سلامت مو

چرا نباید موهای خاکستری خود را جدا کنیم؟

چرا نباید موهای خاکستری خود را جدا کنیم؟

چرا نباید موهای خاکستری خود را جدا کنیم؟ : در حالی که بسیاری از ما می‌دانیم که خاکستری شدن در آینده ماست – و بخش بسیار طبیعی پیری – به این معنی نیست که همه ما آن را دوست داریم و آن را می‌پذیریم. مطمئناً، افراد مشهور و اینفلوئنسرها اخیراً با افتخار وارد رسانه‌های اجتماعی شده‌اند تا به رشته‌های نقره‌ای خود ببالند و حتی (و واقعاً هنوز هم) زمان زیادی وجود داشت که رنگ کردن موهای خاکستری یک چیز بود. اما برای کسانی که به زودی تمایلی به خاکستری شدن ندارند، هنوز هم این احساس آزاردهنده وجود دارد که هر بار که می بینید یک یا دو تکه در موهای  شما ظاهر می شوند، از ریشه آن ها را جدا کنید.

چرا موها خاکستری می شوند؟

بیایید قبل از اینکه به قوانین کندن موها بپردازیم، با ابتدایی ترین درک از علت سفیدی مو شروع کنیم. طبق آکادمی پوست آمریکا، سفیدی مو ناشی از کاهش ملانین در مو است که با افزایش سن رخ می دهد. به گفته کلینیک مایو، حقیقت این است که وقتی روند سفید شدن شما شروع می شود، هیچ راهی برای جلوگیری از ورود خاکستری ها برای همیشه وجود ندارد.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که ژن های شما نیز در سفر موهای خاکستری شما نقش دارند. کلینیک کلیولند بیان می کند که به این دلیل است که ژن های شما به کنترل تولید ملانین کمک می کنند. تا به حال به این فکر کرده اید که چرا برخی افراد در دهه بیست و چند سالگی شروع به خاکستری شدن می کنند در حالی که برخی دیگر تا چهل سالگی یا حتی پنجاه سالگی خاکستری نمی شوند؟ به احتمال زیاد، این ژنتیک است – و در برخی موارد رنگ مو واقعاً خوب است، اما بعداً به آن خواهیم رسید.

بیشتر بخوانید: 6 روش برای استفاده از روغن مو

چرا کندن موهای خاکستری یک امر مهم است؟

هنگامی که شروع به بیرون کشیدن یک یا دو رنگ خاکستری سرگردان از خط موی خود می کنید، ممکن است در ابتدا چیز مهمی به نظر نرسد، اما اگر به کندن فولیکول های مو ادامه دهید، ممکن است آسیب جدی وارد کنید. به گفته مایورال، «گاهی اوقات فولیکول عفونی می شود و منجر به تشکیل پوسچول می شود [وقتی به کندن آن ادامه می دهید]. کندن مکرر می تواند باعث هایپرپیگمانتاسیون پس از التهابی شود و در واقع مشکل را برای دیگران آشکار کند.

بنابراین، در حالی که این افسانه که اگر یک موی خاکستری را بکنید، ده تا از خواهر و برادرهایش به جای آن ظاهر می‌شوند، از بین رفته است، ممکن است بخواهید از کندن آن خودداری کنید. علاوه بر تورم و جای زخم، کندن مستقیم مو از ریشه نیز می تواند به ریزش موی زودرس غیرقابل برگشت در ناحیه کمک کند.

مطلب مرتبط: 6 روش برای استفاده از روغن مو

«در حالی که من نمی دانم [چند بار می توان یک فولیکول را قبل از اینکه رشد مو به طور کامل متوقف شود، کنده است]، از ریزش دائمی مو که پس از برداشتن ابروها به شکلی خاص برای چندین سال به وجود می آید، مشخص است که رشد مو متوقف می شود. ماورال می گوید. بیمارانی که دارای تیک عصبی هستند و موهای خود را می کشند، ممکن است دارای لکه های طاسی دائمی در پوست سر خود باشند. مدل موهایی که نیاز به کشیدن مداوم موها دارند در نهایت منجر به کاهش خط مو می شوند. این فرآیند در صورت توقف به موقع قابل برگشت است. از نظر ساختاری، موهای خاکستری تفاوتی با موهای معمولی ندارند.

سخن آخر: 

همانطور که مشاهده کردید موهای خاکستری دغدغه بسیاری از افراد است که می توانید با نکندن آن ها از رشد بی رویه شان جلوگیری کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: چند روش برای مخفی کردن سفیدی مو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.