سلامت پوست

نحوه استفاده از اسکراب لب برای داشتن لب‌های صاف

نحوه استفاده از اسکراب لب برای داشتن لب‌های صاف

نحوه استفاده از اسکراب لب برای داشتن لب‌های صاف : به احتمال زیاد، احتمالاً قبلاً از نحوه لایه برداری پوست خود برای داشتن پوستی صاف و یکدست آگاه هستید. اما وقتی نوبت به دستیابی به لب‌هایی صاف می‌رسد، چطور؟

روتین مراقب پوست به روش زنان کره ای (K-Beauty)

درست مانند پوست صورت و بدن، لب‌های ما می‌توانند به طور جدی خشک و پوسته پوسته شوند، بنابراین لایه‌برداری در این ناحیه نیز مهم است. به عبارت ساده تر، لایه بردار لب می تواند به از بین بردن تجمع سلول های مرده پوست کمک کند تا رژ لب نرم تر و لب های راحت تری داشته باشد.

در واقع، برخی از اسکراب‌ها می‌توانند به عنوان لایه‌بردار لب و اسکراب صورت عمل کنند، که می‌تواند تا حدودی روتین شما را کاهش دهد.

بنابراین، اگر آماده‌اید لبی صاف داشته باشید، ادامه مطلب را بخوانید زیرا ما نحوه لایه‌برداری لب‌ها را به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست قبل از آرایش به اشتراک می‌گذاریم.

چند وقت یکبار باید از اسکراب لب استفاده کنید؟

درست مانند لایه برداری برای پوست، لایه برداری بیش از حد لب ها کاملا امکان پذیر است. با لایه برداری از لب های خود هفته ای یک تا دو بار شروع کنید. اگر حساسیت یا تحریک را تجربه نمی کنید و احساس می کنید بیشتر به آن نیاز دارید، آن را یک روز در میان افزایش دهید.

چگونه لب های خود را با اسکراب لب لایه برداری کنید؟

مردم معمولاً هنگام لایه برداری به طور کلی این اشتباه را مرتکب می شوند که بیش از حد خشن هستند و این به لب ها نیز کشیده می شود. برای یادگیری نحوه درست کردن آن، راهنمای ما را در زیر ببینید.

مطلب مرتبط: چگونه به درستی صورت و بدن خود را لایه برداری کنیم؟

1. شروع به اسکراب کنید

بیایید درست به آن بپردازیم: مقدار زیادی از اسکراب لب خود را با انگشتان خود برای تمیز کردن لب ها بمالید و از حرکات دایره ای ملایم برای لایه برداری استفاده کنید. برای جلوگیری از اصطکاک دردناک، ایده خوبی است که اسکراب را روی لب های مرطوب یا مرطوب بمالید.

پس از اتمام کار، یک پارچه نرم را با آب ولرم خیس کنید و اسکراب لب را پاک کنید. اگر هنوز پوسته پوسته شدن لب های خود احساس می کنید، می توانید این مرحله را یک بار دیگر تکرار کنید.

2. بالم لب بزنید

پس از لایه برداری لب، مهم است که قبل از استفاده از رژ لب مات یا فرمول خشک کننده دیگر، از یک محصول مرطوب کننده استفاده کنید. یک لایه ملایم از بالم لب مورد علاقه خود را بمالید و اگر قصد دارید بعد از آن رنگ لب بزنید، اجازه دهید بالم لب چند دقیقه بماند و سپس مقدار اضافی آن را پاک کنید تا رژ لب نچرخد.

نحوه استفاده از اسکراب لب برای داشتن لب‌های صاف

3. انگشت خود را روی لب بکشید

اکنون که لب های خود را آماده کرده اید و آنها صاف و هیدراته شده اند، وقت آن است که رنگ را به آن اضافه کنید. همانطور که اشاره کردیم، اگر فرمول مات را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که بالم لب بیش از حد روی لب های خود ندارید زیرا این باعث ایجاد رژ لب نامرتب می شود. فقط با یک لایه نازک از بالم لب روی دم خود، رنگ لب خود را با یک برس برای دقت نهایی یا مستقیماً از گلوله اگر دستی ثابت دارید، بمالید.

نکته سردبیر: استثنا استفاده از حداقل بالم لب در زیر رژ لب، اگر قرار است از رژ لب مایع مات استفاده کنید. رژ لب مایع به‌صورت مایع باقی می‌ماند و کاملاً مات خشک می‌شود و هیدراتاسیون مومیایی را مسدود می‌کند در حالی که روکش مات را به خطر نمی‌اندازد.

4. رژ لب خود را در پایان روز پاک کنید

همه چیزهای خوب به پایان می رسند – از جمله ظاهر زیبای لب شما. در پایان روز، مهم است که رژ لب خود را بردارید تا بالم لب بتواند بهتر به لب های شما نفوذ کند. 

نحوه استفاده از اسکراب لب برای داشتن لب‌های صاف

بیشتر بخوانید: 5 روش پاک کردن آرایش بدون استفاده از دستمال مرطوب

5. یک بار دیگر از بالم لب استفاده کنید

هرگز با لب های خشک به رختخواب نروید. قبل از اینکه برای عصر حاضر شوید، مطمئن شوید که یک لایه سخاوتمندانه از بالم لب بزنید تا رطوبت را ببندد و تا حد امکان از خشکی و پوسته پوسته شدن جلوگیری کند. این کار دفعات نیاز به استفاده از اسکراب لب را کاهش می دهد.

سخن آخر:

سعی کرده ایم در این مطلب به صورت کامل و جامع و به اسکراب لب بپردازیم. امیدواریم از آن لذت ببرید.. اگر به مبحث اسکراب یا لایه برداری علاقمندید می توانید مطلب بعد را نیز بخوانید: اسکراب چیست؟ فواید استفاده از اسکراب ( لایه برداری پوست)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.