سلامت پوست

11 نکته برای تغییر روال مراقبت از پوست برای پاییز

Table of Contents

11 نکته برای تغییر روال مراقبت از پوست برای پاییز

11 نکته برای تغییر روال مراقبت از پوست برای پاییز : همانقدر که ممکن است از غرق شدن در آفتاب تابستانی لذت برده باشید، پاییز تقریباً پیش روی ما است. زمان آن فرا رسیده است که تاپ های برش خورده را با سویشرت های بریده شده تعویض کنید، هجوم کدو تنبل همه چیز را ادویه می کند و زیبایی های هوای سرد را عوض می کند.

در حالی که روال مراقبت از پوست شما ممکن است هنوز پر از محصولات مراقبت از پوست شما باشد که مکمل هوای گرم تابستان هستند، روال مراقبت از پوست پاییز شما به طور طبیعی نیاز به ارتقا دارد. خوشبختانه، قرار دادن یک رژیم مراقبت از پوست پاییزی نباید کار دلهره‌آوری باشد. فقط نکات زیر را برای انتقال از روتین مراقبت از پوست تابستانی به روال مراقبت از پوست پاییزی در نظر بگیرید.

11 نکته برای تغییر روال مراقبت از پوست برای پاییز

نکته شماره 1 مراقبت از پوست در پاییز: مرطوب کننده خود را تغییر دهید

ممکن است متوجه شوید که یک مرطوب‌کننده سبک وزن تمام چیزی است که در طول ماه‌های تابستان به آن نیاز داشتید، اما وقتی هوا سردتر و خشک‌تر می‌شود، پوست شما تشنه آبرسانی بیشتری است.

مرطوب کننده تابستانی خود را دور بریزید و یک مرطوب کننده دیگر را برای مراقبت از پوست پاییز خود امتحان کنید. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، بهترین زمان برای استفاده از کرم یا مومیایی کننده آبرسان بلافاصله پس از شستشو است، زمانی که پوست شما قادر به حفظ بیشترین رطوبت است. 

نکته شماره 2 مراقبت از پوست در پاییز: پاک کننده صورت خود را تغییر دهید

پاکسازی پوست باید کاری باشد که روزانه انجام می دهید – صرف نظر از فصل. برای پاییز، یک پاک کننده خاک رس در دسترس داشته باشید. 

11 نکته برای تغییر روال مراقبت از پوست برای پاییز

نکته شماره 3 مراقبت از پوست در پاییز: خود برنزه کننده را برای درخشش پوست در تابستان امتحان کنید

استفاده از برنزه کننده یک راه عالی برای ایجاد ظاهری برنزه پس از پایان تابستان است. یک برنزه کننده تدریجی، مانند قطره های برنزه برنز لورآل پاریس سابلیم، بدون عطر، بدون در نظر گرفتن زمان سال، برای حفظ پوست آفتاب زده شما عالی است. آنها برای انواع پوست مناسب هستند و قابل ساخت هستند، بنابراین می توانید درخشش خود را سفارشی کنید.

بیشتر بخوانید: روش های ماندگار کردن برنزه پوست

نکته 4 مراقبت از پوست در پاییز: از محافظت از پوست در برابر آفتاب استفاده کنید

محافظت در برابر آفتاب نباید فقط چیزی باشد که هنگام رفتن به ساحل به آن فکر کنید. در واقع، روتین مراقبت از آفتاب شما باید در تمام طول سال باشد – باران یا درخشش. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، شما باید طبق دستور روزانه از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF 30 یا بیشتر استفاده کنید.

همچنین باید در اطراف آب، شن و برف (به فکر مراقبت از پوست در زمستان) احتیاط کنید زیرا اشعه های خورشید می تواند از این سطوح منعکس شود و احتمال آفتاب سوختگی شما را افزایش دهد.

محافظت از پوست در برابر آفتاب

نکته شماره 5 مراقبت از پوست در پاییز: یک سرم صورت دریافت کنید که از روز تا شب استفاده شود

در حالی که پوست شما ممکن است در تابستان نیازی به رطوبت اضافی نداشته باشد، روتین مراقبت از پوست پاییز شما قطعا می تواند از تقویت کننده استفاده کند. اینجاست که می توانید روی سرم صورت حساب کنید.

