آرایش چشم

چگونه از جمع شدن ریمل روی مژه جلوگیری کنیم

چگونه از جمع شدن ریمل روی مژه جلوگیری کنیم

چگونه از جمع شدن ریمل روی مژه جلوگیری کنیم : ریمل جمع شده دشمن یک آرایش زیباست و با این حال برای همه ما در یک مقطع زمانی اتفاق می افتد. ترکیب کردن ماهرانه یک سایه چشم فقط برای اینکه با ریمل توده ای لکه دار شود، بسیار خسته کننده است. شروع از نو در اکثر روزها غیر شروع کننده است. بنابراین در اینجا، در مورد عواملی که باعث جمع شدن ریمل می شود و همچنین نحوه جلوگیری از آن را بیاموزید تا مژه های شما مکمل ظاهر شما باشد نه اینکه حواس خود را از آن منحرف کنند.

چه چیزی باعث جمع شدن ریمل می شود؟

باور کنید یا نه، مقصر پشت ریمل پرپشت یک چیز ساده نیست – در واقع چند عامل وجود دارد که می تواند در این اشتباه آرایشی نقش داشته باشد. در ادامه بخوانید تا با هفت دلیل متداول که چرا ریمل توده می‌شود و چگونه از آن اجتناب کنید، آشنا شوید.

1. مقدار زیادی ریمل روی برس ریمل وجود دارد

اکثر ریمل‌ها با یک درج نگهدارنده کوچک عرضه می‌شوند که قرار است اطمینان حاصل کند که عصای شما فقط با مقدار عالی محصول بیرون می‌آید. متأسفانه، مواردی وجود دارد که بدون توجه به درج، محصول بیش از حد بر روی عصا ساخته می شود. اگر متوجه شدید که برس شما کمی پوشیده به نظر می رسد، به سادگی آن را روی لبه ظرف بکشید تا از شر محصول اضافی خلاص شوید.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع برندهای ریمل

2. شما لایه های زیادی زده اید

هنگامی که یک لایه ریمل حجم دهنده را اعمال می کنید – به خصوص اگر ریمل فیبری باشد – ممکن است توده ها ایجاد شوند. از آنجایی که قطعاً نمی‌خواهید یک فاجعه انباشته روی دستتان باشد، مهم است که به آرامی بسازید و فقط در صورت نیاز بیشتر اضافه کنید تا مطمئن شوید که در آن زیاده‌روی نمی‌کنید.

3. از پرایمر استفاده نکرده اید

همانطور که ممکن است آرایش صورت شما بدون استفاده از پرایمر، بی عیب و نقص به نظر نرسد، اگر می خواهید مژه هایتان بهترین ظاهر را داشته باشند، باید با پرایمر مژهشروع کنید. این پرایمر که برای حالت دادن به مژه‌های شما با روغن گل رز طراحی شده است، می‌تواند به تقویت هر ریملی که بعد از آن لایه‌برداری می‌کنید برای بال زدن کامل (بدون توده) کمک کند.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از کانسیلر به عنوان پرایمر سایه چشم

4. روش برنامه شما اشتباه است

در حالی که زدن ریمل روی مژه های بالا کاملاً واضح است – از پایه شروع کنید و تا نوک آن را برس بکشید – استفاده از آن روی مژه های پایینی می تواند کمی ساده تر باشد. این به این دلیل است که وقتی با مژه های فوق کوتاه کار می کنید، برس زدن آنها می تواند سخت باشد. در عوض، باید از یک حرکت زیگ زاگ ظریف پهلو به پهلو استفاده کنید تا به اندازه کافی مژه های خود را بپوشانید و تا حد امکان به خط مژه خود نزدیک شوید.

5. از روز قبل تمام ریمل خود را نشویید

ممکن است فکر کنید که در پاک کردن آرایش خود کار فوق العاده ای انجام داده اید، اما یک نگاه به مژه هایتان حقیقت را می گوید. از آنجایی که ریمل یکی از سرسخت ترین محصولات آرایشی برای پاک کردن است، ممکن است بقایایی روی مژه های خود پیدا کنید که منجر به جمع شدن آنها شود. بهترین راه برای دستیابی به روکش بدون کلوخه شروع با یک پایه فوق العاده تمیز است.

بنابراین، قبل از استفاده از هر گونه آرایش چشم، یک پد پنبه‌ای را با مقداری از پاک‌کننده کامل آب پاک‌کننده میسلار آغشته کنید و به آرامی آن را روی چشم‌های خود بکشید تا آخرین اثری از باقی‌مانده ریمل پاک شود. به این ترتیب هنگامی که یک پوشش تازه را اعمال می کنید، هیچ باقیمانده ای برای ایجاد کلوخه شدن وجود نخواهد داشت.

6. از فرمول ریمل اشتباه استفاده می کنید

همه ما ظاهر مژه های بلند، ضخیم و فر را دوست داریم، اما همه ما نمی توانیم از یک فرمول برای رسیدن به این نتیجه استفاده کنیم. همانطور که باید بهترین پاک کننده و مرطوب کننده صورت را برای نگرانی های پوست خود پیدا کنید، همین امر در مورد یافتن ریمل ایده آل شما نیز صادق است. اگر مژه های کوتاهی دارید، ریمل بلندکننده استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ریمل را برای مژه های خود انتخاب کنیم؟

با پیدا کردن ریمل کامل خود، می‌توانید مژه‌های خود را بدون اینکه نگران توده‌ها باشید، تقویت کنید. برای یافتن بهترین تناسب نیاز به آزمون و خطا دارد، بنابراین با فرمول های مختلف آزمایش کنید.

7. ریمل شما منقضی شده است

مانند سایر محصولات زیبایی، ریمل نیز ممکن است منقضی شود. در واقع، این یکی از محصولات آرایشی است که سریع‌ترین عملکرد را دارد. اگر متوجه شده اید که ریمل مورد علاقه تان دیگر ارائه نمی شود و به نظر می رسد که خشک شده و درخشندگی خود را از دست داده است، به احتمال زیاد تاریخ مصرف آن تمام شده است. به طور معمول ریمل در عرض سه تا شش ماه منقضی می‌شود، بنابراین در مدت زمان استفاده از آن بمانید تا مژه‌هایتان مژه‌ها را از بین ببرید.

چگونه از جمع شدن ریمل روی مژه جلوگیری کنیم

سخن آخر:

این 7 نکته را رعایت کرده و به آنها توجه کنید و بدانید با انجام آنها ریمل روی مژه های شما جمع نخواهد شد. همچنین بخوانید: چند اشتباهی که هنگام ریمل زدن انجام میدهید!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.