آرایش صورت

ترتیب صحیح آرایش کردن چیست؟

ترتیب صحیح آرایش کردن چیست؟

ترتیب صحیح آرایش کردن چیست؟

ترتیب صحیح آرایش کردن چیست؟ : اگر تا به حال به این فکر کرده اید که ابتدا باید از کرم پودر استفاده کنید یا سایه چشم، شرکت خوبی هستید. ترتیب آرایش می تواند موضوع پیچیده ای باشد زیرا تغییرات زیادی وجود دارد که در نهایت به یک نقطه پایانی منتهی می شود.

برخی از آنها نتایج بهتری نسبت به بقیه دارند و منظور ما از این است که ترتیب استفاده از آرایش شما می تواند بر نتیجه نهایی تأثیر بگذارد. وقتی نظم درستی داشته باشید، متوجه خواهید شد زیرا می تواند به آرایشی زیباتر منجر شود. در مورد اینکه ترتیب درست چیست، گاهی اوقات به ظاهری که می‌خواهید بستگی دارد (ما با شما چشم‌های دودی صحبت می‌کنیم)، اما مدلی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به ساده‌تر کردن این فرآیند دنبال کنید. همانطور که یک روال گام به گام را به اشتراک می گذاریم که شامل کدهای تقلب برای اعمال آرایش خود به ترتیب صحیح و ایجاد ظاهری عالی در هر بار آرایش می شود را به اشتراک می گذاریم.

1. مراقبت از پوست و SPF

مراقبت از پوست و SPF پرایمرهای ناگفته هر روتین آرایش جامد هستند و تضمین می کنند که شما با یک پایه تمیز، هیدراته و محافظت شده شروع می کنید. یک روال معمول مراقبت از پوست قبل از آرایش روزانه معمولاً شامل پاک کننده، سرم، مرطوب کننده و SPF است. برای متراکم کردن روتین خود، یک مرطوب کننده با SPF در نظر بگیرید تا در یک مرحله پوست خود را پرایم کند و از آن محافظت کند.

به عنوان یک قانون کلی، به دنبال فرمولاسیون هایی با SPF 30 یا بیشتر باشید. اگرچه استفاده از کرم پودر با SPF عالی است، اما به تنهایی محافظت کافی در برابر اشعه ماوراء بنفش ارائه نمی کند. بهتر است زیر کرم ضد آفتاب با SPF استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ضد آفتاب را انتخاب کنیم؟ ضد آفتاب مناسب

2. پرایمر

پرایمرهای آرایشی متفاوت از مراقبت از پوست شما هستند، زیرا آنها بر روی مسائل خاص پوست مانند تار شدن منافذ، افزودن درخشش درخشان یا مات کردن پوست تمرکز می کنند و به افزایش ساییدگی آرایش شما کمک می کنند. برای شروع آرایش خود، یک لایه نازک از پرایمر آرایشی را بمالید تا درخشش آبرسانی به پوست شما ببخشد.

3. اصلاح کننده رنگ

رفع تغییر رنگ و لکه ها آخرین مرحله قبل از استفاده از کرم پودر است و بهتر است با یک کانسیلر تصحیح کننده رنگ به دست آورید.

ترتیب صحیح آرایش کردن چیست؟

قوانین تصحیح رنگ با چرخه رنگ همسو می شوند و رنگ های مخالف یکدیگر را خنثی می کنند. رنگ سبز قرمزی ناشی از لکه‌ها یا لکه‌ها را خنثی می‌کند، در حالی که هلو، بیسکو و نارنجی ظاهر سیاهی، لکه‌های تیره و پرپیگمانتاسیون را کاهش می‌دهند، بنابراین انتخاب کنید. کانسیلر مناسب را به آرامی در جاهایی که لازم است بمالید و از انگشتان خود استفاده کنید تا یکدست شود.

بیشتر بخوانید:‌ نحوه استفاده از کانسیلر سبز برای پوشاندن قرمزی و عیوب پوست

4. فونداسیون

مرحله بعد در پاسخ به سوال ترتیب صحیح آرایش کردن چیست؟ فونداسیون است. فونداسیون به این منظور است که به صورت شما یک پایه بی عیب و نقص و یک بوم یکنواخت برای بقیه آرایش شما بدهد. فونداسیون برای همه یک اندازه نیست، بنابراین بهترین را برای نوع پوست خود انتخاب کنید. در یک پودر نوع فونداسیونی که انتخاب می کنید نحوه اعمال آن را تعیین می کند. فونداسیون مایع با اسفنج آرایش به خوبی کار می کند در حالی که فونداسیون پودری با برس بهتر جفت می شود.

