سلامت پوست

آیا بخار دادن صورت برای پوست شما مفید است؟

آیا بخار دادن صورت برای پوست شما مفید است؟

آیا بخار دادن صورت برای پوست شما مفید است؟ :وقتی نوبت به رفع نگرانی های پوستی می رسد، احتمالاً توصیه های زیادی از دوستان، خانواده و رسانه های اجتماعی دریافت می کنید. اما، شما هرگز واقعاً نمی دانید که آیا همه توصیه ها واقعاً درست هستند یا برای شما مفید هستند. یکی از نکات مراقبت از پوست که ممکن است در مورد آن کنجکاو باشید این است که آیا بخار کردن صورت شما فوایدی دارد یا خیر.

به احتمال زیاد شنیده‌اید که بخارپزهای صورت منافذ مسدود شده را باز می‌کنند و سایر فواید مراقبت از پوست را ارائه می‌دهند، که باعث می‌شود بخار صورت یک مکمل عالی برای مراقبت از پوست شما به نظر برسد – اما آیا واقعاً اینطور است؟ به خواندن ادامه دهید تا یک بار برای همیشه یاد بگیرید – آیا بخار برای پوست شما مفید است؟ اگر چنین است، ما همچنین در مورد چگونگی بخار دادن ایمن صورت خود در خانه صحبت خواهیم کرد.

بخار با صورت شما چه خواهد کرد؟

ریشه این سوال این است که آیا بخار می تواند منافذ شما را باز کند یا خیر. متأسفانه، این توصیه قدیمی برای مراقبت از پوست یک افسانه است. منافذ پوست شما همیشه باز است! بنابراین، به این ترتیب، بخار برای پوست شما فوق العاده مفید نیست.

البته مزایای ادعایی دیگری برای بخارپز کردن در خانه وجود دارد. و با آن‌ها، چیزی که شنیده‌اید حقیقت دارد – حتی اگر به طور خاص برای چهره شما نباشد. طبق گفته کلینیک مایو، بخار ساطع شده از یک مرطوب کننده باعث افزایش سطح رطوبت در هوا می شود و می تواند ترک خوردگی لب ها و سایر نگرانی های سلامتی را کاهش دهد.

آیا بخار دادن صورت برای پوست شما مفید است؟

هنگامی که بخار به درستی نگهداری شود، می تواند شرایط آب و هوای خشک و سرد را از خشن بودن بیش از حد روی پوست شما حفظ کند. اگر به دلیل بیشتری برای سرمایه گذاری در دستگاه مرطوب کننده نیاز دارید، آکادمی پوست آمریکا نیز مرطوب کننده ها را به عنوان یکی از بهترین نکات تسکین خشکی پوست خود فهرست می کند. از طرف دیگر، می توانید یک بخارپز صورت را به رژیم مراقبت از پوست خود اضافه کنید، که به طور خاص برای پوست صورت شما در نظر گرفته شده است.

یادداشت سردبیر: ممکن است عبارت کلیدی «به‌درستی نگهداری شود» را در بالا فراموش کرده باشید، اما اگر می‌خواهید با کمک مرطوب‌کننده با پوست خشک مبارزه کنید، باید به نگهداری توجه کنید. کلینیک مایو بیان می کند که نگهداری مناسب ضروری است، زیرا یک مرطوب کننده کثیف می تواند به سرعت باکتری ها و کپک ها را تولید کند و منجر به بیماری شود.

قوانین استیمینگ چیست؟

بخار کردن صورت خود در خانه در واقع بسیار ساده است. اگر می‌خواهید همزمان با بهره‌مندی از فواید، چند کار انجام دهید، در اتاقی که در آن بسته است و رطوبت‌ساز روشن است، استراحت کنید. اگر اتاق در سمت کوچکتر باشد، مانند حمام، امتیاز جایزه. همانطور که اتاق پر از بخار می شود، به طور همزمان صورت خود را بخار می کنید. از این زمان برای ارائه یک مانیکور در خانه یا گرفتن یک کتاب جدید استفاده کنید.

