زیبایی, سلامت پوست

سه روش برای از بین بردن موهای زائد زیر پوستی

سه روش برای از بین بردن موهای زائد زیر پوستی

سه روش برای از بین بردن موهای زائد زیر پوستی : زمانی که موهای رشد کرده به جای بیرون آمدن دوباره به داخل پوست رشد می کنند. معمولاً افرادی که اصلاح می کنند، موچین می کنند و موهای پرپشت و ضخیمی دارند با این مشکل مواجه می شوند زیرا موها را به داخل پوست برمی گرداند. در زنان، شایع ترین نواحی که در آن موهای ناخواسته رشد می کنند، زیر بغل، ناحیه شرمگاه و پاها هستند. به منظور کاهش خطر عفونت، می توانید موهای زائد زیر پوست را با استفاده از لایه برداری از بین ببرید.

قسمت اول با استفاده از لایه برداری

1. از یک حوله گرم برای تسکین و تمیز کردن موهای زائد استفاده کنید

برای تمیز نگه داشتن موهای رشد کرده و کاهش خطر عفونت، یک حوله نخی تمیز را در آب گرم خیس کنید و آن را روی موهای رشد کرده قرار دهید. آن را به مدت سه تا پنج دقیقه نگه دارید و این کار را سه تا چهار بار در روز تکرار کنید. هر بار که این کار را انجام می دهید، حتما از یک دستمال تمیز استفاده کنید.

همچنین می توانید این کار را به عنوان راهی برای لایه برداری از ناحیه انجام دهید. این کار باعث می شود موها راحت تر از پوست خارج شوند.همچنین میتوانید با کلیک برروی آیا مشکلات رایج بوی زیر بغل و راه درمانشان را میدانید؟ این مقاله را هم بخوانید.

سه روش برای از بین بردن موهای زائد زیر پوستی

2. مخلوطی از جوش شیرین، نمک و روغن زیتون درست کنید

نصف قاشق چایخوری جوش شیرین، نمک دریا یا شکر و 1 تا 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم مخلوط کنید. روغن زیتون خاصیت ضد باکتریایی دارد و از عفونت موهای زائد جلوگیری می کند.
مخلوط را با گوش پاک کن یا پنبه روی موهای ناخواسته بمالید.

✅ از نوک انگشتان خود استفاده کنید و به آرامی با حرکات دایره ای ماساژ دهید. این کار را با سه تا پنج حرکت در جهت عقربه های ساعت و سپس سه تا پنج حرکت خلاف جهت عقربه های ساعت انجام دهید. ناحیه آسیب دیده را با آب گرم بشویید و خشک کنید. همچنین باید دست های خود را بشویید و ✅ از یک حوله تمیز برای خشک کردن آنها استفاده کنید تا خطر عفونت کاهش یابد.
✅ لایه برداری را با جوش شیرین و روغن زیتون حداقل دو بار در روز تکرار کنید.

سه روش برای از بین بردن موهای زائد زیر پوستی

بیشتر بخوانید: چطور شیو زیربغل را به درستی انجام دهیم؟

3. موهای ناخواسته را با استفاده از آسپرین نرم کنید

آسپرین می تواند به حل کردن پوست اطراف موهای ناخواسته و نرم کردن آن کمک کند و در هنگام لایه برداری موها را شل تر کند.

یک قرص آسپرین 325 میلی گرمی مصرف کنید و آن را با 1 قاشق غذاخوری آب گرم مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که از قرص “قدیمی” استفاده می کنید که می تواند در آب حل شود، نه آسپرین پوشش داده شده.

بررسی کنید که تبلت پوسته بیرونی محکمی نداشته باشد.
سه تا پنج قطره عسل را درون آسپیرین حل کنید. عسل با آسپیرین، به صورت اسیدی عمل می‌کند و به “بیرون کشیدن” موهای رشد کرده کمک می‌کند.

مخلوط را با گوش پاک کن روی موهای زائد بمالید و بگذارید خشک شود. می توانید یک شب آن را روی موهای خود بگذارید تا عسل خشک شود.
مخلوط خشک شده را با آب گرم بشویید و آن را خشک کنید. هر بار استفاده از این مخلوط را روی موهای زائد خود تکرار کنید.

