سلامت پوست

صورتمان را با آب سرد بشوییم یا آب گرم؟

صورتمان را با آب سرد بشوییم یا آب گرم؟

صورتمان را با آب سرد بشوییم یا آب گرم؟ : اگر شما هم مانند ما به مراقبت از پوست وسواس دارید، ممکن است در حال حاضر روال مراقبت از پوست خود را پایین بیاورید. اما اگر از یک رژیم روزانه پیروی می کنید و هنوز نتایج مورد نظر خود را نمی بینید، به احتمال زیاد از دمای آب اشتباه استفاده می کنید.

صورتمان را با آب سرد بشوییم یا آب گرم؟

 

هنگام تمیز کردن صورت، دمای آبی که استفاده می کنید و دفعات شستن صورت از عوامل ضروری هستند که باید در نظر بگیرید. اکنون، این بدان معنا نیست که شما نیاز به استفاده از آب بطری دارید – پوست شما آنقدر حساس نیست. اما آبی که پوست خود را با آن می شویید باید دقیقاً دمای مناسبی داشته باشد.

به خواندن ادامه دهید تا بدانید دمای آب چگونه می تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد، به علاوه با بهترین پاک کننده های صورت که می توانید در روال مراقبت از پوست خود استفاده کنید، آشنا شوید.

آب داغ با پوست شما چه می کند؟

در حالی که یک دوش آب گرم یا جلسه شستشوی صورت می تواند در لحظه احساس آرامش کند، بهترین گزینه برای پوست شما نیست. لوله کشی آب داغ می تواند باعث افزایش سطح حساسیت پوست شود و پوست شما را خشک کند و روغن های طبیعی لازم را از آن جدا کند.

اگر از قبل پوست خشک یا پوست چرب دارید، این می تواند بسیار ناخوشایند باشد. پوست‌های چرب می‌توانند با ایجاد چربی بیشتر به از بین رفتن روغن‌های طبیعی خود واکنش نشان دهند – باعث می‌شود بیش از حد براق به نظر برسید، یا بدتر از آن، باعث ایجاد جوش‌های ناخواسته شود.

صورتمان را با آب سرد بشوییم یا آب گرم؟

بیشتر بخوانید:مواردی که نباید هنگام شست‌وشوی صورت انجام دهید!

آب سرد با پوست شما چه می کند؟

به گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، پاشیدن آب سرد بر روی صورت شما نه تنها صبح ها شما را از خواب بیدار می کند، بلکه می تواند مانند یک قابض عمل کند و پف کردگی را کاهش دهد و پوست شما را شاداب کند.

همانطور که گفته شد، باید سعی کنید از تمیز کردن پوست خود با آب سرد بیش از حد خودداری کنید زیرا به طور موثر پوست را تمیز نمی کند. آب سرد منافذ شما را سفت می‌کند که می‌تواند باکتری‌ها و کثیفی‌ها را در پوست به دام بیندازد.

صورتمان را با آب سرد بشوییم یا آب گرم؟

چه دمای آب برای پوست شما بهتر است؟

دما را بالا (یا پایین) بیاورید تا جایی بین سرد و گرم باشد – ولرم ایده آل است. توصیه آکادمی پوست آمریکا، آب گرم نسبتاً گرم بهترین تجربه شستشوی صورت و سلامت کلی پوست را به همراه خواهد داشت.

آب ولرم می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل شود که پاک کننده صورت شما مقدار مناسبی از فوم را دریافت می کند، آلودگی های کافی را از سطح پوست شما پاک می کند و چربی طبیعی پوست شما را به طور مناسب متعادل می کند.

چه دمای آب برای پوست شما بهتر است؟

سخن آخر:

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده و بتوانید از این پس با بهترین رمای ممکن پوست خود را بشویید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: بایدها و نباید های شستشوی صورت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.