سلامت پوست

چند راه برای لایه برداری پا

چند راه برای لایه برداری پا

چند راه برای لایه برداری پا: چه خودتان از پاهایتان مراقبت کنید یا برای پدیکورهای منظم برنامه ریزی کنید، اگر بیش از حد طولانی بدون مراقبت از آنها بگذرید، پوست مرده می تواند ایجاد شود. و اگر روال مراقبت از پا را شل کرده اید، خشکی پوست می تواند منجر به پوسته پوسته شدن پاها و حتی بدتر از آن، ترک پاشنه پا شود. در حالی که از نظر جسمی ناراحت کننده است و می تواند خجالت آور باشد (با تشکر فراوان از فصل صندل)، خبر خوب این است که راه های مختلفی برای ارتقاء روتین مراقبت از پوست شما وجود دارد تا پاهای خود را در فرم خوبی نگه دارید. پیش از این، آنچه باعث ایجاد پوست مرده روی پاها می شود و پنج راه برای از بین بردن آن به اشتراک می گذاریم تا بتوانید پاهای صافی داشته باشید که ظاهر و احساسی مانند یک پدیکور حرفه ای داشته باشید.

چه چیزی باعث ایجاد پوست مرده در پاهای شما می شود؟

طبق گفته کلینیک مایو، دلایل بالقوه زیادی برای خشکی پوست پا وجود دارد، از جمله قرار دادن منظم پاها در معرض آب داغ در حین حمام و دوش گرفتن و بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس. آنها همچنین به اشتراک می گذارند که آب و هوا و انتخاب کفش های نامناسب مانند صندل یا کفش های واقعا تنگ می تواند عامل خشکی پاهای شما باشد. ترکیبی از رطوبت کم و دمای سرد در فصل زمستان می تواند باعث خشکی شدید پای شما شود.

چگونه پوست مرده پاهای خود را از بین ببرید

در زیر، ما پنج نکته برای کمک به مدیریت و خلاص شدن از شر خشکی و پوسته پوسته شدن مزاحم پوست پاهایتان را به اشتراک می گذاریم.

1. از اسکراب استفاده کنید

مشابه نحوه استفاده از اسکراب برای لایه برداری سلول های مرده پوست در نواحی مانند آرنج و بازوها، این روش می تواند برای پاها نیز موثر باشد. بهتر است هنگام حمام یا زمانی که پاها مرطوب هستند، اسکراب را روی پاهای خود بمالید، زیرا وقتی پوست نرم است راحت‌تر لایه برداری می‌شود.

بیشتر بخوانید: روتین مراقبت از پوست برای گردن

2. سنگ پا را امتحان کنید

سنگ های پوکه از گدازه و آب ساخته می شوند و با هم سنگی جامد با بافت ساینده می سازند. اگرچه ممکن است برای نواحی مانند بالای پای شما خیلی خشن باشند، اما برای پاک کردن پوست سخت و مرده پاشنه‌ها و انگشتان بزرگ بسیار عالی هستند. سنگ پا را به آرامی در نواحی دایره ای روی پوست خود ماساژ دهید تا لایه برداری شود.

چند راه برای لایه برداری پا

3. پارافین واکس را امتحان کنید

اگر تا به حال یک پدیکور انجام داده اید که در آن موم روی پاشنه های شما اعمال می شود و سپس در یک مهر و موم پلاستیکی پیچیده می شود، به احتمال زیاد موم پارافین بوده است. این یک موم چکش خوار است که وقتی ذوب می شود، روی پاها اعمال می شود و در حالت نشسته قرار می گیرد، پس از برداشتن سلول های مرده پوست از بین می رود. می توانید یک کیت در خانه بخرید یا این درمان را در سالن ناخن انجام دهید.

4. ماسک لایه برداری پا را انجام دهید

لایه بردار پا نوعی ماسک است که به طور خاص برای از بین بردن پوست مرده پاهای شما ساخته شده است و به شما نرمی و لطافتی مانند پوست جدید برای کودک می بخشد. این یک لایه برداری شیمیایی است که اغلب به شکل جوراب های پلاستیکی به نظر می رسد. آن‌ها را برای مدت زمان مشخصی روی پاهایتان می‌گذارید و طی چند روز آینده پوست‌های مرده پاهایتان می‌ریزد.

5. پدیکور منظم انجام دهید

در حالی که همیشه از نظر زمان یا بودجه امکان پذیر نیست، انجام منظم پدیکور یکی از بهترین راه ها برای نگه داشتن پای شما در بهترین حالت است. لایه برداری مداوم و مرطوب کنندگی این امر را تضمین می کند.

چند راه برای لایه برداری پا

کلام آخر:

امیدواریم از این روش ها استفاده کرده و پس از امتحان آنها نظرات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: انواع روش های اصلاح موهای پا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.