آرایش صورت, آرایش و زیبایی

نحوه استفاده از هایلایتر برای پوست چرب

نحوه استفاده از هایلایتر برای پوست چرب

نحوه استفاده از هایلایتر برای پوست چرب : یکی از بهترین محصولات آرایشی که می توانید برای ایجاد درخشندگی در پوست خود استفاده کنید، هایلایتر است. با این حال، زمانی که پوست چرب دارید، در حال حاضر با پوستی براق مواجه هستید، بنابراین ممکن است از این درخشندگی ضروری صرف نظر کنید. اما لازم نیست از ترس ظاهری نرم و چرب آن را کنار بگذارید. همه چیز در مورد استفاده از هایلایتر به روش صحیح (و یافتن بهترین هایلایتر برای نوع پوست شما) است. این روند با روتین مراقبت از پوست و آماده سازی آرایش شروع می شود. برای یادگیری نحوه استفاده از هایلایتر در صورت داشتن پوست چرب به خواندن ادامه دهید.

مرحله 1: ابتدا لایه برداری کنید

اگر پوست چرب دارید، قبل از آرایش، با لایه برداری شروع کنید. در مطلب لایه برداری در این مورد بخوانید: موثرترین اسکراب خانگی برای پوست چرب

مرحله 2: از مرطوب کننده مات استفاده کنید

بله، حتی اگر پوست چرب دارید، باید از مرطوب کننده استفاده کنید، زیرا باید آنچه را که در طول فرآیند پاکسازی از دست رفته است، دوباره پر کنید. اگر این کار را نکنید، پوست شما می تواند حتی چربی بیشتری تولید کند و ظاهر شما را درخشان تر کند. فقط مطمئن شوید که یکی را با روکش مات انتخاب کنید. پس از اتمام لایه برداری آن را روی تمام صورت خود بمالید.

مرحله 3: پرایمر را اعمال کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای آماده کردن پوست چرب برای آرایش، استفاده از پرایمر است. به دنبال یک پرایمر مات برای نوع پوست خود باشید، که به صافی پوست برای آرایش بهتر کمک می کند، ظاهر عیوب را محو می کند و ظاهر درخشندگی را حفظ می کند. آن را روی تمام صورت خود یا در مناطقی که براق ترین به نظر می رسند، مانند T-zone خود بمالید.

مرحله 4: فونداسیون و کانسیلر مات را انتخاب کنید

قبل از اینکه هایلایتر خود را اضافه کنید، ابتدا محصولات مناسب صورت را انتخاب کنید. به دنبال یک زیرسازی مات باشید. هرگونه عیب مانند سیاهی دور چشم را با یک کانسیلر بپوشانید. 

نحوه استفاده از هایلایتر برای پوست چرب

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

مرحله 5: هایلایتر پودری را اضافه کنید

وقتی پوست چرب دارید، مقدار کمی از هایلایتر باید تمام چیزی باشد که برای ایجاد ظاهری درخشان – نه براق – نیاز دارید. ممکن است متوجه شوید که هایلایتر پودری بهترین عملکرد را برای نوع پوست شما دارد. هایلایتر انتخابی خود را با یک دست سبک روی نقاط باال صورت خود بمالید.

بیشتر بخوانید: اشتباهاتی که نباید هنگام استفاده از هایلایتر مرتکب شوید

هنگامی که برای پاک کردن آرایش خود آماده شدید، به سراغ میسلار واتر بروید. این پاک کننده صورت بدون آبکشی روشی مناسب برای پاک کردن آرایش است، حتی در شب هایی که احساس تنبلی فوق العاده می کنید. یک پد پنبه‌ای را با پاک‌کننده کامل آب پاک‌کننده میسلار آغشته کنید، سپس پد را روی صورت خود پاک کنید تا هایلایتر و بقیه آرایشتان پاک شود.

سخن آخر: 

امیدواریم از این روش ها استفاده کرده و بتوانید حتی در صورت داشتن پوست چرب از هایلایتر استفاده کنید. اگر پوست چرب دارید می توانید مطلب بعدی ما را نیز بخوانید: نحوه مراقبت از پوست چرب با چند روش کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.