سلامت مو

نحوه استفاده از روغن صورت به روش صحیح

نحوه استفاده از روغن صورت به روش صحیح

نحوه استفاده از روغن صورت به روش صحیح : می‌دانید که استفاده از مرطوب‌کننده‌های مغذی گامی مهم در روتین مراقبت از پوست صبح و عصر شما است. اما مرطوب کردن پوست شما با چیزی فراتر از یک کرم قابل انجام است. اگر هنوز روغن های صورت را در برنامه روزانه خود قرار نداده اید، از دست می دهید. روغن‌ها گاهی اوقات از این فرض طولانی مدت که استفاده از آن باعث می‌شود صورت شما بیش از حد براق به نظر برسد، منافذ پوست شما را مسدود می‌کند یا باعث می‌شود که شما بیرون بیایند، رپ بدی می‌گیرند – اما همیشه اینطور نیست.

اگر به درستی استفاده شود، روغن های صورت می توانند برای پوست بسیار مفید باشند. در اینجا، ما به شما نکاتی را در مورد نحوه استفاده از روغن صورت به عنوان بخشی از روتین پوست خود ارائه می دهیم، به علاوه، نحوه استفاده از روغن صورت با آرایش را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید پوستی درخشان داشته باشید، چه صورت برهنه و چه با صورت کامل.

روغن صورت چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، روغن های صورت محصولات مراقبت از پوست هستند که برای تامین رطوبت پوست شما با قوام روغنی مشابه روغن زیتون کار می کنند، اگرچه قوام آن می تواند متفاوت باشد. روغن‌های صورت که معمولاً با مخلوطی از روغن‌های گیاهی ساخته می‌شوند، فواید مختلفی را برای پوست شما به ارمغان می‌آورند، از قفل کردن رطوبت گرفته تا نرم‌کردن و متعادل‌سازی پوست. بسته به روغن صورت، می تواند فواید ضد التهابی و آنتی اکسیدانی نیز ارائه دهد.

نحوه استفاده از روغن صورت در روتین مراقبت از پوست

پیش از این، نحوه استفاده صحیح از روغن های صورت در روتین مراقبت از پوست خود را به اشتراک می گذاریم تا بیشترین فواید را ببرید.

ترتیب کاربرد را درک کنید

مانند تمام محصولات مراقبت از پوست، ترتیب استفاده مهم است. وقتی صحبت از روغن های صورت به میان می آید، باید آنها را به عنوان آخرین مرحله از روتین مراقبت از پوست خود در شب و درست قبل از SPF در صبح استفاده کنید. این بحث وجود دارد که آیا روغن باید قبل یا بعد از مرطوب کننده استفاده شود، و در حالی که می تواند از محصولی به محصول دیگر متفاوت باشد، به طور کلی، روغن صورت باید در بالای کرم ها و لوسیون ها استفاده شود. این به این دلیل است که هنگامی که روغن را استفاده می کنید، به دلیل چگالی بالای روغن، نفوذ سایر محصولات به پوست دشوار است.

بیشتر بخوانید: روتین مراقبت پوست قبل از خواب

نحوه مالیدن روغن صورت روی پوست

پس از استفاده از مرطوب کننده، نوبت به روغن می رسد. همیشه بهتر است دستورالعمل های روی محصول را دنبال کنید، اما به عنوان یک قاعده کلی، چهار تا پنج قطره روغن را در کف دست خود بمالید و آن را به پوست بزنید. روغن را به آرامی روی صورت و گردن خود با استفاده از تمام سطح دستان خود فشار دهید.

نحوه استفاده از روغن صورت به روش صحیح

نکته ویرایشگر: در سفارشی کردن برنامه خود دریغ نکنید. برای مثال، اگر ناحیه T چرب دارید اما گونه‌هایتان خشک است، روغن را روی نواحی خشک متمرکز کنید و از قسمت‌های چرب اجتناب کنید.

نحوه استفاده از روغن صورت با آرایش

اکنون که مراقبت از پوست را انجام داده ایم، زمان آن رسیده است که دنده را به روال آرایش خود تغییر دهید. در زیر، نکاتی را در مورد نحوه استفاده از روغن صورت در روتین آرایش خود برای داشتن پوستی درخشان تر به اشتراک می گذاریم.

1. روغن صورت را قبل از زیرسازی بمالید

استفاده از روغن صورت قبل از کرم پودر می تواند به افزایش هیدراتاسیون پوست کمک کند و پوستی روشن و سالم به شما بدهد. اگر پوست چرب دارید، این می تواند شما را چرب به نظر برساند تا براق، اما برای انواع پوست های خشک، معجزه می کند. به سادگی چند قطره روغن صورت را روی پوست خود بمالید و روی صورت و گردن خود صاف کنید. قبل از اینکه فونداسیون را دنبال کنید، دو تا سه دقیقه زمان دهید تا جذب شود. اگر فونداسیون را روی پوستی که بسیار چرب است بمالید، ممکن است لیز بخورد و به اطراف سر بخورد.

مطلب مرتبط: زیرسازی آرایش چشم باید چگونه باشد؟

2. روغن صورت را با پرایمر خود مخلوط کنید

استفاده از پرایمر صورت براق قبل از فونداسیون یک راه عالی برای افزایش درخشندگی پوست است. و اگر پوست بسیار خشکی دارید یا به سادگی نمی توانید درخشندگی کافی داشته باشید، مخلوط کردن چند قطره روغن با پرایمر، حداکثر درخشندگی را به شما می دهد. بهتر است روغن را با یک پرایمر مایع مخلوط کنید زیرا بهتر از زمانی که روغن را با یک گزینه مبتنی بر سیلیکون مخلوط می کنید، مشبک می شوند.

نحوه استفاده از روغن صورت به روش صحیح

3. روغن صورت را با فونداسیون مخلوط کنید

مخلوط کردن روغن صورت با فونداسیون یک راه عالی برای تامین رطوبت بیشتر پوست است و همچنین برای دادن درخشش طبیعی به پوست شما معجزه می کند. به‌علاوه، اگر می‌خواهید فونداسیون خود را شفاف کنید یا سطحی نرم‌تر ایجاد کنید، اضافه کردن چند قطره روغن راهی آسان برای انجام آن است. چند قطره از فونداسیون و روغن را در پشت دست خود بمالید و قبل از مالیدن مخلوط روی پوست، آنها را با یک انگشت یا برس تمیز با هم مخلوط کنید.

سخن آخر:

حتما روغن صورت را در روتین مراقبت پوست خود بگنجانید و از فوایدی که برای پوست شما دارد لذت ببرید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: اول روغن صورت بزنیم یا مرطوب کننده؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.