آرایش و زیبایی, سلامت پوست

چرا برخی از کرم های ضد آفتاب باعث جوش می شوند؟

چرا برخی از کرم های ضد آفتاب باعث جوش می شوند؟

چرا برخی از کرم های ضد آفتاب باعث جوش می شوند؟ : همه ما می دانیم که استفاده از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست در برابر اثرات مخرب نور خورشید برای سلامتی ما ضروری است. اما شاید شما استفاده از کرم ضد آفتاب را از برنامه روزانه مراقبت از پوست خود حذف کرده اید، زیرا به نظر می رسید که باعث ایجاد جوش و دانه های سر سیاه می شود. در حالی که درست است که برخی از ضدآفتاب‌ها می‌توانند در ایجاد برخی لکه‌ها نقش داشته باشند، این بدان معنا نیست که شما باید بدون آن باشید. این به سادگی به این معنی است که شما ممکن است فقط به دنبال فرمول مناسب باشید و چند نکته در مورد استفاده از ضد آفتاب را در ذهن داشته باشید. به خواندن ادامه دهید تا ببینید چرا کرم ضد آفتاب شما ممکن است باعث ایجاد جوش شود.

علت شماره 1: از ضد آفتاب صورت استفاده نمی کنید

ممکن است یک ضدآفتاب معمولی بخرید و ازآن برای صورتتان استفاده کنید. بسیاری از ضدآفتاب های ساخته شده برای بدن شما به احتمال زیاد با ترکیبات و روغن های کمدوژنیک فرموله شده اند. بنابراین مطمئن شوید که فقط از کرم های ضد آفتاب برای صورت خود استفاده کنید که مخصوص صورت شما هستند. اگر نمی‌خواهید با استفاده از کرم ضدآفتاب علاوه بر کرم روز، یک مرحله اضافی به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید، مرطوب‌کننده‌ای در طول روز که حاوی SPF طیف وسیعی است را امتحان کنید.

چرا برخی از کرم های ضد آفتاب باعث جوش می شوند؟

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ضد آفتاب را انتخاب کنیم؟ ضد آفتاب مناسب

علت شماره 2: از ضد آفتاب تاریخ مصرف گذشته استفاده می کنید

اگر شروع فصل تابستان است، ممکن است وسوسه شوید که کیسه ساحلی خود را برای کرم ضد آفتاب مورد علاقه خود از سه تابستان قبل به دست آورید، اما این بهترین ایده نیست. کرم ضدآفتاب تاریخ مصرف گذشته، درست مانند محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی قدیمی، در محافظت از پوست شما بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر دارد. ناگفته نماند که به طور بالقوه می تواند باعث ایجاد یک یا دو لکه یا در جریان شود.

چرا برخی از کرم های ضد آفتاب باعث جوش می شوند؟

علت شماره 3: از کرم ضد آفتاب بدون تمیز کردن پوست استفاده نمی کنید

اگر ابتدا SPF را بدون تمیز کردن روی پوست خود بمالید، می تواند با روغن ها و کثیفی هایی که در طول شب یا در طول روز روی پوست شما جمع شده است مخلوط شود. سپس این تجمع می تواند منافذ شما را مسدود کرده و پوست شما را مستعد جوش های سرسیاه و سایر لک ها کند. بنابراین صبح ها روی پوست تمیز شده ضد آفتاب بزنید.

بیشتر بخوانید: پاکسازی پوست صورت به چند روش خانگی

علت شماره 4: شما اجازه می دهید روغن اضافی روی پوستتان جمع شود

ممکن است فکر کنید این SPF شما است که باعث می‌شود در روزهای گرم و تابستانی بیرون بیایید، اما ممکن است علت اصلی آن نباشد. انباشته شدن روغن در طول روز آسان است، به خصوص اگر هوا گرم و مرطوب باشد. این می تواند منجر به مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش شود. کمک کنید روغن و عرق اضافی با کرم ضدآفتاب خود مخلوط نشوند و آن را با کاغذ لکه پاک کنید. همچنین، اگر عرق می‌کنید، حتماً پس از لکه‌کردن، کرم ضدآفتاب خود را به همان دفعاتی که بطری نشان می‌دهد، دوباره بزنید.

چرا برخی از کرم های ضد آفتاب باعث جوش می شوند؟

بیشتر بخوانید: آیا باید قبل یا بعد از مرطوب کننده از ضد آفتاب استفاده کرد؟

علت شماره 5: شما به درستی پوستتان را تمیز نمی کنید

حتی اگر هیچ آرایشی نداشتید و فقط در طول روز از ضد آفتاب استفاده می‌کردید، باز هم باید شب‌ها پوست خود را کاملاً تمیز کنید. اگر یک شبه روی پوست بماند، اکثر کرم های ضد آفتاب می توانند با روغن و عرق ترکیب شوند که می تواند منافذ شما را مسدود کند.

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده و بتوانید دلیل جوش بعد از زدن ضد آفتاب را بیابید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب بعد را نیز خوانده و نظر خود را با ما در میان بگذارید: چگونه از بوجود آمدن رد سفید کرم ضد آفتاب جلوگیری کنیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.