آرایش چشم

آموزش آرایش چشم های رو به پایین ( پلک افتاده )

آموزش آرایش چشم های رو به پایین ( پلک افتاده )

آموزش آرایش چشم های رو به پایین ( پلک افتاده ) : آرایش کردن یک سبک برای همه نیست. رنگ پوست، انواع پوست و ساختار صورت ما مشخص می کند که جذاب ترین تکنیک های آرایش برای ویژگی های منحصر به فرد ما چیست. وقتی نوبت به تسلط بر آرایش چشم می‌رسد، درک شکل چشم‌های شما مهم است. وقتی بتوانید شکل چشم خود را به درستی تشخیص دهید، بهتر می‌توانید آرایش چشم‌های جذابی ایجاد کنید. و ما اینجا هستیم تا به شما در انجام این کار کمک کنیم. به خواندن ادامه دهید تا بفهمید که آیا چشم‌های رو به پایین دارید یا خیر و چگونه می‌توانید برای چشم‌های رو به پایین آرایش کنید. چه چیزی چشم‌های رو به پایین را تعریف می‌کند؟

چه چیزی چشم های رو به پایین را تعریف می کند؟

چشم‌های رو به پایین یکی از شش شکل رایج چشم است (در کنار چشم‌های رو به بالا، چشم‌های بادامی، چشم‌های گرد، چشم‌های کلاهدار و مونولید). اگر چشم‌های شما رو به پایین است، در گوشه‌های بیرونی چشم‌تان یک شیب رو به پایین دارید که می‌تواند باعث شود پلک بالایی شما بسیار بزرگتر از پلک پایینی به نظر برسد.

این چه تاثیری روی اجرای آرایش دارد؟ ممکن است به نظر برسد که وقتی چشم‌های رو به پایین دارید، فضای زیادی برای کار از نظر سایه چشم روی پلک بالایی خود دارید. نحوه استفاده از آن فضای کافی تعیین می کند که آرایش چشم شما چقدر جذاب به نظر می رسد.

آموزش آرایش چشم های رو به پایین ( پلک افتاده )

چگونه می توانید تشخیص دهید که چشمان شما رو به پایین است؟

اگر در تعیین شکل چشم خود مشکل دارید، سوالات زیر را از خود بپرسید. آیا چروک دارید؟ اگر پاسخ مثبت است، شما در مسیر درستی هستید. اگر بخواهید خطی را مستقیماً روی درپوش خود بکشید، آیا گوشه های بیرونی شما به زیر آن فرو می روند؟ اگر اینطور است، چشمان شما رو به پایین است.

نحوه استفاده از آرایش برای پلک های افتاده

از آنجایی که چشم‌های رو به پایین با گوشه‌های بیرونی متمایل به پایین مشخص می‌شوند، تسلط بر چند تکنیک اصلی آرایش می‌تواند تفاوت چشمگیری در ظاهر آرایش شما ایجاد کند. پنج مرحله زیر را دنبال کنید، و به خوبی در راه بهبود فرم چشم خود خواهید بود.

آموزش آرایش چشم های رو به پایین ( پلک افتاده )

1. پلک های خود را آماده کنید

آرایش خود را برای چشم های رو به پایین با استفاده از پرایمر سایه چشم شروع کنید که می تواند به ایجاد یک بوم صاف برای بقیه آرایش شما کمک کند. اگر پرایمر در دست ندارید، ترکیب کمی کانسیلر روی پلک‌هایتان این کار را انجام می‌دهد.

مطلب مرتبط: نحوه استفاده از کانسیلر به عنوان پرایمر سایه چشم

2. سایه چشم سه رنگ را امتحان کنید

برای کمک به افزودن ابعاد و عمق به پلک های کشیده و رو به پایین خود، یک پالت سایه چشم را انتخاب کنید که حداقل سه سایه داشته باشد. 

با استفاده از یک سایه چشم سبک و خنثی در سراسر پلک خود شروع کنید و آن را از خط مژه تا ابروی خود گسترش دهید. با کشش سایه روشن تا پیشانی خود، می‌توانید ظاهری برجسته ببخشید. در مرحله بعد، یک سایه متوسط ​​روی پلک خود بکشید، از خط مژه تا درست بالای چین امتداد پیدا کنید. آن را با ترکیب کردن تیره ترین سایه چشم خود به آرامی در گوشه بیرونی چشم خود تکمیل کنید و کمی به سمت بالا بکشید تا یک شکل بالدار ظریف ایجاد کنید.

3. خط چشم نرم روی خط مژه بالایی خود ایجاد کنید

وقتی نوبت به پوشاندن چشم هایتان می رسد، مهم است که زیاده روی نکنید تا ظاهر پلک هایتان را سنگین نکنید. یک خط فوق العاده سیاه یا خشن می تواند چشمان شما را کمی افتاده نشان دهد. سعی کنید از یک مداد خامه‌ای مانند خط چشم به رنگ قهوه‌ای استفاده کنید و آن را با یک برس مدادی لکه دار کنید تا ظاهری نرم و ترکیبی ایجاد کنید. یا برای اینکه خط چشم را حتی نرم‌تر کنید و در عین حال مشخص‌تر شوید، خط چشم را با ترکیب ملایم یک سایه چشم تیره در خط مژه خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش خط چشم برای پلک های افتاده

4. خط چشم خود را روشن کنید

یکی دیگر از راه های عالی برای صاف کردن شیب رو به پایین شکل چشم این است که با زدن خط چشم روشن و نود چشمان خود را بسیار باز نشان دهید. 

5. ریمل خود را روی گوشه های بیرونی خود متمرکز کنید

یک پوشش جامد از ریمل برای همه فرم های چشم جذاب است، اما روش استفاده از آن می تواند تفاوت را در چشم های رو به پایین ایجاد کند. با استفاده از یک ریمل حجیم  بر روی مژه های خود و تمرکز بر گوشه های بیرونی خود، ظاهری برجسته ایجاد خواهید کرد. مژه‌های ما در گوشه‌های بیرونی چشم‌هایمان گشاد می‌شوند، بنابراین برجسته کردن بیشتر این موضوع می‌تواند توهمی بلندتر برای شکل چشم‌های شما ایجاد کند.

سخن آخر:

در این مطلب به صورت کامل نحوه آرایش چشم های با پلک افتاده را آموزش داده ایم. از ان برای ارایش چشمانتان استفاده کرده و زیبایی دو چندان به چهره خود ببخشید. همچنین می توانید بخوانید: توصیه آرایشگران حرفه ای برای آرایش پلک افتاده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.