفظ رطوبت در پوست ایجاد می شود. با این حال، تفاوت های ظریفی بین این دو وجود دارد – به ویژه بین بافت و مواد تشکیل دهنده.

تفاوت بین کرم و لوسیون بدن

لوسیون‌ها سبک‌تر هستند و ترکیب آب بیشتری دارند، در حالی که کرم‌ها از نظر بافت سنگین‌تر و نرم‌کننده‌تر هستند، زیرا اجزای چربی بیشتری در خود دارند. کرم ها می توانند انسداد بیشتری داشته باشند و ویسکوزیته بیشتری در فرمول خود داشته باشند زیرا تمایل به داشتن روغن بیشتری در فرمول خود دارند. هم کرم ها و هم لوسیون ها دارای اجزایی هستند که آبکی و چرب هستند – این نسبت در فرمول ها است که در تغییر بافت آنها نقش دارد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کرم های آرایشی

مهمتر از همه، احساس پس از روی پوست می تواند کمی بین این دو متفاوت باشد. کرم‌ها می‌توانند روی پوست غنی‌تر شوند، در حالی که لوسیون‌ها سبک‌تر هستند و اغلب سریع‌تر جذب می‌شوند. بنابراین وقتی بین یکی یا دیگری انتخاب می‌کنید، ممکن است به این بستگی داشته باشید که آیا چیزی غلیظ‌تر و غنی‌تر با روغن بیشتری می‌خواهید یا چیزی که سبک باشد و سریع در پوست شما فرو برود.

تفاوت بین کرم و لوسیون بدن

باید از  کدام استفاده کنم؟ لوسیون یا کرم

از آنجایی که کرم ها و لوسیون ها به همین منظور عمل می کنند، می توان گفت که هر کدام از فرمول ها به طور موثر پوست شما را مرطوب می کند. با این حال، ممکن است بخواهید هنگام انتخاب بین این دو نوع پوست خود را در نظر بگیرید.

اگر پوست خشکی دارید، ممکن است از کرمی غنی بهره مند شوید که می تواند رطوبت و بالشتک زیادی را برای پوست فراهم کند.

تفاوت بین کرم و لوسیون بدن

اگر پوست چرب دارید، یک گزینه سبک تر ممکن است برای شما جذاب باشد زیرا به چربی اضافی کمک نمی کند. مرطوب کننده های مبتنی بر آب و فرمول های ژل به دلیل بی وزنی برای پوست های چرب عالی هستند.

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده و بتوانید با خواندن آن از این پس با اطمینان بین لوسیون و کرم ها انتخاب کنید. اگر به این مطلب علاقمند بوده بود بخوانید: روغن بدن یا لوسیون؟ کدام بهتر است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.