سلامت مو

نحوه استفاده از نرم کننده مو به روش صحیح

نحوه استفاده از نرم کننده مو به روش صحیح

نحوه استفاده از نرم کننده مو به روش صحیح : در حالی که در چند سال گذشته همه ما باید یاد می گرفتیم که چگونه موهای خود را تا حدی مدیریت کنیم، اما هنوز چیزی شبیه به ظاهر و احساس آن در زمانی که توسط یک متخصص انجام می شود وجود ندارد. مطمئناً، آنها ترفندهایی در آستین دارند که ما در زرادخانه آماتور خود نداریم، اما می تواند بسیار بیشتر از این باشد.

ممکن است متعجب شوید که متوجه شوید حتی اصول اولیه را به همان اندازه که فکر می‌کردید ندارید و از یک محصول مراقبت از مو – نرم‌کننده – به‌طور موثری استفاده نمی‌کنید. در واقع، همه نمی دانند که چگونه از حالت دهنده به روش صحیح استفاده کنند – برخی حتی ممکن است واقعاً ندانند که نرم کننده چه کاری انجام می دهد، اما از آن استفاده می کنند زیرا فکر می کنند باید این کار را انجام دهند.

ما نحوه استفاده از نرم‌کننده را برای تبدیل کردن آن به یک ماده ضروری مراقبت از مو – نه صرفاً هزینه اضافی در رژیم زیبایی شما، توضیح می‌دهیم.

روش صحیح استفاده از نرم کننده چیست؟

همانطور که نباید بعد از تمیز کردن پوست خود از مرطوب کردن آن خود غافل شوید، نباید روتین مراقبت از مو را بدون استفاده از نرم کننده کامل کنید. 

از آنجایی که شامپو موهای شما را تمیز می کند و به از بین بردن تجمع محصول، روغن و ناخالصی کمک می کند، حالت دهنده برای افزایش رطوبت به مو مهم است. نرم کننده هیدراتاسیون را به تارهای شما باز می گرداند ( به خصوص انتهای موهای شما که بیشتر خشک می شوند ) و همچنین موهای شما را صاف می کند.

چه موهای رنگ شده داشته باشید، چه موهای وز داشته باشید، یا متوجه شوید که موهایتان را مرتباً حالت دهی می کنید، استفاده از نرم کننده کلیدی برای داشتن موهایی سالم است. اما استفاده صحیح از آن به اندازه داشتن فرمول مناسب برای نیازهای مو مهم است. این نکات زیر را به کار بگیرید تا مطمئن شوید که از نرم کننده خود بهترین استفاده را می کنید.

نحوه استفاده از نرم کننده مو به روش صحیح

بیشتر بخوانید: محافظت از موهای بلوند آسیب دیده

1. آن را فقط روی طول و انتهای موهای خود اعمال کنید

ایده خوبی است که نرم کننده را فقط در جایی که بیشتر مورد نیاز است استفاده کنید، به عنوان مثال، قد وسط تا انتهای موهایتان، زیرا این قسمت از موهای شما خشک تر است. استفاده از نرم کننده در ریشه می تواند موهای شما را سنگین کند و باعث شود ریشه های شما چرب به نظر برسد، حتی بلافاصله پس از شستن موهایتان. برای اجتناب از هر دو، بهتر است فقط روی طول و انتهای موهای خود نرم کننده استفاده کنید.

2. آن را به اندازه کافی روی موهای خود بگذارید تا موثر باشد

اگر از نرم کننده خود فقط برای شستشوی فوری آن استفاده کنید، ممکن است از تمام مزایای آن بهره نبرید. به طور معمول، شما می خواهید حالت دهنده را برای مدت زمانی که در دستورالعمل های روی بسته بندی ذکر شده است، بگذارید روی موهایتان باقی بماند، که معمولاً بین یک تا سه دقیقه است.