آیا بخار دادن صورت برای پوست شما مفید است؟

از طرف دیگر، می‌توانید از دستگاه بخارپز برای بخار دادن صورتتان استفاده کنید. این دستگاه به طور خاص برای بخار دادن صورت شما در خانه ساخته شده است. آن را با آب پر کنید و آن را در فاصله چند اینچی از صورت خود نگه دارید — همیشه دستورالعمل های مطابق با بخارپز خاصی را که استفاده می کنید دنبال کنید. اجازه دهید بخار برای چند دقیقه از روی پوست شما عبور کند و کارتان تمام است.

آیا بعد از بخار دادن صورت را بشوییم؟

به جای اینکه صورت خود را قبل بشویید، می خواهید مستقیماً بعد از شستشو بشویید و سپس مراقبت از پوست خود را طبق معمول اعمال کنید. این کار برای از بین بردن هرگونه باقی مانده یا روغنی است که در طول فرآیند بخار دادن به سطح پوست شما آمده است.

آیا بخار دادن به صورت روزانه خوب است؟

حتی اگر از بخارپز کردن لذت می برید، نباید هر روز این کار را انجام دهید – حداکثر می توانید هفته ای ده دقیقه این کار را انجام دهید. مانند بسیاری از روش‌های مراقبت از پوست، بخارپز کردن روزانه می‌تواند بر روی پوست و منافذ پوست سخت شود.

آیا بخار دادن صورت برای پوست شما مفید است؟

4 روش دیگر برای مراقبت از پوست خشک

خوب، اکنون می دانید که بخار می تواند به کاهش خشکی پوست کمک کند – اما استفاده از آن نباید تنها خط دفاعی شما در برابر خشکی باشد. مراقبت از پوست خشک نیز مستلزم استفاده از محصولات مراقبت از پوست مناسب است. و با نزدیک شدن سریع پاییز و زمستان، اکنون زمان آن است که روال خشکی پوست خود را مرتب کنید.

1. مرطوب کننده

همه می دانند که مرطوب کردن پوست خشک ضروری است. اگر پوست شما به طور ناراحت کننده ای خشک است، باید از کرم غلیظی در شب استفاده کنید که با ترکیبات آبرسان ساخته شده است. می‌توانید صبح‌ها به‌عنوان آخرین مرحله قبل از ضدآفتاب یا شب‌ها برای آبرسانی قبل از خواب از آن استفاده کنید.

2. پاک کننده

انواع پوست های خشک نباید از پاک کننده های صورت دوری کنند. همه باید تمیز شوند، و هیچ دلیلی وجود ندارد که پاکسازی پوستی را که احساس سفت و ناراحتی می کند، به شما بدهد. همه چیز در مورد استفاده از یک پاک کننده مغذی است که پوست شما را از بین نبرد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ی میسلار واتر

در مورد پاکسازی پوست خشک، می توان گفت که استفاده از کرم پاک کننده ایده خوبی است.

وقتی نوبت به پاک کردن یا پاک کردن آرایش کم‌مصرف می‌شود، باید از پاک‌کننده‌های آرایشی که حاوی الکل هستند و می‌توانند پوست شما را بیشتر خشک کنند، اجتناب کنید. 

3. سرم صورت

سرم مناسب صورت نیز می تواند به پوست شما رطوبت مورد نیاز را افزایش دهد. برای انواع پوست های خشک، سرم اسید هیالورونیک در روتین مراقبت از پوست شما ضروری است. این مولکول جذب کننده هیدراتاسیون به طور طبیعی در پوست شما یافت می شود و حفظ رطوبت را برای هیدراتاسیون پایدار افزایش می دهد.

سخن آخر: 

امیدواریم از این روش استفاده کرده و بتوانید به بهترین روش به صورت خود بخار داده و زیبایی خود را دوچندان کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: روتین مراقب پوست به روش زنان کره ای (K-Beauty)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.