نکته سردبیر: اگر قصد دارید یک چشم دودی یا هر نوع نگاه چشمگیر و تیره ای داشته باشید، ممکن است بخواهید سایه چشم خود را قبل از کرم پودر بزنید تا از ریزش سایه روی پایه خود جلوگیری کنید. اگر هنوز کرم پودر را ترجیح می‌دهید، زیر چشم‌هایتان را با دوز سالم پودر شفاف بپزید تا ریزش‌ها را از بین ببرید و پس از اتمام کار، آن را پاک کنید.

5. کانسیلر

کانسیلر از فونداسیون پیروی می کند زیرا به این ترتیب کمتر به آن نیاز دارید. کانسیلر برای برجسته کردن نقاط بالای صورت و افزودن پوشش اضافی به نواحی دارای لکه‌های تیره، لکه‌ها و حلقه‌های تیره عالی است.

6. برنز، هایلایتر و رژگونه

برنز، هایلایتر و رژگونه بخش سرگرم کننده ای هستند و ظاهر آرایش شما را واقعاً به سطح بالاتری می برند. شما نیازی به استفاده از هر سه ندارید، اما بهترین زمان برای استفاده از آنها بعد از اینکه پایه و کانسیلر خود را کامل کردید است.

ترتیب صحیح آرایش کردن چیست؟

در مرحله بعد، هایلایتر را با کشیدن آن روی استخوان گونه و نواحی بالای صورت خود ادامه دهید. اگر فرمول مایع را انتخاب می‌کنید، از گرمای انگشتان خود استفاده کنید تا به آرامی آن را به پوست بزنید. اگر فرمول پودری را انتخاب می‌کنید، از یک برس کرکی استفاده کنید تا آن را به آرامی روی پوست بکشید.

7. ابرو

هنگامی که رنگ چهره شما همانگونه است که دوست دارید، زیرسازی های باقی مانده را از ابروهای خود بردارید و شروع به کامل کردن قوس های خود کنید. از یک مداد ابرو برای فرم دادن به ابروهای خود و ضخیم‌تر نشان دادن آنها استفاده کنید. یا به سراغ ژل ابرو بروید تا ابروهای خود را مطابق میل خود تراشیده و در جای خود قرار دهید.

8. سایه چشم

بعدی سایه چشم است و اگر واقعاً به دنبال ارتقاء ظاهر خود هستید، این مرحله برای تحقق آن است. یک پالت خنثی گزینه ای عالی برای نگهداری در کیف آرایش شما است، زیرا برای ظاهر روز یا شب مناسب است.

از یک برس سایه چشم کرکی برای اعمال سایه روی تمام پلک و چین استفاده کنید. آن را با یک سایه چین در طول روز ساده نگه دارید و از سایه های تیره تر استفاده کنید تا پلک و خط مژه های پایینی خود را از بین ببرید تا ظاهری در شب داشته باشید.

9. خط چشم

مرحله بعد در پاسخ به سوال ترتیب صحیح آرایش کردن چیست؟ خط چشم است. بعد از سایه چشم خط چشم می آید و فرم چشم شما را تقویت می کند. ازخط چشم بالدار استفاده کنید.

ترتیب صحیح آرایش کردن چیست؟

10. ریمل

وقتی خط چشم خود را قبل از ریمل بزنید، به دست آوردن خط چشم بالدار بسیار آسان تر است. بعلاوه، چند لایه ریمل تمام ظاهر چشم را به هم نزدیک می کند، بنابراین یک قطعه تکمیل کننده عالی است. مژه های خود را فر کنید و چند لایه از ریمل را بکشید تا مژه هایی حجیم و کاملا فر داشته باشید.

11. لب

مانند روشی که ریمل ظاهر چشم شما را به هم نزدیک می کند، رژ لب یا براق کننده لب نیز کل ظاهر آرایش را به هم نزدیک می کند. با خط لب شروع کنید. سپس، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آن را با یک بالم لب، رژ لب یا برق لب پر کنید.

ترتیب صحیح آرایش کردن چیست؟

12. صورت خود را فیکس کنید

پایان نزدیک است و آخرین مرحله این است که صورت خود را تنظیم کنید تا تمام کارهایی که برای کامل کردن آرایش خود انجام داده اید ماندگار باشد. ست کردن پودر به ماندگاری آرایش شما در طول روز کمک می‌کند، همچنین به مدیریت درخشندگی کمک می‌کند و انواع پوست‌های چرب می‌توانند این امر را تایید کنند.

سخن آخر

این مراحل را رعایت کنید و مطمین باشید که بهترین ارایش را خواهید داشت. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: مراحل کامل یک آرایش نچرال و طبیعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.