آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

Table of Contents

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت : در این مقاله راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت را به شما ارائه می دهیم. کانسیلر همه کاره ترین محصول زیبایی است که یک دختر می تواند داشته باشد.

از پنهان کردن حلقه‌های تیره و جوش‌ها گرفته تا روشن‌کردن چهره‌تان، یک روش قابل اعتماد از کانسیلر همه این کارها را انجام می‌دهد.

اما علیرغم تمام مزایای فوق العاده آن، بسیاری از خانم ها نمی دانند چگونه از این محصول به درستی استفاده کنند یا در نهایت از آن به طور کامل استفاده نمی کنند اکنون یاد بگیرید که چگونه آن را انجام دهید.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

مزایای استفاده از کانسیلر چیست؟

هر دوستدار آرایش موافق است که کانسیلر یکی از مهمترین محصولات برای داشتن یک روکش یکدست است. از این گذشته این به پنهان کردن هر مشکل پوستی کمک می‌کند و باعث می‌شود صورت شما یکنواخت و بی‌عیب به نظر برسد.

با این حال در حالی که اکثر خانم‌ها بهترین کانسیلرهایی را دارند که با پول می‌توان خرید تعداد کمی از آنها واقعاً می‌دانند که چگونه از کانسیلر استفاده کنند و در آن زمان است که مشکل ایجاد می‌شود.همچنین میتوانید با کلیک برروی نحوه استفاده از کانسیلر به عنوان پرایمر سایه چشم این مقاله را هم بخوانید.

ندانستن نحوه استفاده از یک محصول می تواند آن را بی اثر کند و در نهایت محصول را سرزنش کنید.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

نحوه استفاده از کانسیلر برای ایجاد یک پایه براق

برای روزهایی که آرایش کامل صورت کمی بیش از حد به نظر می رسد استفاده از مقدار کمی کانسیلر روی نواحی انتخابی صورت شما می تواند کمک زیادی به شما کند.

به سادگی صورت خود را پرایمر بزنید کانسیلر را زیر چشم ها، اطراف دهان و بینی خود بر روی هر نقطه یا لک بزنید و پایه ای فوق العاده سبک و در عین حال بی عیب برای خود خواهید داشت.

نحوه استفاده از کانسیلر روی صورت: ویژگی های صورت خود را برجسته کنید

استفاده از کانسیلری که کمی براق است و یک یا دو درجه روشن تر از کانسیلر معمولی شما می تواند برای برجسته کردن صورت شما استفاده شود.

به سادگی این کانسیلر را در جایی که به طور معمول هایلایتر می‌زنید (نقطه‌های بالای صورت و زیر ابروهایتان) بزنید تا فوراً پوستی روشن و درخشان داشته باشید.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

ابروهای خود را با کانسیلر مشخص کنید

می توانید از کانسیلر برای تقلید از مرتب بودن ابروهای مرتب استفاده کنید. پس از پر کردن آنها، فقط ناحیه زیر ابروهای خود را با کمی کانسیلر محدود کنید – درست از جایی که ابروها شروع می شوند تا انتهای دم.

برای دستیابی به دقت می توانید از یک براش صاف استفاده کنید. حالا کانسیلر را به سمت بیرون و به سمت پلک ها مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که از کانسیلری استفاده می کنید که پوست شما را تحسین کند. 

پلک های خود را با کانسیلر صورت نمایش دهید

اگر سایه چشم‌تان آنطور که می‌خواهید میکاپ نمیشود کافی است مقداری کانسیلر روی پلک‌هایتان بزنید.

این نه تنها رنگ سایه چشم شما را تقویت می کند، بلکه ماندگاری آرایش شما را نیز افزایش می دهد و پلک ها را برای ترکیبی یکپارچه از رنگ ها صاف می کند. می‌توانید کمی کانسیلر روی پلک‌هایتان بزنید و آن را با یک سایه چشم بی رنگ ست کنید.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

چگونه از کانسیلر برای برجسته کردن لب های خود استفاده کنید

آیا می خواهید فقط کمی لب های خود را بزرگ کنید؟ لبه‌های خارجی لب‌هایتان را با کانسیلر بپوشانید تا خط طبیعی لب‌تان محو شود و آن را با یک برس کانسیلر به سمت داخل مخلوط کنید.