3. مقدار پیشنهادی را اعمال کنید

وقتی نوبت به نرم‌کننده می‌رسد، قطعاً مقدار کمتری نیاز است – به خصوص اگر موهای ظریفی دارید. هنگامی که بیش از حد از آن استفاده می کنید، به طور بالقوه می تواند موهای شما را سنگین تر نشان دهد. یک قانون خوب این است که بسته به ضخامت و طول موهایتان از یک یا دو عدد نرم کننده به اندازه یک چهارم استفاده کنید. در صورت شک، قبل از شروع، بسته بندی محصول را برای مقدار مصرف توصیه شده بررسی کنید.

نحوه استفاده از نرم کننده مو به روش صحیح

آیا استفاده از نرم کننده روی موهای خشک بهتر است یا خیس ؟

از آنجایی که اکثر نرم‌کننده‌ها بعد از شامپو استفاده می‌شوند، نرم‌کننده عمدتاً روی موهای مرطوب گذاشته می‌شود، چند دقیقه باقی می‌ماند و سپس آبکشی می‌شود. 

در حالی که این یک عامل مهم است، یکی از نکات اصلی که نباید در مورد نرم کننده نادیده گرفت، ترکیب آن با یک شامپوی هماهنگ کننده است. به احتمال زیاد، نرم‌کننده شما قرار است همراه با شامپویی استفاده شود که به آن اجازه می‌دهد بهترین عملکرد خود را انجام دهد.

آیا قبل یا بعد از شامپو از نرم کننده استفاده می کنید؟

انتخاب یک سیستم شامپو و نرم‌کننده می‌تواند مشکل باشد و دانستن اینکه چه سفارشی باید همیشه انجام شود می‌تواند دشوارتر باشد. مطمئناً، می دانید که سفارش اغلب شامپو و سپس حالت دهنده است، اما یک روش شستشوی معکوس مو نیز می تواند مفید باشد. مواقعی وجود دارد که ممکن است بخواهید قبل از شامپو از نرم کننده استفاده کنید – قبل از تمیز کردن موهای خود آبرسانی لازم را به موهای خود بدهید و از آسیب رساندن محصول به نرم کننده خود جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: چطور شامپو سر مناسب برای مو انتخاب کنیم؟

این که آیا این روش را انتخاب می کنید یا نه، به نوع مو و نیازهای موهای شما بستگی دارد. این همان مفهوم جستجوی فرمول مناسب شامپو و نرم کننده است. در مورد آن فکر کنید: اگر پوست چرب داشتید از محصولاتی که برای پوست های خشک فرموله شده اند استفاده نمی کردید؟ همین امر در مورد تکنیک های پاکسازی و انتخاب محصول شما نیز صدق می کند. اگر مطمئن نیستید که انتخاب شامپو و نرم کننده مناسب را از کجا شروع کنید، اجازه دهید چند سیستم مورد علاقه خود را برای انواع مو به شما معرفی کنیم.

آیا باید موهایم را بعد از نرم کننده بشوییم؟

همانطور که اشاره کردیم، نرم کننده معمولاً بعد از شامپو برای صاف و مرطوب کردن مو استفاده می شود. هنگامی که رشته های خود را با شامپو شستشو دادید، نرم کننده خود را به عنوان مرحله دوم در سیستم پاکسازی بمالید. اکثر نرم کننده ها به گونه ای ساخته می شوند که از شامپوهای مشابه خود پیروی کنند.

همانطور که گفته شد، شما باید نرم کننده را بشویید و وقتی این کار را انجام دادید، قبل از حرکت مطمئن شوید که آن را کاملاً بشویید. باقی گذاشتن باقی مانده نرم کننده بسیار رایج است و می تواند رشته های شما را سنگین کند و آنها را چرب و شل به نظر برساند.

سخن آخر: 

در این مطلب به صورت جامع و کامل به نحوه استفاده از نرم کننده پرداخته ایم. توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید با ریشه موهای شما برخورد داشته باشد. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: شامپو مناسب برای انواع موها باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.