آرایش صورت

آموزش آرایش برای افراد مبتدی

آموزش آرایش برای افراد مبتدی

آموزش آرایش برای افراد مبتدی

آموزش آرایش برای افراد مبتدی : وقتی صحبت از آرایش کردن مانند یک حرفه ای به میان می آید، یک راه مشخص برای انجام آن وجود ندارد، اما یک ترتیب کلی برای استفاده وجود دارد که کارها را آسان تر و منسجم تر می کند. و اگر در تلاش برای یافتن روشی هستید که برای شما مناسب باشد، یا به این فکر می کنید که چگونه می توانید بازی آرایش خود را ارتقا دهید، به جای درستی آمده اید.

برای کمک به شما در انجام یک روال آرایش جامد، ما یک راهنمای گام به گام ایجاد کرده ایم که می توانید از آن برای یادگیری نحوه آرایش استفاده کنید، از جمله نحوه استفاده از کانسیلر، کرم پودر و محصولات آرایشی برای چشم و لب. بعلاوه، ما بهترین تکنیک های کاربردی و توصیه های محصول خود را برای کرم پودر، ریمل و موارد دیگر به اشتراک می گذاریم.

نحوه استفاده از پرایمر آرایشی

قبل از استفاده از آرایش، مهم است که پوست خود را برای ایجاد یک پایه یکنواخت آماده کنید. بنابراین، مطمئن شوید که روتین مراقبت از پوست خود را قبل از فرو رفتن در آرایش کامل کنید. این بدان معناست که شما همیشه باید ابتدا پوست خود را تمیز کرده و مرطوب کنید (SPF خود را فراموش نکنید). وقتی این کار را انجام دادید، می خواهید یک پرایمر بزنید.

پرایمرهای صورت برای ایجاد پایه ای یکنواخت برای آرایش شما عالی هستند. اگر پوست خشکی دارید، به سراغ پرایمرهای درخشان بروید که بدون احساس سنگینی به پوست درخشندگی می بخشد.

آموزش آرایش

هنگامی که پوست شما تمیز، مرطوب و پرایم شد، نوبت به محصولات آرایشی می رسد. برای دیدن بهترین ترتیب برنامه به خواندن ادامه دهید.

نحوه استفاده از فونداسیون

فونداسیون یکی از معدود لوازم آرایشی است که نمی‌خواهید دیگران آن را ببینند، به این معنی که ظاهر آن دقیقاً شبیه پوست شما است اما بهتر است. پس حتما فرمولی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای خاص شما باشد. همچنین مطمئن شوید که سایه ای را انتخاب کنید که با رنگ و ته رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد. اگر به صورت آنلاین خرید می‌کنید، مطمئن شوید که نمونه‌های پایه انتخاب مورد نظر خود را بررسی کرده‌اید یا از یک ابزار آزمایشی مجازی برای به دست آوردن بهترین رنگ سایه استفاده می‌کنید.

آموزش آرایش برای افراد مبتدی

به عنوان مثال، اگر پوست چرب دارید، ممکن است بخواهید از یک کرم پودر مات استفاده کنید. فرمول تنفسی و بدون وزن آن، رنگ پوست شما را کاملاً یکدست می کند و در عین حال تا 24 ساعت روی پوست شما باقی می ماند. به علاوه، ضد آب و ضد عرق است، بنابراین در طول روز نگران لمس کردن نخواهید بود. یک برس فونداسیون بردارید و فرمول نرم را روی صورت خود بکشید تا زمانی که در فرم مورد نظرتان پوششی یکنواخت داشته باشید.

اگر پوست خشکی دارید، از کرم پودر مایع استفاده کنید. فرمول مایع نازک، پوششی کامل و قابل ساخت ایجاد می کند و چهره ای یکنواخت را ایجاد می کند که ظاهری شبیه به هم ندارد. هنگام استفاده از کرم پودر مایع، از مخلوط کن آرایش استفاده کنید تا پوششی یکدست و طبیعی داشته باشید. مخلوط کن را خیس کنید و آن را فشار دهید تا کمی مرطوب شود، سپس آن را بچرخانید و روی پوست خود بغلتانید تا محصول پف کند.

نحوه استفاده از کانسیلر

فونداسیون یک کار عالی برای یکنواخت کردن پوست صورت انجام می دهد، اما کانسیلر می تواند هر گونه نقص سرسخت را هدف قرار دهد. دو نوع کانسیلر وجود دارد که ممکن است بخواهید زمانی که می خواهید آرایش انجام دهید از آن استفاده کنید، اما این موضوع می تواند محل استفاده از کانسیلر را بسیار مشکل کند. می توانید از یک کانسیلر سراسری استفاده کنید که به روشن و روشن شدن نواحی صورت شما کمک می کند یا می توانید از کانسیلر زیر چشم برای پوشاندن سیاهی و خطوط ریز استفاده کنید. البته می توانید بسته به نیاز آرایش خود از هر دو استفاده کنید.

آموزش آرایش برای افراد مبتدی

اگر کانسیلر سراسری دارید، می‌توانید آن را زیر چشم‌ها و روی هر لک یا ناحیه‌ای که می‌خواهید روشن کنید، بمالید.

اگر فقط به دنبال پوشاندن حلقه‌های تیره زیر چشم هستید و گزینه سبک‌تری را ترجیح می‌دهید، کرم دور چشم را امتحان کنید. این محصول چندوظیفه ای به لطف دوز هیالورونیک اسید، هیدراتاسیونی را در تمام طول روز فراهم می کند که برای حفظ شادابی و روشنی دور چشم کار می کند.