حالا یک خط لب را کمی روی خطوط لب‌تان بکشید و آن را به سمت مرکز لب‌هایتان مخلوط کنید. سپس می توانید طبق معمول رژ لب بزنید.

سعی کنید از سایه‌ای استفاده کنید که کمی روشن‌تر باشد ، زیرا باعث ایجاد توهم لب‌های پرتر می‌شود. هنگامی که کارتان تمام شد، کمی کانسیلر را به سمت مرکز لب‌هایتان بزنید و آن را به سمت بیرون مخلوط کنید تا جلوه‌ای  جذاب داشته باشید.

استفاده از کانسیلر

نحوه استفاده از کانسیلر برای کانتور کردن گونه ها

تنها چیزی که نیاز دارید کانسیلر است مقداری را روی گودی گونه‌هایتان بکشید و با پوستتان مخلوط کنید مطمئن شوید که سایه ای را انتخاب کنید که دو درجه تیره تر از رنگ پوست شما باشد. آن را با پودر نیمه شفاف تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: نکاتی مهم برای استفاده از کانسیلر که باید بدانید

سایر مزایای استفاده از کانسیلر

کانسیلر در آرایش می‌تواند کارهای زیادی را انجام دهد اما به شرطی که کاملاً بدانید که چگونه سایه مناسب را انتخاب کنید و چگونه از کانسیلر خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از کانسیلر و کرم پودر برای پنهان کردن آکنه و لک

از آنجایی که کانسیلر قوام ضخیم‌تری نسبت به کرم پودر دارد می‌تواند به عنوان یک درمان لکه‌ای برای پنهان کردن آکنه و لک‌ها عمل کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری کانسیلر را روی نقطه یا لکه‌ای که می‌خواهید پنهان کنید بزنید و با انگشت یا اسفنج آرایشی مرطوب آن را بزنید.

استفاده از کانسیلر

چگونه حلقه های زیر چشم را با کانسیلر بپوشانیم؟

برای پنهان کردن حلقه های زیر چشم با کانسیلر بهتر است از سایه زرد آن استفاده کنید. این رنگدانه ها به خنثی کردن نواحی تیره و آبی زیر چشم کمک می کنند.

پس از اعمال اصلاح کننده رنگ، آن را با کانسیلر بپوشانید که یک درجه از پوست شما روشن تر است. آن را به پوست خود بریزید تا پوششی سبک و نامحسوس داشته باشید.

نحوه استفاده از کانسیلر سبز برای پوشاندن قرمزی اطراف بینی

بسیاری از مردم به خصوص در ناحیه بینی وقتی صحبت از قرمزی به میان می آید مشکلاتی دارند. برای ماندگاری بیشتر پوشش خود با پرایمر شروع کنید. از کانسیلر سبز/نعنایی یا یک اصلاح کننده رنگ استفاده کنید.

بعد از این کار، زیرسازی کنید  و در صورت تمایل از محصولات کانتورینگ استفاده کنید، سپس آنها را با پودر تکمیل کننده فیکس کنید. همه لایه ها را نازک کنید تا از اثر کیک جلوگیری شود.

استفاده از کانسیلر

چگونه علامت های آکنه را پنهان کنیم

آکنه گاهی اوقات می تواند واقعاً دشوار باشد که کاملاً پنهان شود. اما استفاده از یک کانسیلر رنگ سبز می تواند به شما کمک کند تا جای آکنه را مانند یک جذابیت بپوشانید.

با استفاده از یک اصلاح کننده رنگ سبز روی جای آکنه شروع کنید تا قرمزی را از بین ببرید. و این کار را با کانسیلر معمولی خود دنبال کنید تا رنگ سبز را پنهان کرده و ظاهری بی عیب و نقص به صورت شما ببخشد.

