آرایش چشم

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم :در حالی که ممکن است فکر کنید استفاده از آرایش چشم کمی بی‌معنا است، تغییر تکنیک بر اساس شکل چشم‌تان می‌تواند دنیای متفاوتی ایجاد کند. درست مانند شلوار جین که برای تیپ بدنی شما طراحی شده است، می تواند ظاهر جذاب تری ارائه دهد، همین امر در مورد هماهنگی آرایش چشم با فرم چشم شما نیز صادق است. مطمئناً می‌توانید سایه چشم و خط چشم را به واضح‌ترین روش لایه‌برداری کنید، اما وقتی شکل چشم‌های خود را بشناسید و بر اساس آن اعمال کنید، شکل چشم‌تان مانند قبل ظاهر می‌شود.

ما این راهنمای فوق العاده جامع را ایجاد کرده ایم تا به شما کمک کنیم تا همتایان خود را برای داشتن بهترین ظاهرشان جذاب کنید – به زودی شکل چشمان خود و نحوه برجسته کردن آن را مانند یک حرفه ای خواهید دانست.

چگونه شکل چشم خود را تعیین کنیم

قبل از اینکه تکنیک آرایش چشم خود را تغییر دهید، باید مشخص کنید که چه فرم چشمی دارید. نحوه آرایش چشم های بادامی شکل ممکن است با نحوه آرایش چشم های رو به پایین متفاوت باشد. مطمئن نیستید چه فرم چشمی دارید؟ با لیست زیر مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: چطور سایه چشم بزنیم؟ در سایه زدن به چه نکاتی را توجه کنیم؟

چشم‌های بادامی: چشم‌های بیضی شکل با گوشه‌های بیرونی کمی رو به بالا که شبیه – حدس زدید – بادامی است. معروف به فوق متقارن بودن، می توانید چشم بادامی را به عنوان شکلی جهانی در نظر بگیرید که تقریباً با همه چیز به خوبی جفت می شود.

چشم‌های گرد: اگر می‌توانید تمام عنبیه خود را بدون پوشاندن هیچ‌کدام از آن توسط پلک بالا ببینید، به چشم‌های گرد و درشت و زیبای خود سلام کنید.

چشم های رو به بالا: چشم های بادامی با پیچ و تاب هستند. به‌جای داشتن گوشه‌های کمی رو به بالا، چشم‌های رو به بالا آن را برای زاویه‌ای قابل توجه‌تر می‌برند که باعث می‌شود پلک پایینی بزرگ‌تر از بالا به نظر برسد.

چشم‌های رو به پایین: این چشم‌ها برعکس چشم‌های رو به بالا هستند – به این معنی که گوشه‌ها پایین می‌آیند تا پلک بالایی که بزرگ‌تر از پایین‌تر به نظر می‌رسد.

چشم‌های مونولید: که به آن چین‌های اپیکانتال، چشم‌های مونولید نیز گفته می‌شود، هیچ چین یا چینی روی پلک‌های بالایی ندارند.

چشم های کلاه دار: تا به حال فکر کرده اید که چرا نمی توانید چین خود را به طور کامل ببینید؟ وقتی چشم‌های کلاه‌دار دارید، پوستی که از استخوان ابروی شما بیرون می‌آید کمی آویزان می‌شود تا چین‌های شما را پنهان کند.

بهترین تکنیک سایه چشم برای فرم چشم شما

هیچ چیز کاملاً شبیه تکنیک سایه چشم مناسب و کمی کانتورینگ پلک نیست که واقعاً شکل چشم شما را برجسته و صاف کند. اکنون که ایده بهتری از شکل چشم خود دارید، زمان آن فرا رسیده است که یاد بگیرید چه کاری می توانید انجام دهید تا آنها را واقعاً تقویت کنید. نکات ما را برای استفاده از سایه چشم برای هر شکل چشم بررسی کنید، سپس روی برجسته کردن چشم های زیبای خود کار کنید.

بهترین سایه چشم برای چشم بادامی

مورد اول در انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم سایه برای چشم های بادامی است.  با این چشم‌های کمی برآمده و فوق‌متقارن، تقریباً هر سایه و مدلی فوق‌العاده به نظر می‌رسد. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، یک چشم دودی برهنه کلاسیک را امتحان کنید که از قهوه‌ای مات متوسط ​​روی پلک شما استفاده می‌کند، همراه با سایه‌ای کمی تیره‌تر که در چین شما ترکیب شده است.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بهترین سایه چشم برای چشم های گرد

کانتور کردن همتایان کلید ایجاد ظاهری خیره کننده و مشخص است. یک سایه متوسط ​​تا تیره را روی مرکز درب خود بزنید و سپس گوشه های داخلی و خارجی خود را با سایه روشن تر برجسته کنید. این کار توجه را به مرکز چشم شما جلب می کند تا ظاهری فوق العاده جذاب داشته باشید.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بیشتر بخوانید: راهنمای مبتدیان برای استفاده از براش سایه چشم

بهترین سایه چشم برای چشم های برآمده

با کمک یک سایه تیره یا خط چشمی که در گوشه بیرونی خط مژه پایینی قرار گرفته است، چشم‌های رو به بالا را تکمیل کنید. قبل از اینکه روی پلک خود سایه ای با رنگ متوسط ​​داشته باشید، روی استخوان ابروی خود برجسته کنید. فقط با هایلایت خود خیلی سخت نگیرید، زیرا می خواهید همان اثر (لطیف) را داشته باشد که تابش نور از روی پوست شما به طور طبیعی ایجاد می کند.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بهترین سایه چشم برای چشم های رو به پایین

