آرایش چشم

10 نکته برای اینکه با آرایش چشمان خود را بزرگتر نشان دهید

10 نکته برای اینکه با آرایش چشمان خود را بزرگتر نشان دهید

10 نکته برای اینکه با آرایش چشمان خود را بزرگتر نشان دهید : ظاهر چشم‌های درشت چشم‌گیر است و می‌تواند کمی جوانی را به زیبایی کلی شما اضافه کند. اگر چشمان شما به اندازه ای که می خواهید بزرگ به نظر نمی رسد، از فرم طبیعی چشم خود ایراد نگیرید. با ترفندهای درست آرایش چشم، می‌توانید یک توهم نوری از همرنگ‌های بزرگ‌تر ایجاد کنید. در اینجا، یاد بگیرید که چگونه با 10 نکته آسان و تکنیک‌های آرایش چشم، چشمان خود را بزرگ‌تر نشان دهید.

نکته 1: از خط چشم قهوه ای یا رنگی استفاده کنید

در مورد خط چشم مشکی ممکن است رنگ مورد علاقه شما باشد، اما استفاده از خط چشم قهوه ای یا رنگی نیز می تواند به بزرگتر و روشن تر نشان دادن چشمان شما کمک کند. برای بزرگ‌تر کردن ظاهر چشم‌هایتان، خطی رنگی انتخاب کنید که رنگ طبیعی چشم‌هایتان را تقلید کند. به عنوان مثال، اگر چشم با رنگ آبی دارید، خط چشم مدادی را به رنگ آبی کبالت بخرید. برای چشمان سبز، از خط چشم مدادی سبز استفاده کنید.

10 نکته برای اینکه با آرایش چشمان خود را بزرگتر نشان دهید

نکته 2: با سایه چشم هایلایت کنید

مشابه نحوه هایلایت کردن صورت خود، می خواهید از سایه چشم برای برجسته کردن قسمت های خاصی از چشمان خود استفاده کنید تا ظاهری بزرگ تر به آن ها بدهید. یک سایه چشم عاج سفید یا روشن را انتخاب کنید. سایه چشم را به گوشه داخلی چشم، زیر قوس ابرو و مرکز پلک بزنید تا چشمانتان بازتر و بیدارتر به نظر برسند.

نکته شماره 3: کانتور

همانطور که هایلایت کردن مهم است، کانتور کردن چشمان شما برای جعل ظاهری بزرگتر ضروری است. از سایه قهوه‌ای تیره‌تر برای مشخص کردن چشم‌هایتان استفاده کنید. سایه را کمی بالای چین چشم خود بزنید تا این توهم ایجاد کنید که چشمان شما بزرگتر هستند. سپس سایه را به سمت بالا و بیرون بکشید تا یک چشم دودی قهوه ای رنگ که ظاهر چشمان شما را بازتر کند. همان سایه چشم قهوه ای تیره را بردارید و آن را در امتداد خط مژه پایینی خود از گوشه بیرونی تا وسط چشم خود بزنید.

نکته 4: بیش از حد خط چشم نزنید

وقتی دور چشمان خود را با خط چشم تیره می پوشانید، در واقع می تواند آنها را کوچکتر نشان دهد. در عوض، با استفاده از خط چشم مایع با نوک دقیق یک خط نازک ساده روی خط مژه بالا یا پایین بکشید – نه هر دو. اگر خط مژه بالایی خود را خط زده اید و هنوز احساس می کنید که نیاز به تاکید بیشتری در قسمت پایینی خود دارید، به جای استفاده از خط چشم بیشتر از یک سایه چشم قهوه ای با رنگ متوسط ​​استفاده کنید. با استفاده از یک برس سایه چشم نازک و باریک، یک غبار بسیار سبک از سایه بزنید.

