آرایش و زیبایی, انواع لوازم آرایشی

چگونه از بوجود آمدن رد سفید کرم ضد آفتاب جلوگیری کنیم؟

چگونه از بوجود آمدن رد سفید کرم ضد آفتاب جلوگیری کنیم؟

چگونه از بوجود آمدن رد سفید کرم ضد آفتاب جلوگیری کنیم؟ : استفاده روزانه از SPF یا ضد آفتاب ضروری است، اما رد گچی سفیدی که برخی از ضدآفتاب ها می توانند از خود به جای بگذارند، می تواند ظاهر زیبایی دلخواه شما را از بین ببرد – و حتی تصور اینکه ظاهر خاکستری خود را به رخ بکشید برای برخی افراد کافی است که به طور کلی از SPF چشم پوشی کنند. اما، قطعاً گزینه‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای محافظت در برابر آفتاب بدون نیاز به گچ‌گرفتگی سفید گچی استفاده کنید.

بنابراین به جای اینکه پوست خود را در معرض آسیب های ناشی از نور خورشید قرار دهید (که می تواند منجر به علائم پیری و بدتر شدن آن شود)، سعی کنید مجموعه مراقبت از پوست SPF خود را با چند محصول جدید ارتقا دهید. در زیر، انتخاب‌ها و نکات ضدآفتابی را به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانید از آنها برای جلوگیری از خمیری و خاکستری شدن پوست استفاده کنید.

چرا کرم های ضد آفتاب رد سفید باقی می گذارند؟

گچ سفید به زمانی اطلاق می‌شود که کرم ضد آفتاب شما یک لایه سفید روی پوست شما باقی می‌گذارد (گاهی اوقات می‌تواند رنگ ارغوانی داشته باشد). این می تواند به ویژه در رنگ پوست های تیره تر و در عکس ها، مشابه فلش بک های آرایش، قابل توجه باشد. اما، این چیزی نیست که همیشه اتفاق بیفتد. برخی از فرمول های ضد آفتاب حاوی موادی مانند اکسید روی هستند که می توانند ظاهری خاکستری ایجاد کنند. علاوه بر این، نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب نیز می تواند نقشی داشته باشد. پیش از این، نکات ما را بررسی کنید تا بعد از استفاده از کرم ضدآفتاب از ظاهر گچ سفیدی جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: فواید ضد آفتاب چیست؟ هر آنچه که باید بدانید

1. یک ضد آفتاب شیمیایی را انتخاب کنید

بر خلاف ضد آفتاب فیزیکی که مانند یک سپر عمل می کند تا اشعه های مضر خورشید را از پوست شما منحرف کند، طبق آکادمی پوست آمریکا (AAD) ضد آفتاب شیمیایی مانند یک اسفنج عمل می کند و اشعه های خورشید را جذب می کند. مهم‌تر از همه، AAD به اشتراک می‌گذارد که این پیشنهاد راحت‌تر به پوست مالیده می‌شود، بدون اینکه بقایای سفید باقی بماند.

نکته سردبیر: از یک محصول مراقبت از پوست چند کاره استفاده کنید که می تواند هم آبرسانی و هم محافظت در برابر نور خورشید را ارائه دهد.

2. به کرم ضد آفتاب خود زمان بدهید تا کار کند

یکی از اشتباهات بزرگی که ممکن است مرتکب شوید این است که به کرم ضد آفتاب خود زمان کافی برای نشستن روی پوست خود قبل از رفتن به بیرون از منزل ندهید. AAD می گوید که باید حداقل 15 دقیقه قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا محصول جذب پوست شود و حداکثر محافظت را ایجاد کند.

3. به دنبال یک کرم ضد آفتاب رنگی باشید

اگر رنگ پوست تیره ای دارید، ممکن است از قبل از اهمیت یافتن کرم ضد آفتابی که پوستی خاکستری برای شما باقی نمی گذارد، آگاه باشید. خوشبختانه، یک گزینه ضد آفتاب رنگی می تواند در این زمینه کمک کند. این انتخاب با ارائه بهترین های هر دو جهان، محافظت در برابر نور خورشید و رنگ ظریفی را برای تکمیل رنگ پوست شما فراهم می کند.

4. ضد آفتاب را روی صورت خود بزنید

وقتی زمان استفاده از کرم ضد آفتاب فرا می رسد، اولین فکر شما ممکن است این باشد که محصول را روی پوست خود بمالید. البته هدف این است که اطمینان حاصل شود که تمام قسمت های بدن شما محافظت می شود، اما مالیدن کرم ضد آفتاب بر روی پوست می تواند از لایه برداری یکنواخت آن جلوگیری کند. به نوبه خود، این می تواند باعث ایجاد رگه ها شود و ظاهری مانند فیلم سفید ایجاد کند. به جای مالیدن، سعی کنید کرم ضد آفتاب را روی پوست خود بزنید.

چگونه از بوجود آمدن رد سفید کرم ضد آفتاب جلوگیری کنیم؟

5. از فونداسیون فرموله شده با SPF استفاده کنید

یکی دیگر از راه‌های عالی برای جلوگیری از ضد آفتاب با درخشش سفید خاکستری استفاده از کرم پودر برای محافظت بیشتر است.

بیشتر بخوانید: ۱۰ کرم ضد آفتاب برتر برای انواع پوست

6. از ضدآفتاب های ژل استفاده کنید

کرم ضد آفتاب ژل دارای فرمول شفافی است که آن را گزینه ای ایده آل برای کسانی است که نمی خواهند با گچ سفید کار کنند. بافت ژل صاف و آسان می شود و یکپارچه با پوست شما ترکیب می شود. طبق گفته کلینیک مایو، آنها برای نواحی پر مو مانند سینه و پوست سر نیز عالی هستند.

نکته سردبیر: اسپری ضد آفتاب نوع دیگری از ضد آفتاب است که می تواند فواید مشابه فرمول های ژل را ارائه دهد. به راحتی از پوست سر تا انگشتان پا اعمال می شود و به شما امکان می دهد مناطقی را که به سختی قابل دسترسی هستند مانند پشت و باسن خود بپوشانید.

7. از روغن ضد آفتاب استفاده کنید

آیا ایده تقویت پوست با رطوبت و در عین حال محافظت از پوست در برابر آفتاب را دوست دارید؟ روغن ضد آفتاب ممکن است همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. این فرمول سبک وزن برای کسانی که ترکیب ضدآفتاب های سنتی روی پوست خود مشکل دارند، این فرآیند را آسان می کند. ما همچنین دوست داریم که این محصول پوست را هیدراته می کند و درخشش درخشانی به پوست می بخشد.

سخن آخر:

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و بتواند شما را در کم کردن اثر گچی ضدآفتابتان کمک کند. همچنین اگر به اطلاعات بیشتری در ارتباط با ضدآفتاب احتیاج دارید می توانید بخوانید: آیا باید قبل یا بعد از مرطوب کننده از ضد آفتاب استفاده کرد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.