سلامت پوست

خشکی پلک را چگونه درمان کنیم؟

خشکی پلک را چگونه درمان کنیم؟

خشکی پلک را چگونه درمان کنیم؟ : ممکن است متوجه شوید که چگونه پوست صورت و بدن شما می تواند خشک شود، اما آیا تا به حال متوجه شده اید که در آینه نگاه می کنید و می پرسید: “چرا پلک های من خشک شده اند؟” اگر چنین است، ممکن است تعجب کنید که چگونه روتین مراقبت از پوست شما می تواند به شما کمک کند. به هر حال، شما نمی توانید دقیقاً روی چنین نقطه حساسی مرطوب کننده صورت بمالید. خوشبختانه محصولاتی وجود دارند که به جلوگیری از خشکی پوست پلک شما کمک می کنند. در ادامه بخوانید تا بدانید چه چیزی می تواند باعث خشکی پوست پلک شما شود.

چرا پلک های شما ممکن است خشک شوند

مانند پوست خشک در بقیه بدن شما، خشکی پلک ها می تواند ناشی از عوامل خارجی باشد که ممکن است با برخی از آنها مانند آب و هوا و آب گرم آشنا باشید. آکادمی پوست آمریکا (AAD) بیان می کند که پوست پلک های شما نازک ترین پوست بدن شما است و به راحتی تحریک می شود. اگر متوجه ظاهر شدن پوست خشک روی پلک‌های خود شده‌اید، به احتمال زیاد لازم است آن‌ها را مرطوب نگه دارید. این نکات و توصیه های محصول را برای کمک به کاهش این نگرانی ناراحت کننده مراقبت از پوست دنبال کنید.

نکته شماره 1. از ژله نفتی یا وازلین استفاده کنید

اگر متوجه خشکی پلک خود شدید، ممکن است بخواهید با احتیاط کمی از وازلین را روی پوست بکشید (از چشمان خود دوری کنید). به طور خاص، اگر پلک های شما خشک و پوسته پوسته هستند، AAD توصیه می کند که مقدار کمی ژل نفتی را برای رطوبت و محافظت استفاده کنید.

خشکی پلک را چگونه درمان کنیم؟

نکته شماره 2. خرید کرم دور چشم

مطمئناً کرم دور چشم بهترین دوست شما در مراقبت از خشکی پلک خواهد بود. به دنبال گزینه هایی باشید که دارای فرمول های فوق العاده آبرسان هستند تا به پوست خشک شده شما رطوبت مورد نیاز خود را بدهد. فرمول مرطوب کننده و خنک کننده همراه با چوب غلتکی ضد پف کننده برای مراقبت از ناحیه ظریف چشم کار می کند. در نتیجه، کیسه های پف کرده کاهش یافته، حلقه های تیره روشن تر به نظر می رسند و چشم ها جوان تر به نظر می رسند.

خشکی پلک را چگونه درمان کنیم؟

بیشتر بخوانید: آیا از ویژگی های کرم دور چشم چیزی میدانید؟

نکته شماره 3. سعی کنید از یک پاک کننده آرایش برای پوست های حساس استفاده کنید

آیا فکر کرده اید که پاک کننده آرایش شما ممکن است خشک شود؟ همانطور که اشاره کردیم، پوست روی پلک‌های شما ظریف‌تر از نواحی دیگر است، بنابراین اگر خشکی پلک‌ها را تجربه می‌کنید، ممکن است بخواهید از پاک‌کننده‌ای استفاده کنید که برای پوست‌های حساس طراحی شده است تا از تحریک پوست جلوگیری کند.

خشکی پلک را چگونه درمان کنیم؟

بیشتر بخوانید: اگر پوست خشک و حساس دارید آن را با ژل آلوئه ورا پاک کنید

سخن آخر: 

امیدواریم این روش برای شما مفید بوده باشد و بتوانید به سادگی پلک های خشک خود را درمان کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: آیا بخار دادن صورت برای پوست شما مفید است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.