سلامت پوست

روتین مراقبت پوست قبل از خواب

روتین مراقبت پوست قبل از خواب

روتین مراقبت پوست قبل از خواب : هیچ احساسی بهتر از این نیست که صبح در آینه نگاه کنیم و چهره ای سالم، هیدراته و درخشان داشته باشیم .  انجام کارهای درست قبل از اینکه به پوست سالم دست پیدا کنید نیاز به فداکاری دارد تا پوست سالمی را به دست آورید. ما به روال مراقبت از پوست شبانه خود افتخار می کنیم، نه تنها به دلیل توانایی آن در مقابله با نگرانی های خاص مراقبت از پوست (خداحافظی با خطوط ظریف و چین و چروک)، بلکه به خاطر لحظه مراقبت از خود که جایزه می دهد.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که رژیم مراقبت از پوست در شب شما باید با رژیم صبحگاهی شما متفاوت باشد و حاوی مواد پاک کننده کامل و فعال باشد که می تواند پوست شما را در طول روز به آفتاب حساس کند. مطمئن نیستید امسال از کجا یا چگونه شروع کنید؟ ما در زیر شما را با یک روال مراقبت از پوست آسان در شب که همه انواع پوست می توانند از آن لذت ببرند، پوشش داده ایم.

بیشتر بخوانید: روتین پوست گیاهی کرولتی فری

پوست خود را پاکسازی کنید.

در هر صورت، پاکسازی مضاعف همچنان می تواند یک تکنیک مفید و موثر برای به دست آوردن پوستی باشد که می خواهید در تمام طول سال داشته باشید. چه آرایش می‌کنید چه نه، عرق و کثیفی روی پوست جمع می‌شوند، بنابراین مهم است که ابتدا هرگونه آلودگی سطحی را با روغن پاک‌کننده، دستمال مرطوب آرایشی یا آب میسلار پاک کنید.

به نگرانی های خاص پوست خود رسیدگی کنید

بعد از اینکه پوست خود را تمیز کردید، مهم است که نگرانی های خاص پوست را با یک سرم غلیظ هدف قرار دهید. به عنوان مثال، اگر با خشکی دست و پنجه نرم می کنید، سعی کنید از یک سرم آبرسان استفاده کنید، که می تواند قبل از مرطوب کننده شب، آبرسانی بیشتری به شما بدهد. سرم عالی دیگری که همه انواع پوست می توانند از آن استفاده کنند، سرم رتینول است. به لطف گلیسیرین مرطوب کننده و اسید هیالورونیک موجود در فرمول، ظاهر علائم پیری را کاهش می دهد و همچنین با اثرات خشک کننده بدنام رتینول مبارزه می کند. با استفاده مداوم پوست شما صاف تر، روشن تر و یکدست تر به نظر می رسد.

کرم دور چشم را بمالید

پوست اطراف چشم ما بسیار نازک است و آن را در برابر علائم اولیه پیری مستعدتر می کند، به همین دلیل مهم است که از فرمولی که به طور خاص برای این ناحیه ملایم ساخته شده است استفاده کنیم.

روتین مراقبت پوست قبل از خواب

بیشتر بخوانید: چگونه از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

مرطوب کنید

در نهایت، زمان آن رسیده است که با استفاده از مرطوب کننده شبانه، به پوست خود رطوبت لازم را بدهید. هنگام انتخاب کرم شب، نترسید که به دنبال یک قوام غنی باشید تا پوست خود را با رطوبت در طول شب پر کنید.

موهای خود را جمع کنید

باور کنید یا نه، نحوه پیچیدن موهای خود در شب (یا نه) می تواند بر روتین مراقبت از پوست شما تأثیر بگذارد. آخرین چیزی که می‌خواهید این است که این مراحل مؤثر را فقط برای خنثی کردن تمام کارهای مربوط به تجمع محصولات مو طی کنید. روغن و سرم‌هایی که روی تارهای خود می‌زنید نباید یک شبه به پوست شما برسند، و با مواد خوبی که استفاده کرده‌اید مخلوط شوند و اساساً آنها را بی‌اثر می‌کند. اگر مستعد بیدار شدن با مو در سرتاسر صورتتان هستید، سعی کنید شب ها آن را بلند و دور از صورت خود قرار دهید.

کلام آخر:

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده و بتوانید بهترین روتین پوست شب را برای خود داشته باشید. همچنین بخوانید:روتین مراقبت از پوست برای گردن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.