سلامت مو

5 حقیقت در مورد رشد مو که باید بدانید

5 حقیقت در مورد رشد مو که باید بدانید

5 حقیقت در مورد رشد مو که باید بدانید: در حالی که ما عاشق یک مدل موی کوتاه مانند مدل موی پیکسی هستیم، می‌دانیم که برخی افراد فقط موهای بلند را ترجیح می‌دهند. مدل‌های موی زیادی وجود دارد که می‌توانید در صورت داشتن طول بیشتر انجام دهید و احتمال کوتاهی مو بی‌پایان است. ما به این موضوع پرداخته‌ایم که آیا می‌توانید با ویتامین‌ها موهایتان را سریع‌تر رشد کنید یا نه، و حتی ویتامین‌هایی را که در محصولات مراقبت از موی شما یافت می‌شوند، بررسی کرده‌ایم. اما اگر می‌خواهید تارهای بلندی داشته باشید، ممکن است هنوز به برخی اصول اولیه در مورد کل روند رشد مو نیاز داشته باشید. بنابراین، ما در مورد پنج واقعیت در مورد رشد مو به شما درس می دهیم. یادداشت بردارید!

واقعیت شماره 1: شما با تمام فولیکولهایتان متولد شده اید

به طور جدی، طبق آکادمی پوست آمریکا (AAD)، شما با تمام فولیکول هایی که تا به حال خواهید داشت متولد می شوید – حدود پنج میلیون. البته این فولیکول ها در سرتاسر بدن شما قرار دارند، نه فقط سر. روی پوست سر شما حدود 100000 فولیکول دارید. خیلی هم کهنه نیست!

حقیقت شماره 2: ممکن است موهایتان را از دست بدهید

AAD بیان می کند که شما روزانه 50 تا 100 تار مو را از دست می دهید. قبل از اینکه روی این واقعیت تاکید کنید، بدانید که هر فولیکول پوست سر برای چند سال باعث رشد مو می شود و سپس استراحت می کند. هنگامی که یک فولیکول در حال شکستن است، موهای موجود در فولیکول می ریزند. از آنجایی که فولیکول‌های موی شما بین رشد خود فاصله می‌اندازند، احتمالاً متوجه ریزش موی کاملاً طبیعی روزانه نخواهید شد.

5 حقیقت در مورد رشد مو که باید بدانید

حقیقت 3: سن در رشد و ریزش نقش دارد

طبق AAD، با افزایش سن، رشد موی برخی از فولیکول ها متوقف می شود (و نه فقط برای استراحت). ما متوجه می شویم که اگر اکنون کمی وحشت زده باشید. اما این ریزش مو در برخی افراد بیشتر از سایرین اتفاق می افتد، به همین دلیل است که برخی از افراد با افزایش سن دچار کم پشتی مو می شوند.

برای اطلاعات بیشتر، مقاله ما را بررسی کنید: دلایل ریزش مو در دهه های مختلف زندگی

نکته : اگر متوجه شدید که موهایتان دوباره رشد نمی‌کند یا لکه‌های تکه‌ای از طاسی را روی پوست سر خود تجربه می‌کنید، ممکن است با نوعی آلوپسی سر و کار داشته باشید و باید برای تشخیص با یک متخصص پوست یا متخصص مو مشورت کنید. 

حقیقت شماره 4: جنسیت نیز نقش مهمی را ایفا می کند

AAD بیان می کند که موهای مردانه سریعتر از موهای زنانه رشد می کنند. اگرچه این ممکن است درست باشد، اما به طور متوسط ​​موهای شما بدون توجه به جنسیت، هنوز حدود نیم اینچ در ماه رشد می کند.

5 حقیقت در مورد رشد مو که باید بدانید

حقیقت شماره 5: نوع موی شما مهم نیست

این تصور غلط وجود دارد که موهای صاف سریعتر از موهای مجعد رشد می کنند و ما یک بار برای همیشه آنها را نقض می کنیم. همانطور که در بالا بیان کردیم، AAD بیان می کند که موها معمولاً حدود نیم اینچ در ماه رشد می کنند – صرف نظر از نوع مو. موهای مجعد ممکن است به دلیل الگوی مارپیچی آن کوتاهتر به نظر برسند، اما دارای پتانسیل طولی برابر با موهای صاف هستند.

بیشتر بخوانید: علت ریزش موی سر خانم ها چیست؟ + روش درمان آن

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و باید بدانید قبل از بلند کردن موهایتان باید به نوع آنها و میزان ریزش انها توجه کافی داشته باشید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: چگونه از ریزش موهای خود جلوگیری کنیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.