زیبایی

چگونه از تتوی خود مراقبت کنیم؟

چگونه از تتوی خود مراقبت کنیم؟

چگونه از تتوی خود مراقبت کنیم؟ : راه های زیادی وجود دارد که می توانید از ظاهر زیبایی خود برای ابراز وجود استفاده کنید. می‌توانید آرایش زیبایی داشته باشید، می‌توانید موهایتان را تغییر دهید یا بهتر است حتی یک خالکوبی جدید را به عنوان یک گزینه دائمی‌تر به رخ بکشید. مانند آرایش، خالکوبی ها نوعی بیان خود، هنر و شخصی سازی هستند و می توان از آنها برای بازتاب خود استفاده کرد.

البته، با خالکوبی مجموعه ای کامل از قوانین مراقبت از پوست وجود دارد – و اگر به سرعت عمل نکنید، خطر خراب شدن جوهر تازه خود را دارید. به همین دلیل است که قبل از رفتن به زیر سوزن، باید در مورد مراقبت های بعد از آن تحقیق کنید. خوشبختانه، ما تمام جزئیات مربوط به نحوه مراقبت از پوست خود را پس از انجام خالکوبی در زیر آورده ایم. به دنبال هشت نکته مراقبت از پوست برای پوست خالکوبی شده باشید.

1. پوست خود را تمیز نگه دارید

همانطور که دو بار در روز صورت خود را به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست خود تمیز می کنید، همچنین می خواهید مطمئن شوید که ناحیه خالکوبی خود را روزانه تمیز کنید تا از خطر عفونت جلوگیری کنید. کلینیک مایو استفاده از آب و صابون ساده را برای پاکسازی ملایم تاتو توصیه می کند. آنها همچنین توصیه می کنند که اجازه ندهید جریان های مستقیم آب به پوست تازه خالکوبی شده برخورد کند (به عبارت دیگر، مستقیماً زیر جریان دوش قرار ندهید) و به شما توصیه می کنند به جای مالش هنگام خشک شدن، دست بزنید.

2. مرطوب کننده مبتنی بر آب را انتخاب کنید

پس از پاکسازی، مرطوب کردن پوست خالکوبی شده ضروری است – اما باید مطمئن شوید که مرطوب کننده ای انتخاب کنید که خالکوبی شما را تحریک نکند. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، زمانی که پوست خالکوبی شده شما احساس خشکی می کند، به جای محصولات نفتی، از لوسیون یا کرم مبتنی بر آب استفاده کنید، که می تواند باعث محو شدن جوهر شود.

بیشتر بخوانید: چند ایده برای پوشاندن زخم با تتو

3. از ضد آفتاب استفاده کنید

قبلاً می دانید که محافظت در برابر آفتاب برای محافظت از پوست شما در برابر اشعه های خشن ضروری است. اما چیزی که ممکن است ندانید این است که این بخش مهمی از مراقبت های بعد از خالکوبی است. AAD بیان می کند که باید از خالکوبی خود در برابر نور خورشید محافظت کنید زیرا نور UV می تواند باعث محو شدن برخی جوهرها شود. هنگام بیرون رفتن از خانه، 15 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، یک ضد آفتاب با طیف وسیع و مقاوم در برابر آب با SPF 30 یا بیشتر روی ناحیه خالکوبی شده بمالید. حتماً حداقل هر دو ساعت یکبار آن را مجدداً استفاده کنید تا حداکثر محافظت در طول روز انجام شود.

چگونه از تتوی خود مراقبت کنیم؟

4. زمان کافی برای بهبودی در نظر بگیرید

دادن زمان کافی به خالکوبی برای بهبودی یک نکته مهم در یادگیری نحوه مراقبت از خالکوبی است. طبق گفته کلینیک مایو، شما باید تا دو هفته برای بهبودی زمان بگذارید و از برداشتن پوسته‌ها در این مدت خودداری کنید، زیرا این امر می‌تواند خطر عفونت را افزایش دهد، به طراحی آسیب برساند و منجر به ایجاد زخم شود.

5. مراقب لباس خود باشید

کلینیک مایو همچنین بیان می کند که باید لباس خود را با دقت انتخاب کنید تا از پوشیدن هر چیزی که ممکن است به خالکوبی بچسبد خودداری کنید. بنابراین، در حالی که خالکوبی شما در حال بهبود است، لباس های تنگ خود را با لباس های گشاد و قابل تنفس معاوضه کنید.

6. به تخت های برنزه کننده نه بگویید

همانطور که شما ممکن است ظاهر پوست آفتاب‌زده را دوست داشته باشید، ضروری است که از تخت‌های برنزه و لامپ‌های آفتاب دوری کنید. به گفته AAD، این دستگاه‌ها می‌توانند جوهر خالکوبی را محو کنند و خطر ابتلا به برخی سرطان‌های پوست را افزایش دهند. AAD همچنین بیان می کند که در برخی افراد، نور UV می تواند با جوهر خالکوبی واکنش نشان دهد و باعث واکنش پوستی دردناک شود. این بدان معناست که اگر به دنبال کمی رنگ هستید، بهتر است به سراغ یک برنزه کننده آبرسان بروید. 

7. از شنا اجتناب کنید

کلینیک مایو بیان می کند که در حالی که خالکوبی شما در حال بهبود است، باید از شنا کردن نیز اجتناب کنید. این بدان معناست که فعلاً از استخرها، جکوزی ها، رودخانه ها، دریاچه ها و سایر آب ها دوری کنید.

نکته سردبیر: از آنجایی که شنا و نور خورشید برای پوست خالکوبی شده ممنوع است، ممکن است بخواهید از انجام خالکوبی در تابستان خودداری کنید، زیرا اجتناب از این دو مورد بسیار دشوارتر است.

8. در صورت بروز واکنش به یک متخصص پوست مراجعه کنید

اگر پوست شما واکنش بدی به خالکوبی نشان می دهد، باید به یک متخصص پوست مراجعه کنید. بر اساس AAD، پوست شما می تواند بلافاصله پس از انجام خالکوبی یا سال ها بعد یک واکنش نامطلوب داشته باشد. یک درم می‌تواند به شما اطلاع دهد که چه چیزی و اقدامات بعدی صحیح را باید انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

این روش ها را برای مراقبت از تتوی خود رعایت کنید و به آنها توجه داشته باشید. همچنین بخوانید: نکات مهمی که باید قبل از تاتو بدانید : توصیه های اساسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.