فونداسیون و کانسیلر اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند اما عملکردهای بسیار متفاوتی دارند. با این حال، برخی تعجب می کنند که آیا ابتدا باید از کرم پودر یا کانسیلر استفاده کنید. قانون کلی استاندارد می‌گوید که فونداسیون باید قبل از کانسیلر ادامه یابد. هنگامی که تازه شروع به کار می کنید، به اصول اولیه پایبند باشید و از روش های پیچیده تر استفاده کنید زیرا در استفاده از آرایش خود مهارت بیشتری دارید.

نحوه اعمال برنزر

اکنون که پایه‌ای یکدست ایجاد کرده‌اید، وقت آن است که با برنزه کردن یا کانتور کردن پوست خود، ابعاد بیشتری به آن اضافه کنید. برای داشتن ظاهری طبیعی، برنزه‌کننده‌ای  را درست زیر استخوان‌های گونه‌تان و اطراف دور صورت‌تان با یک برس بزرگ و کرکی بزنید. آن را به آرامی روی آن بکشید و تا زمانی که ظاهر دلخواه خود را به دست آورید، پوشش آن را افزایش دهید. برای ظاهری زیباتر، می‌توانید گونه‌ها و بینی‌تان را با یک محصول برنزی که چند درجه از رنگ پوستتان عمیق‌تر است، کانتور کنید.

نحوه اعمال رژگونه

استفاده از رژگونه روشی عالی برای افزودن مقداری رنگ به چهره شما و اطمینان از اینکه صورت شما یک بعدی به نظر نمی رسد است. با استفاده از یک برس کرکی گونه، رنگ دلخواه خود را روی سیب های گونه خود بزنید و به آرامی به سمت شقیقه های خود بکشید تا ظاهری برجسته داشته باشید.

نحوه اعمال هایلایتر

پوست خود را با افزودن مقداری درخشندگی به نقاط بلند گونه خود با هایلایتر به پایان برسانید. می توانید فومول مایع را با نوک انگشتان خود به صورت خود بزنید تا درخشندگی غلیظ تری داشته باشید، یا می توانید آن را با اسفنج ترکیب کنید تا درخشش کمتر به نظر برسد. .

آموزش آرایش برای افراد مبتدی

اگر با هایلایتر پودری کار می کنید، یک برس پنکه بردارید و به آرامی آن را روی گونه ها، روی پل بینی و سایر نقاطی که می خواهید برجسته کنید، بکشید. اگر هایلایتر کرم بیشتر مورد شماست یا پوست خشکی دارید و محصولات آبرسان را ترجیح می دهید، می توانید به آرامی آن را با انگشتان خود به پوست خود بزنید – انگشت حلقه ملایم ترین لمس را دارد.

نحوه استفاده از آرایش چشم

حالا وقت آن است که به چشم ها بروید – مداد ابرو، سایه چشم، ریمل خود را بردارید و برای کار آماده شوید.

نحوه آرایش ابرو

اگر ابروهای کم پشتی دارید، ابروهای خود را با استفاده از ژل ابروی ضد آب حجاری و مشخص کنید. این یک راه آسان برای ضخیم کردن ابروهای نازک است. ابتدا ابروهای طبیعی خود را با یک قرقره خشک شانه کنید تا بتوانید ببینید با چه چیزی کار می کنید. سپس ژل را کم کم بمالید و با توجه به نیاز بیشتر آن را بسازید تا به ظاهری که می خواهید برسید.

آموزش آرایش برای افراد مبتدی

اگر ابروهای شما حالت خیلی خوبی دارند و فقط باید کمی آنها را پر کنید و به آنها ثابت کنید، از مداد مکانیکی ابرو ضد آب استفاده کنید. از مداد باریک برای ایجاد ضربه های سبک بین موهای خود استفاده کنید. سپس آنها را با یک ژل شفاف نگهدارنده قوی در جای خود قرار دهید، که موها را در تمام طول روز بدون احساس سفت یا ترد رام نگه می دارد.

نحوه زدن سایه چشم

قبل از استفاده از سایه چشم، یک پرایمر یا یک کانسیلر مات به پلک های خود اضافه کنید تا مطمئن شوید سایه چشم شما مقداری قدرت ماندگاری دارد. هنگامی که ظاهری ساده را انتخاب می کنید، ابتدا با انگشتان خود یا یک برس سایه چشم صاف، رنگ را روی پلک های خود اعمال کنید. سپس با یک برس کرکی روی چین و چروک خود سایه ای بزنید و یک هایلایتر در امتداد استخوان ابرو قرار دهید.

آموزش آرایش برای افراد مبتدی

نحوه زدن خط چشم

کشیدن خط چشم قبل از ریمل و بعد از سایه چشم راحت ترین کار است. هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می کنید، تلاش برای کشیدن یک خط مساوی در یک حرکت حتی با مداد دشوار است، بنابراین سعی کنید آن را خط به خط بکشید. سپس از روی آن برگردید تا خطوط شکسته را به هم وصل کنید و خط خود را به اندازه دلخواه ضخیم کنید.

نحوه زدن ریمل

در نهایت مژه های خود را با ریمل مشخص کنید. قبل از اینکه هر فرمولی را به دستمال مرطوب خود اضافه کنید، ممکن است لازم باشد بدانید که چگونه مژه های خود را فر کنید – فر مژه بهترین دوست شما خواهد بود. پس از فر کردن مژه‌هایتان، ریمل حجم‌دهنده‌ای بزنید که بلندتر هم می‌شود.

سخن آخر: 

این ها تمامی مراحل ارایش برای افراد مبتدی بوده است. سوالات خود را مطرح کرده تا آنها را پاسخ دهیم. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب بعدی را نیز بخوانید: بایدها و نبایدهای آرایش برای مبتدیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.