نکته 5: قانون سه چهارم را بدانید

اگر واقعاً می‌خواهید چشم‌هایتان را بزرگ‌تر نشان دهید، سعی کنید فقط سه چهارم بیرونی خط مژه‌تان را بپوشانید که می‌تواند به جلب توجه به گوشه‌های بیرونی و پهن‌تر چشم‌هایتان کمک کند. گاهی اوقات وقتی یک خط ثابت روی مژه‌هایتان می‌کشید، این می‌تواند چشم‌هایتان را کوچک‌تر نشان دهد، همان‌طور که دور تا دور آن‌ها را خط می‌کشید.

نکته 6: آن را خنثی نگه دارید

وقتی نوبت به ایجاد توهم چشم‌های درشت‌تر با سایه چشم می‌رسد، سایه‌های روشن‌تر و خنثی‌تر بهترین دوست شما خواهند بود. یک سایه قهوه ای خنثی را روی پلک های خود امتحان کنید.

نکته 7: خط چشم خود را گسترش دهید

برای بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌هایتان، تاکتیک دیگری که می‌توانید امتحان کنید این است که خط چشمتان را فراتر از گوشه بیرونی چشمتان بکشید. این به تقلید نگاه گسترده تر کمک می کند. اگر تصمیم دارید این نکته را امتحان کنید، فقط به یاد داشته باشید که ممکن است کمی تمرین لازم باشد. این قطعاً آرایشی است که می‌خواهید با دقت روی آن بکشید، زیرا حتی کوچک‌ترین تغییر می‌تواند چشمان شما را کج به نظر برساند. برای این تکنیک از خط چشم مدادی استفاده کنید. خط چشم مایع راحت تر اشتباه می کند، به خصوص اگر برای اولین بار این روش را امتحان می کنید.

بیشتر بخوانید: روش صحیح زدن خط چشم برای فرم چشم شما

نکته 8: ریمل بلندکننده را بکشید

هیچ آرایش چشمی بدون ریمل کامل نمی شود. برای شروع، از پرایمر مژه استفاده کنید تا به مژه های شما طول، حجم و درخشندگی بیشتری ببخشد. هنگامی که پرایمر مژه خود را زدید، وقت آن است که ظاهر را با ریمل انتخابی خود به پایان برسانید. از یک ریمل حجم دهنده و بلند کننده استفاده کنید تا به ظاهر بیدار خود کمک کنید. با براشی که در پایه مژه هایتان قرار داده شده شروع کنید و به سمت نوک آن حرکت کنید تا کاملاً مژه هایتان را با فرمول بلندکننده بپوشانید. برای درام بیشتر، سه لایه برای مژه های برجسته بمالید.

10 نکته برای اینکه با آرایش چشمان خود را بزرگتر نشان دهید

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از کانسیلر به عنوان پرایمر سایه چشم

نکته 9: از سایه های تیره در خط آبی خود استفاده نکنید

علیرغم آنچه ممکن است شنیده باشید، استفاده از خط چشم تیره روی خط آب پایین بهترین ایده نیست، زیرا در واقع می تواند ظاهر چشمان شما را کوچک کند. درعوض، خط چشم خود را درست زیر مژه های پایینی بزنید تا چشمانتان بزرگتر به نظر برسد.

نکته شماره 10: از رنگ سفید استفاده کنید تا چشمان خود را بزرگتر نشان دهید

در حالی که می خواهید خط چشم تیره را روی خط آب خود دور نگه دارید، این منطقه مناسب برای کشیدن خط چشم برهنه یا سفید است. خط چشم خود را با خط چشم مدادی نود  بپوشانید تا به بزرگتر نشان دادن چشمان شما کمک کند. اگر خط چشم را از گوشه چشم خود بیرون کشیدید، حتی می توانید زیر آن خط را با یک لمس سفید برای پهنای بیشتر خط چشم بکشید.

کلام آخر: 

این 10 نکته را رعایت کنید و بدانید که خواهید توانست چشم های بزرگی را برای خود با آرایش ایجاد کنید. همچنین بخوانید: آموزش سایه چشم گربه ای معکوس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.