قبل از استفاده از کانسیلر

کانسیلر یک محصول زیبایی است همه ما با این موافق هستیم. اما تعداد کمی از ما واقعاً بر هنر استفاده از آن تا حد توان خود مسلط شده ایم.

آیا می دانستید برای داشتن رنگی بی عیب و نقص، ابتدا باید پوست خود را برای استفاده از کانسیلر آماده کنید؟

استفاده از کانسیلر

پوست خود را آماده کنید

با تمیز کردن پوست خود با یک پاک کننده و دنبال کردن آن با یک مرطوب کننده شروع کنید. فراموش نکنید که از کرم زیر چشم استفاده کنید تا مطمئن شوید که کانسیلر شما به نرمی کار می کند و در چین و چروک قرار نمی گیرد.

دقت کنید کانسیلر ها کرم های خشکی محسوب میشوند برای جلوگیری از چین و چروک در اطراف چشم سعی کنید قبل از استفاده از کانسلیر کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

نحوه زدن کانسیلر زیر چشم

سیاهی حلقه مشکل رایجی است که اکثر خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. به لطف کانسیلرها، اکنون می توانید چشم های پاندا را پنهان کنید و در عرض چند دقیقه شاداب به نظر برسید.

اما آیا می دانید چگونه از کانسیلر برای  پنهان کردن سیاهی دور چشم استفاده کنید ؟ مراحل زیر کمک خواهد کرد.

استفاده از کانسیلر

مرحله اول:  کرم دور چشم را با نوک انگشت حلقه بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا کاملا جذب شود.

مرحله 2:  مقدار کمی پرایمر بردارید و آن را روی پلک خود و زیر ناحیه چشم صاف کنید.

مرحله 3:  اگر تیرگی شدید دارید، با استفاده از یک اصلاح کننده رنگ نارنجی ( کانسیلر نارنجی) شروع کنید و آن را به خوبی ترکیب کنید.

مرحله 4:  اکنون نقاط کوچکی از کانسیلر را زیر چشم ها، نزدیکتر به مژه های خود بزنید و گوشه داخلی چشم را فراموش نکنید.

مرحله 5:  با استفاده از یک برس یا نوک انگشت خود، به آرامی کانسیلر را بکشید و آن را روی پوست خود بزنید، آن را مالش ندهید زیرا این کار ظاهر شما را خراب می کند.

استفاده از کانسیلر

استفاده از کانسیلر در اطراف لب

اگر ناحیه اطراف دهان تیره تر از بقیه قسمت های صورت به نظر می رسد، پس شما تنها نیستید، این یک نگرانی رایج است و ما می دانیم که چقدر می تواند خسته کننده باشد.

اما چیزی وجود ندارد که یک کانسیلر کوچک نتواند آن را برطرف کند. تنها چیزی که باید بدانید این است که چگونه کانسیلر را به طور موثر در اطراف دهان بزنید.

مرحله 1:  پس از استفاده از زیرسازی، از سایه روشن تری از کانسیلر استفاده کنید و روی ناحیه اطراف لب خود بزنید.

مرحله 2:  استفاده از آن در نزدیکی لب ها نیز ایده خوبی است زیرا این کار باعث می شود رنگ لب شما برجسته شود.

مرحله 3:  اگر رژ لب شما زودتر از آنچه دوست دارید کم رنگ می شود یا در خطوط ریز قرار می گیرد، قبل از زدن رژ لب، کمی کانسیلر روی لب های خود بزنید تا لب های  صاف تری داشته باشید.

نحوه زدن کانسیلر دور ابرو

آیا می دانستید که می توانید از کانسیلرها برای داشتن ابروهایی بی نقص استفاده کنید ؟ بله، این درست است! اگر آن راز کوچک را کشف نکرده اید، مراحل زیر را دنبال کنید تا بهترین ابروهای خود را داشته باشید!

مرحله 1: با پر کردن ابروها با مداد یا پودر ابروی مورد علاقه خود شروع کنید. پس از به دست آوردن شکل مورد نظر، به مرحله بعدی بروید.