در صورت داشتن چشم‌های رو به پایین، دو نکته را باید در نظر داشته باشید: اول اینکه سایه چشم را خیلی بالای چین قرار ندهید، زیرا می‌تواند روی شکل چشم‌های شما نامرتب به نظر برسد. دوم، بهترین راه برای افزایش چشم‌های رو به پایین، سایه زدن با رنگ‌های طبیعی است.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بهترین سایه چشم برای چشم های مونولید

مورد دیگر در انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم سایه برای چشم های مونولید است. یک راه عالی برای بعد بخشیدن به چشمانتان اعمال یک اثر گرادیان روی پلک هایتان است. با رنگ‌های تیره‌تر در نزدیکی خط مژه‌هایتان شروع کنید و به تدریج به سمت بالا بروید و زیر ابرو را براق‌تر کنید. فقط به یاد داشته باشید که بین انتقال رنگ ها ترکیب کنید.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بهترین سایه چشم برای چشم های کلاه دار

برای اینکه چشمانتان را فریب دهید تا فضای بیشتری برای کار کردن با آنها داشته باشید، ابروهایتان را با ژل ابروی ضدآب به خوبی حفظ کنید و سایه چشم خود را حمل کنید.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بهترین تکنیک خط چشم برای فرم چشم شما

چه بخواهید آن را به تنهایی یا چند لایه با سایه چشم بپوشید، تکنیک خط چشم مناسب آخرین لمس شگفت‌انگیز برای چاپلوس کردن نگاه شما است. بنابراین، قبل از اینکه جلوتر بروید و پلک های خود را خط بکشید، نگاهی بیندازید که کدام تکنیک خط چشم برای فرم چشم شما مناسب تر است.

بیشتر بخوانید: انواع براش خط چشم و کاربرد آن‌ها که باید بدانید!

بهترین خط چشم برای چشم بادامی

تا به حال می دانید که شکل چشم شما می تواند به خوبی با ظاهرهای مختلف جفت شود. اما، اگر می خواهید واقعاً شکل خود را برجسته کنید، به چشم گربه ای کلاسیک یا نوک بال نگاه نکنید. با شروع نازک شدن به سمت گوشه داخلی و به تدریج ضخیم تر شدن به سمت گوشه بیرونی چشم، این تکنیک خط چشم به برجسته کردن شکل فوق العاده رو به بالا کمک می کند.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بهترین خط چشم برای چشم های گرد

نکته کلیدی برای استفاده از خط چشم برای برجسته کردن چشم این است که با خط چشم بالدار که از بالای پلک امتداد می یابد، گوشه های بیرونی را برجسته کنید. توصیه می کنیم خط خود را از بالاترین نقطه چشم شروع کنید و به سمت بیرون حرکت کنید تا ویژگی های گرد خود را متعادل کنید.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بهترین خط چشم برای چشم های برآمده

هنگامی که پلک بالایی با خط چشم اغراق‌آمیز شده باشد، چشم‌های رو به بالا به نظر می‌رسد. تعجب می کنید که از کدام تکنیک خاص برای یک نگاه زیبا استفاده کنید؟ کمی خط برهنه را در امتداد خط مژه و گوشه های داخلی خود امتحان کنید تا ظاهر چشمانی درشت و درخشان داشته باشید.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بهترین خط چشم برای چشم های رو به پایین

اگر می خواهید ظاهری برجسته داشته باشید، کمی تلنگر 45 درجه به انتهای خط مژه خود اضافه کنید. اگر می‌خواهید چیزی کمتر از چشم‌های گربه‌ای را تکان دهید.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بیشتر بخوانید: آموزش خط چشم برای پلک های افتاده

بهترین خط چشم برای چشم های مونولید

خط تنگ، خط تنگ، خط تنگ. هنگامی که خط چشم خود را تا حد امکان به خط مژه خود نزدیک می کنید، می توانید شکل چشم خود را مشخص کنید و در عین حال مژه های خود را پرتر نشان دهید.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

بهترین خط چشم برای چشم های کلاه دار

خط چشم برای چشم های کلاه دار ممکن است کمی مشکل باشد، زیرا پلک بالایی شما روی چین قرار می گیرد. برای جلوگیری از هر گونه لک یا انتقال ناخواسته، هنگام خط کشی چشمان خود را باز نگه دارید. این امر به ویژه هنگام تلاش برای دستیابی به یک بال ضخیم و پررنگ (مکمل ترین آستر برای شکل شما) مهم است.

انتخاب سایه چشم براساس فرم چشم

اگر برای ایجاد بال چشم خود را ببندید، احتمال زیادی وجود دارد که وقتی چشم خود را باز می کنید، انتهای دم در چین پنهان شود. برای جلوگیری از آن کافی است با خط چشم با رنگدانه‌های معدنی که از وسط چشم شما شروع می‌شود، به خط مژه‌های پایینی خود برسید تا تعریفی وارونه داشته باشید که در چشم‌های کلاهدار به‌طور مثبت درخشنده به نظر برسد.

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده و بتوانید بهترین سایه و خط چشم را برای چشم های خود انتخاب کنید. اگر به این مطلب علاقمند بوده اید پیشنهاد می کنیم مطلب بعد را نیز بخوانید: چه فاکتورهایی مهمی برای آرایش چشم در نظر بگیریم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.