سلامت پوست

چگونه تبخال را با آرایش مخفی کنیم

چگونه تبخال را با آرایش مخفی کنیم

چگونه تبخال را با آرایش مخفی کنیم : تبخال – شما آنها را می شناسید، آنها را دوست ندارید و با این حال این مانع از ظاهر شدن آنها روی صورت شما نمی شود. این تاول‌های آزاردهنده و جوش‌مانند بدون شک زیباترین نیستند و این که معمولاً درست کنار لب‌های شما قرار می‌گیرند کمکی نمی‌کند.

اگرچه این درست است که با گذشت زمان کمی از بین می‌روند و پوست شما به همان اندازه جدید به نظر می‌رسد، اگر نمی‌خواهید که تبخال روی روتین آرایش‌تان تاثیر بگذارد، عادلانه است. تنها چیزی که نیاز دارید محصولات مناسب است، بنابراین به خواندن ادامه دهید تا یک درس کامل در مورد نحوه پوشاندن تبخال خود با آرایش صورت بگیرید.

چگونه تبخال را درمان کنیم

اگر فکر می‌کنید تبخال دارید، به متخصص پوست مراجعه کنید، زیرا طبق AAD، آنها اغلب تنها با نگاه کردن به آن می‌توانند تبخال را تشخیص دهند. در مورد درمان، چند عامل وجود دارد که متخصص پوست شما بر اساس شرایط شما آنها را توصیه می کند. درمان ایالت AAD معمولاً شامل داروهای ضد ویروسی خوراکی یا موضعی، داروهای ضد درد و ضد آفتاب است.

اگر فرصت ندارید فوراً به متخصص پوست مراجعه کنید، برخی از گزینه های توصیه شده توسط متخصص پوست در خانه برای کمک به مراقبت از تبخال وجود دارد. این شامل داروهای ضد ویروسی بدون نسخه برای سرماخوردگی، اعمال فشار ملایم با یک تکه یخ و استفاده از ژل نفتی در ناحیه آسیب دیده است. متأسفانه، تبخال یک شبه از بین نمی‌رود، اما می‌توانید با رژیم مراقبتی مناسب، روند بهبود را تسریع کنید.

چگونه تبخال را بپوشانیم

با در نظر گرفتن این دانش پیش زمینه، بیایید در مورد نحوه پوشاندن تبخال که تقریباً بهبود یافته است با کمک کیسه آرایش خود صحبت کنیم. کلینیک کلیولند بیان می‌کند که می‌توانید لوازم آرایشی غیر دارویی را روی ناحیه آسیب‌دیده اعمال کنید، بنابراین، در مورد استفاده از آرایش بر روی تبخال، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید.

1. صبر کنید تا تبخال خشک شود

در حالی که ممکن است استفاده از آرایش برای تبخال مشکلی نداشته باشد، اما در نگاه اول نمی خواهید آن را با آرایش بپوشانید. وقتی تبخال جدید است، معمولاً باز هستند، بنابراین نه تنها آرایش شما نمی‌چسبد (مثلاً سعی می‌کنید فونداسیون را روی جوش‌هایی که تازه بیرون آورده‌اید بمالید)، بلکه نمی‌خواهید چیزی وارد تبخال شود. صبر کنید تا تبخال خشک شود و پوسته پوسته شود تا آن را با آرایش بپوشانید. در این بین، همیشه می توانید با یک بانداژ کوچک، تبخال را بپوشانید.

بیشتر بخوانید: چند نکته برای جلوگیری از چروک پیشانی

2. از محصولات با پوشش کامل استفاده کنید

کاملا منطقی است که برای پنهان نگه داشتن سرماخوردگی خود، بخواهید به محصولات آرایشی که دارای فرمول های پوشش کامل هستند، روی بیاورید. 

3. یک بالم لب آبرسان را انتخاب کنید

تبخال پوسته پوسته روی لب شما می‌تواند بسیار خشک به نظر برسد، بنابراین ایده خوبی است که برای پنهان کردن آن از یک بالم لب آبرسان استفاده کنید.

4. لوازم آرایشی را به درستی اعمال کنید

کلینیک کلیولند خاطرنشان می کند که برای جلوگیری از گسترش عفونت، آنها توصیه می کنند از یک اپلیکاتور مانند سواب پنبه ای برای اعمال هر گونه مواد آرایشی روی ناحیه آسیب دیده استفاده کنید. شما می خواهید که این اپلیکاتور یکبار مصرف باشد یا چیزی که بتوانید بعد از هر بار استفاده تمیز کنید. این بدان معناست که رژ لب را مستقیماً از لوله نکشید – مقدار کمی از محصول را روی یک چوب یکبار مصرف یا برس آرایشی که قصد دارید بلافاصله پس از استفاده تمیز کنید، بردارید. همین امر در مورد کانسیلر یا هر محصول آرایشی دیگر نیز صدق می کند.

5. از اسپری تنظیم کننده استفاده کنید

شما نمی خواهید تلاش شما برای پوشاندن و پوشاندن کامل تبخال شما به هدر برود، بنابراین اسپری تنظیم کننده ضروری است. برای اطمینان از ثابت ماندن آرایشتان در طول روز و شب، با چند اسپری سفت کننده،  ظاهر آرایش خود را بپوشانید. 

6. با احتیاط حذف کنید

در پایان شب، می‌خواهید آرایش خود را پاک کنید و به سرماخوردگی خود کمی زمان دهید تا نفس بکشد و به بهبودی خود ادامه دهید. برای پاک کردن تمام لوازم آرایش خود، به آب میسلار برسید، مانند پاک کننده کامل آب پاک کننده میسلار لورآل پاریس، ضد آب – همه انواع پوست. برای جلوگیری از گسترش عفونت، یک پد پنبه ای را روی تمام صورت و تبخال پاک نکنید، در عوض، یک سواب پنبه ای تمیز را در آب میسلار خود فرو کنید (و با همان سواب دوبار آغشته نکنید) تا آرایش پاک شود. در ناحیه آسیب دیده هنگامی که آرایش شما پاک شد، می توانید برای ادامه روند بهبودی، مراقبت از پوست شبانه و داروی سرماخوردگی خود را ادامه دهید.

کلام آخر:

همانطور که مشاهده کردید محو کردن تبخال کار ساده ای نیست. همچنین شما می توانید مطلب بعدی را نیز بخوانید: دلایل استفاده از کلسیم در روتین مراقبت از پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.