سلامت مو

7 فایده سرم مو برای مو

7 فایده سرم مو برای مو

7 فایده سرم مو برای مو : اگر قبلاً هرگز از سرم مو استفاده نکرده اید، اگر دقیقاً مطمئن نباشید که چه کاری می تواند انجام دهد، قابل درک است. شاید شما موهای چرب دارید و فکر می کنید که سرم مو فقط به چربی اضافه می کند، اما لزوما اینطور نیست. شاید حتی از یک سرم مو استفاده کرده باشید و آن را دوست داشته باشید، اما به نظر می رسد که یک مرحله دیگر در روال مراقبت از موی شماست، بنابراین تمایل دارید از آن صرف نظر کنید. اما شما در حال از دست دادن برخی از مزایای فوق العاده ای هستید که استفاده از سرم مو می تواند برای شما داشته باشد.

برای آشنایی با هفت مزیت برتر استفاده از سرم مو، به علاوه برخی از بهترین سرم های موی ما را برای سفر موهای سالم خود، بر اساس نوع مو و نیاز خود، دریافت کنید، ادامه مطلب را بخوانید.

فواید سرم مو چیست؟

1. جلوگیری از فریز و وز مو

فریز و بال زدن هرگز جالب نیستند. در واقع، ما وسوسه می‌شویم که بگوییم وقتی نوبت به آرایش مو می‌رسد، آنها بلای جان ما هستند. اما قبل از رسیدن به اسپری مو، در نظر داشته باشید که استفاده از سرم مو می تواند به تغذیه و رام کردن موهای وز کمک کند. سرم مو را به عنوان اولین خط دفاعی خود و اسپری مو را به عنوان آخرین خط دفاعی خود در نظر بگیرید. می توانید یک یا دو پمپ را به دستان خود بمالید، آن را بین کف دست خود بمالید و در طول موهای خود بچرخانید تا موهای سرگردان را رام کنید.

2. درخشش را اضافه کنید

سرم های مو علاوه بر توانایی آنها در مدیریت موخوره و وز شدن موها، می توانند به افزایش درخشندگی موهای شما نیز کمک کنند. از یک سرم تقویت کننده درخشندگی قبل از شامپو برای تغذیه، قبل از حالت دهی برای کنترل مو و براق کردن تارهای خود و به عنوان یک ماده نهایی سبک برای نرمی ابریشمی و درخشندگی مجلل و شیشه ای استفاده کنید.

7 فایده سرم مو برای مو

3. تغذیه موهای خشک

علاوه بر اینکه موهای خشک احساس زبری می‌کنند، زمانی که موهای شما خشک می‌شوند، اغلب می‌توانند کسل‌کننده و بی‌جان به نظر برسند، که دقیقاً باعث افزایش اعتماد به نفس نمی‌شود. یک سرم خوب که با مواد مغذی فرموله شده باشد می تواند به موها آبرسانی کند و در عین حال علائم واضح خشکی و آسیب مانند موخوره، شکستگی و دو شاخه شدن انتهای مو را نیز پنهان کند.

بیشتر بخوانید: معرفی ده مدل مارک از بهترین شامپوها برای موهای خشک

4. سپر در برابر رطوبت

اگر در روزهایی که هوا خیلی کمتر از حد مطلوب است، در دقیقه ای که در بیرون از خانه راه می روید موهایتان ضخیم می شود، درد شما را کاملا احساس می کنیم. در حالی که نمی‌توانید موهای ضخیم یا پوک را تغییر دهید، می‌توانید به تغییر نحوه واکنش آنها به عناصر محیطی مانند رطوبت و گرمای مصنوعی کمک کنید. استفاده از سرم موی مناسب می تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

5. مو های خود را نرم کنید

هنگامی که مو خشک یا آسیب دیده می شود، ممکن است در هنگام لمس نیز احساس شکننده شدن داشته باشد (البته ناگفته نماند که از شکستگی رنج می برند). هیچ کس نمی خواهد دست خود را از آن عبور دهد! استفاده از پمپ سرم مو می تواند به بازگرداندن زندگی به رشته های شما کمک کند و یال شما را نرم تر و مدیریت آن آسان تر می کند.

6. کمک به آسیب دیدگی

وقتی موها رنگ می شوند یا با ابزارهای داغ حالت می دهند، ممکن است آسیب ببینند. استفاده از سرم مو یک راه عالی برای بازگرداندن رطوبت به تارهای شما زمانی است که روغن طبیعی خود را از دست داده اند و به مهر و موم شدن کوتیکول مو که در اثر آسیب مختل شده است کمک می کند.

7. کمک در گره زدایی

کار برای از بین بردن گره های مو پس از شستن می تواند درد واقعی باشد. اما استفاده از چند قطره سرم مو بر روی موهای خشک شده با حوله می تواند به آسان تر شدن روند باز کردن مو کمک کند. لغزش از سرم به انگشتان یا برس کمک می کند تا راحت تر از بین رشته های شما سر بخورند.

سخن آخر:

همانطور که مشاهده کردید سرم مو فوایدی دارد که می توانید موهای شما را از انواع آسیب حفظ کند. بنابراین حتما از ان استفاده کنید. همچنین پیشنهاد میکنیم مطلب بعدی ما را نیز بخوانید: چرا استفاده از سرم مو ضروری است؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.