سلامت پوست

دلایل استفاده از کلسیم در روتین مراقبت از پوست

دلایل استفاده از کلسیم در روتین مراقبت از پوست

دلایل استفاده از کلسیم در روتین مراقبت از پوست : وقتی به کلسیم فکر می کنیم، اغلب به یک لیوان شیر فکر می کنیم یا اینکه چگونه این ماده معدنی به استخوان های ما کمک می کند. در واقع، ممکن است فکر کنید مصرف روزانه کلسیم شما از غذاها و نوشیدنی‌های شما خارج می‌شود – با قوی نگه داشتن استخوان‌ها برای بدن مفید است.

در حالی که دریافت سطح توصیه شده کلسیم در رژیم غذایی مهم است، می توانید به این فکر کنید که آن را به بخش عمده ای از مراقبت از پوست خود نیز تبدیل کنید. به دنبال ماده ای در فرمول مرطوب کننده ها و کرم های مراقبت از پوست ضد پیری خود باشید و اگر قبلاً وجود ندارد، آن را به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید. پیش از این، ما مزایای کلسیم برای پوست شما و برخی از محصولات مورد علاقه خود را که شامل مواد تشکیل دهنده نیروگاه ضد پیری است، بررسی می کنیم.

دلایل استفاده از کلسیم در روتین مراقبت از پوست

کلسیم چیست؟

در حالی که کلسیم معدنی به دلیل نقش کلیدی خود در سلامت استخوان ها و دندان ها شناخته شده است، با خواص ضد پیری خود، نقش مهمی در سطح پوست و چرخش سلولی شما ایفا می کند. بیشتر کلسیم در پوست شما در بیرونی ترین لایه آن یافت می شود. وقتی جوان هستید، سلول‌های پوستی جدید تولید می‌شوند و از طریق چرخه طبیعی پوست دوباره پر می‌شوند.

در طی آن چرخه، این سلول های پوستی به سطح پوست شما می روند و پس از رسیدن به مقصد (سطح پوست) می میرند. سلول های مرده پوست روی پوست جمع می شوند و معمولاً با پاکسازی و لایه برداری از بین می روند. با افزایش سن، روند تجدید سلول های سطحی یا ایجاد سلول های جدید پوست کند می شود. کلسیم به بازسازی سلول‌های پوست کمک می‌کند و این همان چیزی است که آن را به یک عنصر ستاره در ضد پیری تبدیل می‌کند.

بیشتر بخوانید: آیا از فواید خوردن سیب برای پوست چیزی میدانید؟

دلایل استفاده از کلسیم در روتین مراقبت از پوست

فواید کلسیم چیست؟

پیری پوست با نازک شدن پوست شما همراه است. سپس نازک شدن پوست در برابر افتادگی قابل مشاهده و از دست دادن کلی یکپارچگی پوست آسیب پذیر است. مشاهده نازک شدن و افتادگی پوست در اواسط تا اواخر دهه 50 معمول است، اما برخی ممکن است زودتر آن را تجربه کنند – به خصوص اگر استفاده از کرم ضد آفتاب بخشی از برنامه منظم مراقبت از پوست شما در سال های جوانی نباشد.

شما می توانید با استفاده از کرم ضد پیری روز یا شب با فرمولاسیون کلسیم، ظاهری شاداب و جوان را به دست آورید. این می تواند به تقویت انعطاف پذیری طبیعی پوست شما کمک کند و آن را محکم تر نگه دارد.

کلسیم ممکن است یک ماده ضد پیری غیرمنتظره به نظر برسد، اما بسیاری از کارهایی را برای پوست بالغ شما انجام می دهد که برای بدن شما انجام می دهد و پوست و استخوان ها را قوی نگه می دارد و برای مقابله با اثرات رایج پیری آماده تر می شود.

فواید کلسیم چیست؟

چرا کلسیم را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید؟

طبق مطالعه ای که در Annals of Dermatology منتشر شده است، کلسیم در تنظیم عملکرد پوست شما ضروری است (همانطور که به محافظت از پوست شما در برابر شرایطی مانند درماتیت آتوپیک و پسوریازیس کمک می کند).

این بدان معنی است که کلسیم بخش مهمی از سد پوست شما نیز هست. سد پوست شما می تواند توسط عوامل داخلی مانند استرس و کم آبی یا عوامل خارجی مانند آلودگی و مواد خشن تحریک شود، که می تواند منجر به خشکی و شل شدن پوست شود که مستعد ایجاد خطوط و چین و چروک است.

کلام آخر

کلسیم را به روتین مراقبت از خود اضافه کنید و پس از مدتی تاثیر آن را روی سلامت خود ببینید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: 5 تغذیه فوق العاده برای داشتن ناخن های قوی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.