انواع لوازم آرایشی, سلامت مو

شامپو شفاف کننده مو چیست؟

شامپو شفاف کننده مو چیست؟

شامپو شفاف کننده مو چیست؟: اگر حتی پس از شستن موهایتان با شامپو و نرم کننده، گاهی اوقات کدر، صاف و چرب به نظر می رسند، شما تنها نیستید. شاید در مورد محصولات حالت دهنده کمی زیاده روی کرده باشید، یا موهایتان به سادگی نیاز به طراوت دارد. شامپو شفاف کننده را استفاده کنید – نوع خاصی از شامپو که برای زمانی که نیاز به تمیز کردن عمیق واقعی دارید در نظر گرفته شده است. این یکی از مفیدترین محصولات مراقبت از مو است، اما اغلب نادیده گرفته می شود. اگر با شامپو شفاف کننده آشنا نیستید، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم! به خواندن همه چیزهایی که نیاز دارید در مورد نحوه شفاف کردن شامپو به عنوان بخشی از روال مراقبت از موهایتان ادامه دهید تا تارهای شما به بهترین شکل ظاهر شوند.

شامپو شفاف کننده چیست؟

با گذشت زمان، موهای شما تجمعی از کثیفی، روغن، محصولات حالت دهنده و باقی مانده از شامپو و نرم کننده شما را جمع می کند. تجمع می تواند از مواردی مانند زیاده روی در استفاده از محصولات حالت دهنده و عرق کردن در طول تمرین ایجاد شود و می تواند باعث شود موهای شما چرب و سنگین به نظر برسد حتی پس از اینکه تمام تلاش خود را برای پاکسازی آن انجام دادید.

این دقیقاً همان چیزی است که یک شامپو شفاف کننده که به آن شامپو سم زدایی نیز می گویند می تواند به آن کمک کند. شامپو شفاف کننده چه می کند؟ همانطور که ممکن است حدس زده باشید، این شامپو اساساً به موهای شما پاکسازی عمیق بیشتری می دهد تا آنها را از شر هر گونه آلودگی خلاص کند و آن را “شفاف” و فوق العاده تمیز می کند. یک شامپو شفاف کننده برای موهای مجعد نیز می تواند با از بین بردن تجمعات، به بازسازی فرهای شما کمک کند، که به احیای الگوی فر طبیعی شما کمک می کند.

به طور معمول، شامپو شفاف کننده بسته به میزان تجمع روی پوست سر، از یک بار در هفته تا یک بار در ماه استفاده می شود.

شاید از خود بپرسید که یک شامپوی شفاف کننده چه تاثیری روی موهای رنگ شده دارد – آیا رنگ دائمی مو را از بین می برد؟ جواب بله یا خیر است. استفاده از یک شامپو شفاف کننده روی موهای رنگ شده یک بار در ماه به طور کلی اشکالی ندارد، اما اگر بیشتر از یک شامپو استفاده کنید، ممکن است رنگ موهای شما سریعتر از حد معمول محو شود. اگر قصد دارید بیشتر از شامپوهای شفاف کننده استفاده کنید، فرمول مناسب رنگی را انتخاب کنید تا بدانید رنگ موی شما در حالت اولیه باقی می ماند.

نمونه ایرانی شامپو شفاف کننده: 

شامپو شفاف کننده مو چیست؟

بیشتر بخوانید: بیوتین چیست و چه فایده ای برای مو دارد؟

نحوه استفاده از شامپو شفاف کننده

آیا می خواهید یک شامپوی شفاف کننده را به روتین مراقبت از موهای خود اضافه کنید؟ مراحل زیر را دنبال کنید تا به روش صحیح با شامپو شفاف شوید.

مرحله شماره 1: موهای خود را بشویید

هیچ مقدمه ای برای این روال وجود ندارد – بلافاصله با تمیز کردن موهای شما شروع می شود. اطمینان حاصل کنید که پوست سر و تارهای شما با آب اشباع شده است، سپس وقت آن است که به شامپوی شفاف کننده خود برسید. فرمول را روی موهای خیس ماساژ دهید – روی پوست سر خود تمرکز کنید زیرا چربی و تجمع اضافی در آنجا جمع می شود – و سپس کف کنید و آبکشی کنید.

شامپو شفاف کننده مو چیست؟

مرحله شماره 2: از نرم کننده استفاده کنید

برای تکمیل روتین مراقبت از موی شفاف خود، باید شامپوی خود را با نرم کننده دنبال کنید. در حالی که ممکن است زمانی که به داشتن موهایی به ظاهر چرب عادت دارید، از نرم کننده استفاده نکنید، ایده خوبی نیست. به هر حال، پاکسازی و حالت دهنده دست به دست هم می دهند! در حالی که شامپو موهای شما را از چربی بیش از حد پاک می کند، نرم کننده برای بازگرداندن رطوبت لازم به تارهای شما مهم است. پس ادامه دهید و نرم کننده خود را بگیرید و بعد از شامپو به طول و انتهای موهایتان بزنید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس آبکشی کنید.

سخن آخر: 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. فراموش نکنید که مجاز به استفاده زیاد از این نوع شاپو نیستید زیرا می تواند اسیب زا باشد. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید:‌ شامپوی کراتین مناسب مو چه ویژگی هایی دارد؟ | شامپو برای کراتینه مو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.