آرایش صورت, آرایش و زیبایی, زیبایی

دلایلی که باعث تیره تر نشان دادن کرم پودر میشود!

دلایلی که باعث تیره تر نشان دادن کرم پودر میشود!

دلایلی که باعث تیره تر نشان دادن کرم پودر میشود! : در این مطلب قصد داریم شما را با دلایل تیره شدن کرم پودر و علت ماسیده شدن آن بر روی پوست آشنا کنیم و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

تیره شدن کرم پودر یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای شما پیش بیاید. در واقع این امر همیشه با ماسیده شدن کرم همراه است و ممکن است ظاهر بدی را به صورت شما وارد کند و آرایش شما را خراب کند. در ادامه دلایل این مشکل را برای شما بررسی می کنیم.

دلایلی که باعث تیره تر نشان دادن کرم پودر میشود!

تیره شدن کرم پودر و راه های کاهش این مشکل

تیره شدن کرم پودر دلایل زیادی می تواند داشته باشد پس بهتر است سعی کنید یک سری نکات را رعایت کنید تا این مشکل پیش نیاید. این مشکل یکی از دغدغه های زنان است و قرار است این مشکل را برای آنها حل کنیم.

بیشتر بخوانید: نحوه انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست

صورت شما تمیز نیست

یکی از راه هایی که می تواند به تیره شدن کرم پودر کمک کند این است که قبل از آرایش پوست خود را با مواد شوینده تمیز نکردید. این یکی از مهم ترین مواردی است که حتما باید رعایت کنید وگرنه علاوه بر کرم پودر آرایش دیگرتان هم خوب نمی شود و دچار مشکل می شوید در واقع اگر قبل از آرایش پوست خود را تمیز نکنید، باید منتظر تاثیرات مخرب آن بر روی پوست خود باشید.

بهتر است همیشه سعی کنید کرم پودر را قبل از زدن روی صورت خود با آب و مواد شوینده تمیز کنید در واقع این کار به شما کمک می کند تا تمامی مواد روی پوست به خصوص باکتری ها را از بین ببرید و در نهایت پس از خشک شدن کامل پوست می توانید از کرم پودر استفاده کنید.

در واقع این کار باعث می شود که باکتری ها نتوانند وارد پوست شما شوند و در نهایت کرم پودر شما به راحتی روی پوست قرار می گیرد و از ماسیده شدن و تغییر رنگ آن جلوگیری می شود.

صورت شما تمیز نیست

پوست خشک

بهتر است همیشه پوست خود را مرطوب نگه دارید و از خشک شدن آن جلوگیری کنید اگر پوست شما در شرایط خوبی قرار دارد و خیلی خشک نیست جای نگرانی نیست و کرم ها به خوبی روی صورت شما می خوابند و نیازی به تجدید آنها نیست.

در واقع، این به پوست شما کمک می کند سالم تر بماند و آرایش شما ماندگاری بیشتری داشته باشد بعد از اینکه صورت خود را با آب و مواد شوینده شستید، بهتر است از مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید و سپس کرم پودر را به صورت خود بزنید.

به این ترتیب کرم پودر بیشتر روی پوست نشسته و از تیره شدن آن جلوگیری می کند در واقع دلیل این امر این است که اگر پوست شما رطوبت داشته باشد دیگر رطوبت و چربی کرم پودر را جذب نمی کند و کرم شما مدت بیشتری روی پوست شما باقی می ماند و ظاهر خود را حفظ می کند.

پوست خشک

عدم استفاده از پرایمر

پرایمرها جزء مهم ترین لوازم آرایشی هستند و از تیرگی و تغییر رنگ کرم پودر روی پوست جلوگیری می کنند. در واقع پرایمر تمام منافذ باز پوست را پر می کند و سطح پوست شما یکسان می شود و می توانید آرایش خود را برای مدت طولانی تری نگه دارید و از تجدید آن خودداری کنید. به خاطر داشته باشید که عدم استفاده از پرایمرها منجر به صاف نبودن پوست بعد از آرایش می شود.

استفاده زیاد از کرم پودر

بهتر است از کرم پودرها در حد اعتدال استفاده کنید و به یاد داشته باشید که اگر میزان استفاده از کرم پودر بیشتر باشد ممکن است آرایش شما سریعتر خراب شود و در نهایت ظاهری غیر طبیعی به پوست شما بدهد.

در واقع بهتر است به جای استفاده از پودر برای پوشاندن عیوب صورت خود از پرایمرها استفاده کنید وگرنه استفاده بیش از حد از این کرم ها برای هدف شما موثر نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: با چند ترفند میتوانید به روش درست کرم پودر بزنید!

انتخاب اشتباه رنگ کرم

اگر کرم پودر شما بعد از آمدن روی پوست تیره تر می شود باید توجه داشته باشید که رنگ مناسبی را انتخاب نکرده اید. قبل از خرید این کرم ها بهتر است در انتخاب خود دقت کنید تا تفاوت چندانی با رنگ طبیعی پوستتان نداشته باشد.

بهترین راه برای انتخاب نوع کرم پودر مناسب این است که مقداری از آن را روی پوست خود تست کنید و رنگ آن را زیر نور خورشید ببینید برای انتخاب بهتر باید کمی صبر کنید تا این کرم روی پوست شما بنشیند و بتوانید به راحتی رنگ آن را انتخاب کنید.

اگر پوست شما رنگ های سرد دارد، بهتر است کرم های صورتی دارچینی و اگر پوستتان گرم تر است، کرم های زیرسازی با ته رنگ زرد را انتخاب کنید.

انتخاب اشتباه رنگ کرم

استفاده نکردن از تثبیت کننده ها ( فیکساتور)

بسیاری از آرایشگران معروف توصیه می کنند که از تثبیت کننده ها استفاده کنید تا رنگ آرایش شما تغییر نکند. در واقع این تثبیت کننده ها به دو صورت اسپری و پودری موجود هستند و شما می توانید برای ماندگاری بیشتر آرایش خود هر نوع که دوست دارید را انتخاب کنید. اگر از این تثبیت کننده ها استفاده نکنید، کرم پودر ممکن است تغییر رنگ داده و روی صورت شما ساییده شود.

استفاده نادرست از پد

بهتر است از پدهای مناسب پوستتان استفاده کنید تا آرایشتان تغییر رنگ ندهد و به صورتتان آسیبی وارد نشود. افرادی که پوست چرب دارند باید از پدهای خشک استفاده کنند و از مرطوب کردن آنها خودداری کنند.

اگر پوست نرمال و خشکی دارید می توانید قبل از استفاده، پدهای خود را مرطوب کرده و به صورت دورانی روی پوست بزنید تا تاثیر بسیار خوبی روی پوست شما بگذارد. آرایش خود را طبیعی تر نشان دهید.

سخن پایانی:

استفاده از لوازم آرایشی اصول خاصی دارد و اگر بتوانید این اصول را رعایت کنید می توانید آرایش زیباتر و طبیعی تری داشته باشید. در قسمت زیر می توانید سایر مطالب مفید نوشته شده در این زمینه مانند آرایش برای روزهای گرم و زدن کرم پودر روی صورت را مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.