سلامت پوست

مدیریت و مراقبت پوست های مستعد آکنه

مدیریت و مراقبت پوست های مستعد آکنه

مدیریت و مراقبت پوست های مستعد آکنه : اگر پوست مستعد آکنه دارید، می دانید که تلاش برای داشتن پوستی شفاف چقدر ناامید کننده است. در حالی که ممکن است دائماً از دوستان خود بخواهید که جدیدترین و بهترین حکمتشان را در مورد چگونگی کمک به رفع لک های آکنه ارائه دهند، احتمالاً وقتی به نظر می رسد آنچه برای آنها کار می کند تأثیر یکسانی روی پوست شما ندارد احساس ناامیدی می کنید. خبر خوب این است که مراحلی وجود دارد که می توانید برای کمک به مدیریت پوست مستعد آکنه بردارید – و همه چیز با درک آنچه در پشت جوش های شما در وهله اول وجود دارد شروع می شود. در زیر، ما پاسخ یک سوال اصلی را به اشتراک می گذاریم – پوست مستعد آکنه چیست؟ – به علاوه نکاتی در مورد چگونگی کمک به مدیریت آن.

چه چیزی می تواند باعث آکنه شود؟

طبق آکادمی پوست آمریکا (AAD)، تقریباً 40 تا 50 میلیون آمریکایی در هر زمان آکنه را تجربه می کنند. بنابراین، چه چیزی می تواند باعث آن شود؟ خب، AAD بیان می‌کند که آکنه زمانی ظاهر می‌شود که یکی از منافذ پوست شما مسدود شود. و دقیقاً چگونه منافذ مسدود می شود؟ این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که سلول های مرده پوست ایجاد شده و منافذ را مسدود می کنند. AAD همچنین می‌گوید که گاهی اوقات باکتری‌های روی پوست می‌توانند به داخل منافذ مسدود شده نفوذ کنند – و زمانی که این اتفاق می‌افتد، منافذ ملتهب می‌شوند و در نتیجه لکه‌های آکنه ظاهر می‌شوند.

مستعد آکنه بودن به چه معناست؟

برای اینکه پوست خود را مرتب کنید، باید بدانید در کجای مقیاس آکنه قرار دارید. بنابراین، اگر تعجب کرده اید که مستعد بودن به آکنه به چه معناست، وقت آن رسیده است که به آن گوش دهید. اصطلاح پوست مستعد آکنه در مورد پوستی است که بیشتر از بقیه به طور منظم پوسته پوسته می شود. با این حال، پوست شما پوسته پوسته نمی شود زیرا مستعد آکنه است. جوش ها می توانند به دلایل متعددی رخ دهند. مواردی مانند استرس، محصولات مراقبت از پوست یا عدم تغییر ملحفه‌های تخت می‌تواند باعث ایجاد آکنه شود.

مطلب مرتبط: چگونه از پوست مستعد آکنه مراقبت کنیم؟

چگونه می توانم بفهمم که آیا پوست مستعد آکنه دارم؟

اکنون که می دانید پوست مستعد آکنه شامل چه مواردی می شود، احتمالاً یک سوال سوزان وجود دارد که باید به آن پاسخ دهید: “چگونه بفهمم پوست مستعد آکنه دارم؟” حقیقت این است که تشخیص پوست مستعد آکنه در واقع بسیار ساده است. همه چیز با توجه به پوست شما شروع می شود. اگر متوجه شدید که از جوش های منظم رنج می برید، احتمالاً با پوست مستعد آکنه سر و کار دارید.

مدیریت و مراقبت پوست های مستعد آکنه

در مورد آکنه بزرگسالان چطور؟

اگر فکر می‌کردید که نوجوانان تنها کسانی هستند که باید نگران زیت‌ها باشند، اشتباه می‌کنید. در واقع، طبق AAD، شما می توانید آکنه را در دهه های 30، 40 و 50 خود ادامه دهید – و گاهی اوقات، ممکن است برای اولین بار در بزرگسالی آکنه را تجربه کنید. نکاتی که برای مدیریت پوست مستعد آکنه به اشتراک می گذاریم را می توان برای همه سنین به کار برد، اگرچه مشورت با متخصص پوست هرگز ضرری ندارد.

4 نکته برای مدیریت پوست مستعد آکنه

چگونه از شر پوست مستعد آکنه خلاص شوید سوالی است که قابل انجام نیست. همه چیز در مورد ایجاد تغییرات در سبک زندگی و استفاده از مواد تشکیل دهنده مناسب برای کنترل مناسب بر روی جوش هایتان است. بدون مقدمه، در اینجا چند نکته برای مدیریت پوست مستعد آکنه وجود دارد.

نکته 1: به متخصص پوست خود مراجعه کنید

اگر پوست مستعد آکنه دارید، همیشه یک ایده هوشمندانه است که به متخصص پوست خود مراجعه کنید. درم می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه مراقبت از پوست متناسب با نیازهای پوست خود را طراحی کنید.

نکته 2: عجله نکنید

اگر سوال «چگونه می توانم از شر پوست مستعد آکنه خلاص شوم؟» در بالای ذهن شماست، شاید بخواهید به آن توجه کنید. با توجه به AAD، پس از شروع استفاده از محصولاتی که برای پوست مستعد آکنه فرموله شده اند، چهار تا هشت هفته طول می کشد تا شاهد بهبودی مشهود باشید، و حتی اگر پوستتان به ترتیب شروع به شفاف شدن کند، باید به کاری که انجام می دهید ادامه دهید. برای حفظ آن نتایج. به یاد داشته باشید، بهبود ظاهر صورت شما به این معنی نیست که آکنه خبر دیروز خواهد بود. همه این بدان معنی است که شما می توانید کنترل بهتری بر روی شکاف های خود داشته باشید.

مدیریت و مراقبت پوست های مستعد آکنه

بیشتر بخوانید: چگونه جوش های زیرپوستی را درمان کنیم؟

نکته 3: به مواد تشکیل دهنده توجه کنید

اگر به طور منظم جوش‌های پوستی را تجربه می‌کنید، دو عنصر رایج وجود دارد که می‌خواهید درباره آن‌ها بدانید.

1. اسید سالیسیلیک. این ماده به لایه برداری سلول های مرده پوست از سطح پوست کمک می کند (که همانطور که از بالا می دانید می تواند به مسدود شدن منافذ پوست کمک کند). شما می توانید اسید سالیسیلیک را در انواع مختلفی از محصولات مراقبت از پوست، از جمله پاک کننده ها، اسکراب ها، کرم ها و دستمال های پاک کننده پیدا کنید.

2. بنزوئیل پراکسید. طبق AAD، بنزوئیل پراکسید با کمک به کشتن باکتری هایی که می توانند باعث آکنه شوند، عمل می کند. معمولاً می‌توانید بنزوئیل پراکسید را در محصولات بی‌شماری مانند شوینده‌های صورت، کرم‌ها، ژل‌ها یا پارچه‌های از قبل مرطوب شده پیدا کنید.

سخن آخر: 

این موارد را رعایت کرده و مطمین باشید که می توانید به پوست مستعد آکنه خود کمک کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: آیا می توانید از اسکراب صورت برای پوست های مستعد آکنه استفاده کنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.