مرحله 2: یک کانسیلر مایع و یک براش با نوک صاف برای استفاده از کانسیلر در اطراف ابروهای خود بردارید. کانسیلر مایع را دقیقاً زیر ابروهایتان در نقاط کوچک یا یک خط صاف بزنید.

مرحله 3: کانسیلر را به سمت پایین و به سمت پلک های خود مخلوط کنید.

مرحله 4: همچنین می توانید کانسیلر را در بالای ابروهای خود قرار دهید تا قوس ظاهری خود را مشخص کرده و ظاهر خود را مشخص کنید.

انواع براش خط چشم و کاربرد آن‌ها که باید بدانید!

استفاده از کانسیلر برای پنهان کردن جوش ها

آکنه و جوش‌ها می‌توانند از هیچ جا و به شکلی ناخوشایند درست قبل از یک رویداد مهم ظاهر شوند.

حتی اگر اغلب جوش نمی زنید، مهم است که یاد بگیرید چگونه از کانسیلر برای پنهان کردن جوش ها استفاده کنید، زیرا این یک ترفند بسیار مفید برای بالا بردن آستین شما است.

مرحله 1: ابتدا با پاکسازی کامل صورت و نواحی مبتلا به جوش شروع کنید و سپس آن را با تونینگ و مرطوب‌کننده انجام دهید.

مرحله 2: استفاده از پرایمر را فراموش نکنید، این به کانسیلر پایه ای می دهد که به آن بچسبد. بدون پرایمر، کانسیلر ممکن است ظاهر آن را ناخوشایند کند.

مرحله 3: اگر از دست‌هایتان استفاده می‌کنید، قبل از اینکه کانسیلر را روی جوش بزنید، آن‌ها را به‌درستی ضدعفونی کنید.

یک لایه نازک از زیرسازی بالای آن بزنید. یک اسفنج مرطوب بردارید و به آن ضربه بزنید تا یکدست شود و ناحیه را پودر کنید تا کانسیلر در جای خود ثابت شود.

درمان های خانگی طبیعی موثر برای داشتن پوستی بدون چین و چروک

نحوه استفاده از کانسیلر برای پنهان کردن لکه های تیره

لک‌ها و لکه‌های تیره یک نگرانی رایج برای پوست هستند به هر حال بیشتر آکنه‌ها و جوش‌ها جای زخمی بر جای می‌گذارند که باعث می‌شود پوست شما ناهموار و تغییر رنگ به نظر برسد.

کانسیلرها می توانند به پنهان کردن این لکه ها کمک کنند، تنها چیزی که نیاز دارد چند مرحله اضافی است.

مرحله 1: آرایش می تواند به راحتی در خطوط و جای زخم ها ته نشین شود، بنابراین ابتدا یک پرایمر روی پوست خود بزنید.

مرحله 2: زیرسازی را شروع کنید، مخلوط کنید و بررسی کنید که آیا لکه های سرسختی که هنوز برجسته هستند و نیاز به پوشاندن دارند یا خیر.

مرحله 3: از استفاده از همان کانسیلری که برای ناحیه زیر چشم استفاده می کنید خودداری کنید زیرا برای رنگ پوست شما خیلی روشن است. یکی را انتخاب کنید که یک درجه روشن تر از زیر سازی باشد.

مرحله 4: کانسیلر را با استفاده از براش  روی نواحی مشکل دار بزنید سپس آن را به خوبی مخلوط کنید.

مرحله 5: آرایش را با استفاده از پودر فیکس کننده در جای خود قفل کنید.

استفاده از کانسیلر

هنگام استفاده از کانسیلر از این اشتباهات رایج اجتناب کنید

در اینجا نکاتی وجود دارد که نباید از به دست آوردن بی عیب و نقص ترین ظاهری که تا به حال داشته اید اجتناب کنید.

به درستی مرطوب نمی شود

قبل از کانسیلر از کرم آبرسان استفاده کنید. قبل از شروع کار، مطمئن شوید که پوستتان برای آرایش آماده است.

این کار را ابتدا با استفاده از یک مرطوب کننده سبک برای نوع پوست خود انجام دهید و سپس مقداری پرایمر به اندازه یک نخود برای پوشاندن منافذ پوست خود بزنید.

