آرایش ناخن

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟ : ناخن شکسته می‌تواند تاثیر واقعی بر روز شما بگذارد. مطمئناً، شما به راحتی می توانید با متخصص ناخن خود برای تعمیر یک قرار ملاقات رزرو کنید، اما چرا مسائل را به دست خود نگیرید؟ گاهی اوقات نمی توانید به سالن بروید و نیاز دارید که ناخن هایتان در اسرع وقت تازه به نظر برسد. و در حالی که یادگیری نحوه تعمیر ناخن شکسته ممکن است پیچیده به نظر برسد، در واقع بسیار ساده است. ناگفته نماند که می تواند چند دلار نیز در شما صرفه جویی کند.

برای انجام کار، تنها چیزی که نیاز دارید تکنیک مناسب و چند ابزار کلیدی است. چه ناخن های شما ترک خورده، شکافته شده یا کاملاً شکسته باشند، راه حلی وجود دارد که می توانید آن را خودتان انجام دهید. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه ناخن شکسته را تعمیر کنید تا بتوانید بدون نگرانی ترندهای ناخن مورد علاقه خود را به رخ بکشید.

چگونه ناخن شکسته را درست کنیم؟

وقت آن است که به تجارت بپردازید. در حالی که ممکن است ناخن شکسته پایان مانیکور شما به نظر برسد، می توانید با چند نکته مفید همه چیز را تغییر دهید. به خواندن هشت نکته برای رفع شکستگی ناخن ادامه دهید.

نکته 1: ناخن های خود را سوهان بزنید.

وقتی نوبت به یادگیری نحوه درست کردن ناخن های شکافته می شود، تنها چیزی که نیاز دارید یک سوهان ناخن و ناخن گیر است تا ناخن هایتان را به حالت عادی بازگردانید – منهای کمی طول. ناخن های شکافته عمدتاً در نوک ناخن شما اتفاق می افتد، به این معنی که خوشبختانه تعمیر آنها بسیار آسان است. و اگر یک شکاف کوچک باشد، یک سوهان سریع ناخن، ناخن‌های شما را به همان اندازه جدید نشان می‌دهد.

اگر ناخن‌های شما شکاف بیشتری دارند، ممکن است مجبور شوید آنها را کوتاه کنید. ناخن‌هایتان را دقیقاً زیر جایی که شکاف است ببندید، سپس یک سوهان ناخن را دنبال کنید تا شکل ناخن‌تان یکدست شود، و همه چیز آماده است.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

نکته 2: چسب ناخن را استفاده کنید.

اگر ترجیح می دهید طول خود را به جای کوتاه کردن ناخن های خود حفظ کنید، چسب ناخن می تواند روز را نجات دهد. همچنین این یک راه عالی برای حفظ ناخن شما تا زمانی است که بتوانید یک قرار ملاقات با فن آوری ناخن خود برای تعمیر طولانی مدت تر داشته باشید. برای شروع، کافی است مقدار کمی چسب ناخن را روی ناحیه ای که ناخن شما شکسته است، بمالید.

تکه ناخن شکسته را در جای خود فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید. به آرامی چسب اضافی را با یک سواب پنبه ای کوچک بردارید، سپس ناخن های خود را صاف کرده و سوهان بزنید. پس از اتمام کار، یک لایه شفاف از لاک ناخن بزنید تا در کار خود ببندید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

نکته 3: چند لایه ژل ناخن بمالید

دلیلی وجود دارد که چرا مانیکور ژله ای پایه اصلی در دنیای ناخن است. مانیکور ژلی نه تنها ظاهری طبیعی به ناخن های شما می بخشد، بلکه فرمول آن برای تقویت ناخن ها و ترمیم شکستگی ها و ترک های کوچک مفید است. و اگر لامپی برای درمان ژل لاک دارید، حتی می توانید یک مانیکور ژل ترمیم کننده ناخن در خانه به خودتان بدهید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

