سلامت پوست

دلایل استفاده از ضد آفتاب در زمستان

دلایل استفاده از ضد آفتاب در زمستان

دلایل استفاده از ضد آفتاب در زمستان : بوی ضد آفتاب شما را به روزهایی که در کنار استخر و بازی والیبال در ساحل با دوستان خود می گذرانید، می برد. اما فقط به این دلیل که نمی‌توانید آن کارها را در زمستان انجام دهید، به این معنی نیست که باید SPF را نیز حذف کنید. اگرچه منطقی است که SPF بخشی از خاطرات و روال تابستانی شما باشد، اشتباه است که این ماده اصلی مراقبت از پوست را فقط برای ماه های آب و هوای گرم رزرو کنید. اینکه آیا در زمستان نیاز به استفاده از کرم ضد آفتاب داریم یا نه موضوعی است که اغلب در مورد آن بحث می‌کنیم – اما نباید اینطور باشد و ما می‌خواهیم آن را کنار بگذاریم. بنابراین در اینجا، حقایقی را در مورد اینکه چرا باید در روزهای سرد زمستانی نیز از ضد آفتاب استفاده کنید، به اشتراک می‌گذاریم.

آیا در زمستان باید از ضد آفتاب استفاده کنید؟

می‌توانیم مستقیماً به مسائل بپردازیم: بله، استفاده از ضد آفتاب در زمستان یک ضرورت است. در حالی که احتمالاً پرتوهای مضر خورشید را با ضربه زدن آنها به شما و احساس گرما بر روی پوست خود مرتبط می دانید، خورشید حتی زمانی که هوا سرد است بیرون می آید. فراتر از آن، آفتاب همچنین می تواند به پوست شما در هنگام ابری بودن آسمان آسیب برساند.

طبق گفته بنیاد سرطان پوست، اشعه UVA می تواند از ابرها نفوذ کند. برف همچنین تا 80 درصد از اشعه ماوراء بنفش خورشید را منعکس می کند، طبق بنیاد سرطان پوست، بنابراین این اشعه ها دو بار به شما برخورد می کنند. این پتانسیل دو برابر آسیبی است که اشعه ماوراء بنفش در غیر این صورت می تواند ایجاد کند. آنها همچنین می توانند از طریق شیشه به پوست شما برسند، بنابراین تصور نکنید که تنها با اجتناب از فعالیت های زمستانی در فضای باز از شما محافظت می شود.

بیشتر بخوانید: فواید ضد آفتاب چیست؟ هر آنچه که باید بدانید

آیا در زمستان آفتاب سوخته می شوید؟

درست مانند آسیب های ناشی از نور خورشید، آفتاب سوختگی فقط در تابستان اتفاق نمی افتد. این فرض که در زمستان نسوخته اید ممکن است به دلیل قوی ترین اشعه UVB در تابستان باشد. با این حال، اگر در زمستان از ضد آفتاب استفاده نمی کنید، بنیاد سرطان پوست بیان می کند که در واقع می توانید دچار سوختگی شوید. اشعه های UVB که مسئول سوختگی هستند، می توانند در تمام طول سال روی پوست تاثیر بگذارند. ممکن است در طول زمستان کمتر متوجه اثرات خورشید شوید زیرا اغلب پوست در معرض کمتری دارد و ممکن است زمان کمتری را نسبت به تابستان در خارج از خانه بگذرانید. با این حال، این بدان معنا نیست که سوختگی امکان پذیر نیست. این یکی دیگر از دلایل کلیدی استفاده از ضد آفتاب در زمستان است.

دلایل استفاده از ضد آفتاب در زمستان

چگونه در زمستان از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنیم؟

این نکات را دنبال کنید تا در زمستان امسال ایمن بمانید و پوست خود را در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنید، حتی زمانی که احساس نمی کنید آسیب زیادی به شما وارد می کند.

1. لباس مناسب

مطمئناً با گرم شدن هوا، لایه‌های شما شروع به جدا شدن می‌کنند، اما وقتی دما کاهش می‌یابد، می‌توانید شلوار بلند و یقه‌های بلند را از بین ببرید. این لباس‌ها نه تنها به شما کمک می‌کنند تا در سرما راحت باشید، بلکه می‌توانند از پوست شما نیز محافظت کنند. ساده است: وقتی پوست شما با پارچه پوشیده شده است، در معرض نور خورشید قرار نمی گیرد. از آن به عنوان بهانه ای استفاده کنید تا تمام ژاکت های ژاکتی را که در هفته مد پاییز عاشقشان شده اید، تهیه کنید!

2. اکسسوری

در حالی که در لیست خرید خود هستید، می توانید لوازم جانبی را به لیست خرید خود اضافه کنید. استفاده از کلاه لبه پهن و عینک آفتابی ضد اشعه ماوراء بنفش می تواند بیشتر از پوست شما محافظت کند – در اینجا برای جلوگیری از پیری زودرس پوست و در عین حال شیک و مد روز به نظر می رسید!

3. از کرم ضد آفتاب هرروز استفاده کنید 

استفاده از کرم ضد آفتاب هر روز، در تمام طول سال ضروری است! 

دلایل استفاده از ضد آفتاب در زمستان

آکادمی پوست آمریکا (AAD) استفاده از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع (به این معنی که شما را در برابر اشعه های UVA و UVB پوشش می دهد) با SPF (فاکتور محافظت در برابر آفتاب) 30 یا بیشتر توصیه می کند. شما باید از کرم ضد آفتاب به عنوان آخرین مرحله مراقبت از پوست خود استفاده کنید. اگر مستعد فراموشی هستید، سعی کنید از یک مرطوب کننده با SPF استفاده کنید تا حداقل مقداری محافظت داشته باشید.

سخن آخر:

امیدواریم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد. نظر و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید بخوانید: چگونه بهترین ضد آفتاب را انتخاب کنیم؟ ضد آفتاب مناسب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.