سرم های صورت که به دلیل خواص مرطوب کنندگی سبک و غلظت بالای مواد فعال خود شناخته می شوند، برای مقابله با طیف وسیعی از نگرانی های مراقبت از پوست، از جمله پوست خشک، عالی هستند. ما عاشق یک سرم صورت هستیم که بتوانید آن را در روتین صبح و عصر خود بگنجانید.

محافظت از پوست در برابر آفتاب

نکته شماره 6 مراقبت از پوست در پاییز: یک ماسک صورت شبانه را به برنامه روزانه خود اضافه کنید

راه دیگری برای کمک به آبرسانی و لطافت پوست در طول روتین زیبایی شبانه خود در پاییز امسال، استفاده از ماسک صورت شبانه است. ماسک‌های صورت شبانه با ماسک‌های صورت سنتی متفاوت هستند، زیرا به جای آبکشی، آن‌ها را روی پوست خود می‌گذارید. 

نکته شماره 7 مراقبت از پوست در پاییز: ماسک را امتحان کنید

پوست شما مستحق نوازش جدی است، اما سفر آبگرم همیشه ممکن نیست. اگر پاییز امسال در خانه می مانید، ترجیح دهید پوست خود را در خانه درمان کنید. زمانی را انتخاب کنید که بتوانید آرام شوید، سپس ماسک های صورت خود را بشکنید.

به جای استفاده از یکی، چند ماسک کردن را امتحان کنید. این تکنیک مد روز شامل استفاده همزمان از ماسک های مختلف صورت بر روی قسمت های مختلف صورت شما، بسته به نیاز پوست شما است. به خصوص اگر پوست مختلط دارید که در آن پوست شما در نواحی خاصی خشک و در برخی دیگر چرب می شود، بسیار مفید است.

محافظت از پوست در برابر آفتاب

نکته 8 مراقبت از پوست در پاییز: روغن صورت خود را برگردانید

در حالی که تابستان در اوج بود، ما این احساس را داریم که آخرین کاری که می خواستید انجام دهید این بود که روغن صورت را به پوست خود بزنید. اما در پاییز، ممکن است متوجه شوید که یک روغن دقیقا همان چیزی است که پوست شما میل می کند. اگر فکر می کنید پوست صورت شما می تواند از دوز اضافی تغذیه استفاده کند، قبل از مرطوب کننده، یک روغن صورت را صاف کنید.

نکته شماره 9 مراقبت از پوست در پاییز: سرم رنگی را مورد استفاده خود قرار دهید

اگر نشنیده اید، سرم های رنگی بسیار رایج هستند و دلیل خوبی هم دارند. آنها پوشش سبکی را برای لک ها و قرمزی با مزایای یک محصول مراقبت از پوست ارائه می دهند. 

6 نکته مهم برای شستشوی صورت های چرب

نکته شماره 10 مراقبت از پوست در پاییز: رطوبت ساز خود را به برق وصل کنید

در حالی که در پاییز لذت زیادی وجود دارد، ممکن است متوجه خشک شدن هوا شوید و احتمالاً زمان زیادی را در داخل خانه با گرما سپری خواهید کرد. بنابراین، از یک مرطوب کننده برای اضافه کردن رطوبت بسیار مورد نیاز به هوا استفاده کنید. اگر امسال به دفتر کار برگشته اید، یکی را در اتاق خواب خود قرار دهید و روی گزینه قابل حمل سرمایه گذاری کنید.

نکته 11 مراقبت از پوست در پاییز: دمای دوش خود را تغییر دهید

وقتی هوا گرم و مرطوب بود، یک دوش آب سرد ممکن است لطف شما بوده باشد. از آنجایی که هوای بیرون خنک تر می شود، شروع به گرفتن دوش های فوق العاده گرم می تواند وسوسه انگیز باشد.

فقط یک مشکل وجود دارد – حمام کردن در آب داغ می‌تواند روغن‌های ضروری پوست را از بین ببرد، که باعث می‌شود احساس خشک‌تر کنید. به خاطر پوستتان دمای دوش را روی ولرم تنظیم کنید. اگر برای شما خیلی خنک است، سعی کنید مدت زمانی را که زیر جریان آب گرم هستید به چند دقیقه محدود کنید.

تاثیر رژیم فستینگ برای پوست

کلام آخر:

این نکات را استفاده کنید و مطمین باشید که پوست زیبا و درخشانی خواهید داشت. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: 14 قانون برای مراقبت از پوست خشک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.