بیشتر بخوانید: نحوه ی صحیح ریموو کردن اکرلیک ناخن در خانه

نکته 4: از ناخن های مصنوعی استفاده کنید

یکی دیگر از ترندهای ناخن که می تواند به ترمیم ناخن ترک خورده کمک کند؟ ناخن های فشاری! این منگنه یک گزینه عالی برای کسانی است که مستعد شکستگی ناخن هستند. میخ های فشاری که در اشکال و اندازه های مختلف موجود است، برای ایجاد یک مانع محافظ برای ناخن های طبیعی شما عالی هستند که به جلوگیری از ترک ها و شکاف های بیشتر کمک می کند.

پرس‌ها همچنین از گیرکردن میخ شکافته به همه چیز جلوگیری می‌کنند. به سادگی با استفاده از نوارهای چسبنده ناخن را به ناخن های طبیعی خود بچسبانید تا درمان سریعی داشته باشید. به دنبال طول عمر هستید؟ نوارهای چسب را با چسب ناخن تعویض کنید تا ناخن های فشاری خود را برای مدت طولانی تری دست نخورده نگه دارید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

نکته 5: ناخن های پودری را امتحان کنید

اگر به دنبال تعمیر ناخن های شکسته با ماندگاری طولانی هستید، سعی کنید ناخن های پودری را امتحان کنید. این روش بهترین راه برای پوشاندن ناخن شکسته و فرصت دادن به ناخن های شما برای رشد مجدد است، این تکنیک ناخن ها را با رنگ پودری پوشانده می شود که باعث سفت شدن و پنهان کردن شکاف ها می شود.

این فرآیند ساده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید: یک لایه پایه مخصوص برس زده می‌شود، پودر غوطه‌وری در بالای آن اضافه می‌شود، سپس قبل از افزودن یک لایه رویی، لایه‌برداری می‌شود. می‌توانید با یک مانیکور پودری کامل به هر رنگی که دوست دارید، ناخن‌های ترک خورده خود را کاملاً مخفی نگه دارید.  

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

نکته شماره 6: یک کیسه چای را دوباره استفاده کنید

یکی دیگر از پاسخ ها به سوال چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟ کیسه چای است. اگرچه این روش ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما از نتایج شگفت زده خواهید شد. با بریدن یک چای کیسه ای کارها را از بین ببرید، بنابراین یک تکه به اندازه کافی برای پوشاندن قسمت شکسته ناخن دارید.

بعد، یک لایه نازک از چسب را روی ناحیه شکسته قرار دهید. چای کیسه ای را با کمک موچین روی ناخن خود قرار دهید. یک لایه چسب اضافی روی کیسه چای بمالید و بگذارید ناخن خشک شود. پس از خشک شدن، ناخن را صاف کنید تا ظاهری طبیعی داشته باشد.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

نکته 7: از کیت ترمیم ناخن استفاده کنید

اگر از قبل برنامه‌ریزی می‌کنید و مطمئن می‌شوید که لوازم مانیکور شما شامل کیت ترمیم ناخن است، این نکته می‌تواند لطف شما باشد. در حالی که نکات بالا برای کار با آنچه که دارید عالی هستند، یک کیت تعمیر کامل با پودر ناخن و چسب یکی از بهترین راه‌ها برای رفع شکستگی است. شما دستورالعمل‌های کیت را دنبال می‌کنید، که معمولاً شامل استفاده از یک لایه چسب، گردگیری پودر ناخن در بالای آن، سپس اجازه دادن به پودر قبل از سوهان زدن ناخن‌ها تا زمانی که یکدست شود، خشک شود.

نکته 8: ناخن های خود را کوتاه کنید

وقتی همه چیز با شکست مواجه شد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که ناخن های خود را کوتاه کنید. در حالی که این ممکن است آخرین کاری باشد که می خواهید انجام دهید، به رخ کشیدن یک مانی کوتاه تر به نفع شما خواهد بود. به جای استفاده از ناخن های شکسته یا ناهموار، می توانید از ابتدا شروع کنید و ناخن های خود را بلندتر و قوی تر کنید.

چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم؟

یادداشت سردبیر: در حالی که ممکن است مصمم باشید که ناخن شکسته را به تنهایی تعمیر کنید، گاهی اوقات همه چیز کمی پیچیده تر از یک اصلاح سریع است. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که ناخن شما شکسته و خونریزی می کند، ممکن است به مطب پزشک خود مراجعه کنید.

4 نکته برای جلوگیری از شکستگی ناخن

اکنون که نحوه تعمیر ناخن های ترک خورده و شکافته را توضیح دادیم، زمان آن رسیده است که راه هایی را بررسی کنیم که می توانید از شکستگی ناخن ها به طور کلی جلوگیری کنید. مطمئناً تصادفات رخ می دهد، اما راه هایی وجود دارد که می توانید مانیکور خود را از آسیب دور نگه دارید. چهار پیشنهاد زیر را دنبال کنید.

1. ناخن های خود را کوتاه نگه دارید

اگرچه ممکن است سبک شما نباشد، ناخن‌های کوتاه‌تر می‌توانند به جلوگیری از شکستگی کمک کنند. به زبان ساده، ناخن های بلند به راحتی بر روی اجسام مختلف گیر می کنند که می تواند منجر به ترک خوردن و شکافتن آن شود. به ناخن‌های بلندتان استراحت بدهید – به روشی خوب – و با یک مانیکور کوتاه همه چیز را عوض کنید. چه کسی می داند، ممکن است سبک مورد علاقه جدید شما شود.

2. از روغن کوتیکول استفاده کنید

مرطوب کردن منظم ناخن ها سلامت کلی آنها را بهبود می بخشد، که به کاهش خطر مانیکور کمتر کمک می کند. بنابراین، در حالی که ممکن است فکر کنید که روغن کوتیکول تنها زمانی لازم است که ناخن‌هایتان را درست می‌کنید، برای مرطوب نگه داشتن ناخن‌ها، چند بار در هفته به آن بپردازید.

3. از قرار گرفتن بیش از حد در معرض آب خودداری کنید

جدای از زمان‌های ضروری در طول روتین مراقبت از پوست و دوش گرفتن – البته هر زمان که نیاز به شستن دست‌ها دارید – دور نگه داشتن ناخن‌ها از آب می‌تواند کمک زیادی به جلوگیری از شکستگی ناخن کند. آب به طور طبیعی ناخن های شما را نرم می کند و چه با ژل مانیکور یا ناخن های طبیعی خود کار کنید، می تواند باعث شکستن، شکافتن یا حتی ترک خوردن ناخن های شما شود. هنگام شستن ظروف و انجام کارهای خیس دیگر از دستکش استفاده کنید تا ناخن های خود را در حالت بالایی نگه دارید.

4. یک سفت کننده ناخن به مخلوط اضافه کنید

از برخورد با ناخن های شکسته خسته شده اید؟ ممکن است لازم باشد همه چیز را تغییر دهید و یک سفت کننده ناخن را به روال معمول نقاشی ناخن خود معرفی کنید. همانطور که از نام آن پیداست، سخت کننده ناخن یک درمان لاک ناخن است که برای تقویت ناخن های نازک و شکننده معجزه می کند. به عنوان اولین قدم در رنگ کردن ناخن ها، کت را برس بکشید و با گذشت زمان باید متوجه بهبودی شوید.

کلام آخر:

همانطور که مشاهده کردید روش های مختلف و فراوانی وجود دارد که می توانید ناخن های شکسته تان را در خانه ترمیم کنید. همینطور می توانید مطلب بعدی ما را نیز خوانده و نظر خود را برای ما بنویسید: آموزش پاک کردن چسب ناخن از روی پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.