زیبایی, سلامت پوست

3 نکته پاکسازی پوست در آب و هوای مرطوب

3 نکته پاکسازی پوست در آب و هوای مرطوب

3 نکته پاکسازی پوست در آب و هوای مرطوب : هنگامی که دما و رطوبت در بالاترین حد خود هستند، پوست شما بیشتر به واکنش پاسخ می دهد. این بدان معناست که آب و هوای مرطوب می‌تواند عاملی بسیار رایج برای ایجاد پوست چرب و جوش‌ها باشد. در حالی که نمی توانید آب و هوا را تغییر دهید، می توانید چند تغییر در روال معمول مراقبت از پوست خود ایجاد کنید تا پوست خود را برای آب و هوای ناخوشایند آماده کنید. در اینجا سه ​​نکته برای مراقبت از پوست وجود دارد که با وجود رطوبت، پوست شما را شفاف نگه می دارد.

نکته 1 مراقبت از پوست: از یک ابزار پاک کننده استفاده کنید

در یک خرج کردن، دستان شما یکی از بهترین ابزارهایی هستند که در اختیار دارید. آنها می توانند روی فونداسیون صاف شوند، با مرطوب کننده ماساژ دهند و حتی صورت را شستشو دهند. اما همانطور که برس‌ها و مخلوط‌کن‌هایی وجود دارد که می‌توانید با آن‌ها آرایش کنید، دست‌هایتان تنها گزینه شما برای پاک‌سازی نیست.

3 نکته پاکسازی پوست در آب و هوای مرطوب

هنگامی که هوا شروع به مرطوب شدن می کند، ممکن است بخواهید به گزینه های جایگزین توجه ویژه ای داشته باشید و از یک ابزار پاک کننده صورت استفاده کنید. ابزارهای پاک‌کننده اغلب بهداشتی‌تر هستند، زیرا خطر تماس انگشتان کثیف صورتتان را نخواهید داشت، که می‌تواند عرق، میکروب‌ها و روغن را منتقل کند که می‌تواند منافذ شما را مسدود کند و منجر به جوش شود. برس های صورت مخصوصاً برای پاکسازی عمیق تر و لایه برداری ملایم پوست شما عالی هستند.

بیشتر بخوانید: پاکسازی پوست صورت با بخور در خانه

نکته شماره 2 مراقبت از پوست: پاک کننده صورت را انتخاب کنید که ظاهر درخشندگی را کاهش دهد

در حالی که برخی از روزها ممکن است پوست شما برای پاک‌کننده‌ای مناسب‌تر باشد که آب‌رسانی می‌کند و چربی طبیعی پوست شما را از بین نمی‌برد، افزایش رطوبت به این معنی است که باید انتخاب خود را در پاک‌کننده به‌روزرسانی کنید. به جای استفاده از یک پاک کننده صورت ملایم یا آب میسلار آبرسان صبح و شب، یک بار در روز از یک پاک کننده صورت مات کننده استفاده کنید—شما هنوز هم می توانید مورد علاقه قدیمی خود را در طول سایر جلسات پاکسازی خود استفاده کنید.

3 نکته پاکسازی پوست در آب و هوای مرطوب

نکته شماره 3 مراقبت از پوست: یک پد لایه برداری را امتحان کنید

حتی پس از پاکسازی، سطح پوست شما همچنان می تواند دارای کثیفی و چربی باقی مانده باشد. این هیچ مخالفتی با روش پاکسازی شما ندارد، فقط به این معنی است که شما آن بخش از روتین مراقبت از پوست خود را کامل نکرده اید. شما می توانید با یک گزینه لایه بردار شیمیایی از شر تجمع طولانی مدت خلاص شوید.

3 نکته پاکسازی پوست در آب و هوای مرطوب

استفاده از پد لایه برداری اسید گلیکولیک می تواند به ایجاد پوستی روشن تر، شفاف تر و درخشان تر کمک کند. این درمان ضد چروک و روشن کننده الهام گرفته از پوست با اسید گلیکولیک فرموله شده است تا به آرامی و در عین حال موثر سلول های مرده پوست را حل کند و با استفاده مداوم در طول زمان، دید چروک ها و خطوط ریز را کاهش دهد.

سخن آخر: 

سعی کرده ایم در این مطلب به آنچه برای پاکسازی پوست خود نیازمندید بپردازیم. نظر خود را برای ما بنویسید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: آیا باید بعد از پاکسازی صورت، پوست خود را بشوییم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.