کمی پرایمر اضافی روی نواحی که منافذ شما بزرگتر از حد معمول به نظر می رسند بزنید.

استفاده از کانسیلر

استفاده از بافت نامناسب برای نوع پوست

برای انتخاب بهترین نوع کانسیلر به نوع پوست خود توجه کنید . کانسیلرهای کرمی و براق برای پوست های خشک یا پیر بهترین هستند. اما اگر پوست شما چرب است، به دنبال فرمول های مات و ماندگار باشید.

استفاده از سایه نامناسب

معمولاً توصیه می شود کانسیلری را یک درجه روشن تر از کرم پودر خود انتخاب کنید. وقتی صحبت از اصلاح کننده های رنگ به میان می آید، رنگ های نارنجی به خنثی کردن سایه های تیره یا آبی زیر چشم، کانسیلرهای سبز یا نعنایی کمک می کند و لکه های قرمز را پنهان می کند.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

اگر کانسیلر خود از تاریخ انقضا گذشته استفاده نکنید

بسیار مهم است که استفاده از کانسیلر خود را پس از تاریخ انقضا متوقف کنید در غیر این صورت محصول بافت و تمام ویژگی های خوب خود را از دست می دهد.

در محصولات خامه ای، باکتری ها خیلی سریع تکثیر می شوند، بنابراین استفاده طولانی مدت از آنها خطرناک است. اگر روی تیوپ نوشته نشده باشد، چگونه از تاریخ انقضای کانسیلر خود مطلع شویم؟

شما می توانید آن را با کد دسته ای بررسی کنید ، یا به بافت و بوی آن توجه کنید – اگر تغییر کردند دیگر نباید از آن استفاده کنید.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

ضربه زدن با انگشت

اگر ترجیح می دهید از انگشتان خود برای ترکیب آرایش خود استفاده کنید، این تکنیک برای شما مناسب است.

کاری که باید انجام دهید این است که یک کانسیلر را روی لکه ای که می خواهید پنهان کنید بزنیدو سپس با انگشت حلقه خود (این ضعیف ترین انگشت است) محصول را به پوست خود بزنید.

باید مطمئن شوید که کانسلیر را به سرتاسر مالش ندهید، زیرا این کار هر آرایش دیگری را که استفاده می‌کنید پاک می‌کند.

حرکت ضربه زدن و فشار دادن کانسیلر اساساً کانسیلر را در جایی که باید باشد نگه می‌دارد و به شما امکان می‌دهد از محصولی کمتر از آنچه در غیر این صورت استفاده می‌کردید استفاده کنید.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

سوالات متداول در مورد نحوه استفاده از کانسیلر

چه چیزی را اول به صورت بزنیم ، کرم پودر یا کانسیلر؟

این یک بحث بی پایان است و اکثر آرایشگران روش خاص خود را برای استفاده از این دو محصول دارند. ما معتقدیم بستگی به هر ناحیه از صورت دارد.

در هنگام پوشاندن سیاهی دور چشم، ابتدا از کانسیلر و بعد از کرم پودر استفاده کنید و در سایر نواحی صورت برعکس.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

چگونه پوستم را برای آرایش آماده کنم؟

مهم نیست که چه نوع پوستی دارید، اگر می خواهید آرایش شما بی عیب و نقص به نظر برسد، مهم است که پوست را با پاکسازی، تقویت و مرطوب کردن آن آماده کنید. آن را با پرایمر دنبال کنید تا پوستتان به خوبی آماده شود.

راهنمای گام به گام استفاده از کانسیلر در هر قسمت از صورت

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم با این حال در حالی که اکثر خانم‌ها بهترین کانسیلرهایی را دارند که با پول می‌توان خرید تعداد کمی از آنها واقعاً می‌دانند که چگونه از کانسیلر استفاده کنند و در آن زمان است که مشکل ایجاد می‌شود.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی نحوه استفاده از کانسیلر سبز برای پوشاندن قرمزی و عیوب پوست این مقاله را هم بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.