سه روش برای از بین بردن موهای زائد زیر پوستی

4. موهای زائد را با چای سیاه از بین ببرید

چای سیاه می تواند به نرم شدن و از بین بردن موهای ناخواسته کمک کند. یک چای کیسه ای سیاه بردارید و آن را در آب گرم خیس کنید. سپس چای کیسه ای خیس را روی موهای زائد بگذارید و اجازه دهید پنج تا ده دقیقه بماند.

کیسه چای خیس را از روز اولی که موهای زائدتان ظاهر می‌شود استفاده کنید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

رفع موهای زیر پوستی

5. از یک پد یا برس درشت برای شل کردن موهای زائد استفاده کنید

هنگامی که مو شروع به شل شدن و نرم شدن کرد، می توانید از یک پد یا برس درشت استفاده کنید و به آرامی ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید تا موهای زبر پوستتان پاک شود از یک پد لایه بردار روی موهای ناخواسته استفاده کنید، سه تا پنج حرکت در جهت عقربه های ساعت و سه تا پنج حرکت خلاف جهت عقربه های ساعت انجام دهید.

بررسی کنید که آیا موهای زائد از بین رفته اند یا خیر اگر برداشته نشد حرکات را تکرار کنید تا موها از بین بروند با پوست خود بسیار ملایم باشید تا خطر عفونت یا جای زخم را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: راه های خانگی موثر برای رفع تیرگی زیر بغل

رفع موهای زیر پوستی

قسمت دوم با استفاده از سوزن استریل شده (ضدعفونی شده).

1. قبل از استفاده سوزن را استریل کنید

اگرچه فشار دادن و کشیدن موهای زائد می تواند باعث عفونت شود، اما می توانید موهای زیر پوست را با یک سوزن استریل بیرون بکشید. از سوزن مانند سوزن خیاطی استفاده کنید. به راحتی می توانید سوزن را با خیساندن آن در الکل ضدعفونی کنید.

برای جلوگیری از آلوده شدن سوزن، از دستکش‌ پزشکی استفاده کنید.
روش‌ دیگری برای استریلیزه کردن سوزن‌ وجود دارد مانند بخار.
گذاشتن سوزن داخل ماکروویو

رفع موهای زیر پوستی

2. پوست را با یک حوله گرم نرم کنید

قبل از استفاده از سوزن استریل شده روی پوست باید یک حوله گرم روی موهای ناخواسته قرار دهید. بگذارید چند دقیقه بماند تا پوست اطراف موهای ناخواسته نرم شود. این باعث می شود سوزن راحت تر به سطح پایین برود.

رفع موهای زیر پوستی

3. سوزن را زیر حلقه مو قرار دهید تا موی زائد بالا بیاید

سوزن را با یک دست نگه دارید و سعی کنید پوست را آنقدر بکشید که موهای ناخواسته را لمس کند شما باید موهای ناخواسته را زیر سطح پوست ببینید. از سوزن برای بلند کردن موهای زائد استفاده کنید تا زمانی که به نوک مو برخورد کند. برای انجام این کار باید بسیار مراقب باشید زیرا ممکن است به پوست اطراف موهای ناخواسته آسیب بزنید.

رفع موهای زیر پوستی

4. اطراف موهای زائد را کوتاه نکنید، شیو یا واکس نزنید

اگر تمایل به اصلاح، شیو یا اپیلاسیون دارید صبر کنید و اجازه دهید پوستتان بهبود یابد اصلاح یا اپیلاسیون فقط موهای ناخواسته را تحریک می کند و می تواند منجر به رشد موهای ناخواسته بیشتر شود.

رفع موهای زیر پوستی

بخش سوم استفاده از دارو است

1. در مورد داروهایی که به حذف سلول های مرده پوست کمک می کنند از پزشک خود سوال کنید

داروهای رتینوئید مانند ترتینوئین و Retin-A می‌توانند به پاکسازی سلول‌های مرده پوست کمک کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند رشد موهای زائد را کاهش دهند، زیرا این داروها باعث کاهش ضخامت و تیره شدن پوست می‌شوند.

رفع موهای زیر پوستی

2. در مورد کرم های ضد التهابی با پزشک خود مشورت کنید

کرم های استروئیدی می توانند به کاهش التهاب در پوست و کاهش موهای زائد کمک کنند.

رفع موهای زیر پوستی

3. در صورت عفونت با پزشک خود در مورد آنتی بیوتیک ها صحبت کنید

اگر ناحیه اطراف موهای رشد کرده عفونی شده باشد، پزشک پماد آنتی بیوتیک یا آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.