سلامت پوست

درمان آکنه بازو با روشی آسان | چرا جوش روی بازو ظاهر می شود؟

درمان آکنه بازو با روشی آسان | چرا جوش روی بازو ظاهر می شود؟

درمان آکنه بازو با روشی آسان | چرا جوش روی بازو ظاهر می شود؟ جوش ها یکی از آن عوارض دردناکی هستند که به قسمت های مختلف پوست راه پیدا می کنند. به همین دلیل کنار صورت، پشت، شانه و بازو از آکنه در امان نیستند. با این حال درمان آکنه روی بازو تفاوت چندانی با درمان آکنه روی بازو ندارد.

البته از آنجایی که بازو کمتر از صورت دیده می شود افراد زیادی را می شناسیم که از درمان آکنه بازو غفلت می کنند. جالب است بدانید چون پوست بازو نسبت به صورت موی بیشتری دارد باید به درمان آکنه بازو توجه ویژه ای داشته باشید.

اگر چه لوازم آرایشی پر از راه های درمان آکنه روی صورت هستند، اما اطلاعات زیادی در مورد درمان آکنه روی بازو وجود ندارد، بنابراین در این مقاله اطلاعات مفیدی را برای درمان آکنه روی بازو آماده کرده ایم. به شما قول می دهیم که با خواندن این مقاله تا انتها آکنه بازو را به راحتی درمان کنید.

درمان آکنه بازو با روشی آسان | چرا جوش روی بازو ظاهر می شود؟

چرا جوش روی بازو ظاهر می شود؟

عوارض پوستی زمانی قابل درمان است که علت آنها را بدانیم. به همین دلیل، قبل از شروع درمان آکنه روی بازو، باید ببینیم چرا آکنه روی بازو ایجاد می شود؟ برای پاسخ به این سوال باید تاریخچه پزشکی و سبک زندگی فرد را بررسی کنیم.

عدم تعادل هورمونی یکی از دلایل اصلی جوش های روی بازو است. نوشیدن آب ناکافی، روال نامناسب پوستی، اضطراب، استفاده از محصولات آرایشی با ترکیبات تهاجمی و بسته شدن منافذ پوست از دیگر دلایل ایجاد آکنه روی بازو هستند. نیازی به گفتن نیست، افرادی که پوستشان زیاد عرق می کند، بیشتر از دیگران مستعد ابتلا به آکنه روی بازو و سایر قسمت های بدن هستند.

عرق و آلودگی راه خود را به منافذ پوست باز می کند تا این منافذ بسته شوند. مسدود شدن منافذ پوست با آلودگی محیطی باعث تشکیل باکتری می شود. تجمع باکتری در فواید پوست و ایجاد جوش های دردسرساز!

با توجه به توضیحاتی که در مورد علل جوش روی بازو دادیم، حتما متوجه شده اید که رعایت بهداشت فردی، جلوگیری از چرب شدن بیش از حد پوست و استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی مرغوب به میزان قابل توجهی از ایجاد جوش بر روی بازو و غیره جلوگیری می کند. 

درمان آکنه بازو با روشی آسان | چرا جوش روی بازو ظاهر می شود؟

درمان آکنه بازو با روشی آسان

راه های مختلفی برای درمان آکنه روی بازو وجود دارد از آنجایی که عادت داریم راه حل های مختلفی را برای همراهان خود پیشنهاد دهیم، در ادامه به تمامی این روش ها اشاره می کنیم. لازم به ذکر است که انجام این روش ها با هم تداخلی در درمان آکنه بازو ایجاد نمی کند.

از کرم ضد آکنه با اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید استفاده کنید

هزاران محصول ضد جوش در بازار موجود است. هر یک از این محصولات مدعی درمان آکنه هستند. با این حال اگر می خواهید برای همیشه از شر آکنه خلاص شوید، یک کرم ضد آکنه با اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید بخرید. این ترکیبات حرف اول را برای درمان می جوشاند.

درمان جوش روی بازو

پوست بازو را با محصولات بهداشتی معتبر لایه برداری کنید

به شما گفتیم که بسته شدن منافذ پوست عامل اصلی جوش است. به همین دلیل برای جلوگیری از آکنه، لایه برداری صورت توصیه می شود. در این بین افراد زیادی را می شناسیم که برای از بین بردن آکنه از لایه برداری پوست بازو غافل می شوند.

افرادی که دارای پوست مستعد آکنه هستند باید صورت، پشت، بازوها و سایر قسمت هایی که آکنه دارند را تمیز کنند. همانطور که می دانید سلول های مرده روی پوست جمع می شوند گاهی اوقات این سلول ها با شستشوی معمولی از بین نمی روند.

با این توضیح اگر می خواهید بازویتان جوش را نبیند هفته ای یک یا دو بار پوست این ناحیه را لایه برداری کنید. ناگفته نماند که شستشوی زیاد یا لایه برداری منجر به التهاب و عوارض پوستی می شود. در کنار شستن و لایه برداری پوست بازو، اعتدال را رعایت کنید و زیاده روی نکنید.

درمان جوش روی بازو

تا جایی که می توانید از اشعه های مضر خورشید دوری کنید

پرتوهای گندمگون مانند خورشید علاوه بر حیات بخشیدن به زمین، برای پوست نیز مضر است. گرمای خورشید باعث می شود پوست بیشتر عرق کند. تجمع عرق در منافذ پوست باعث بسته شدن این منافذ و ایجاد جوش می شود.

از طرفی نور خورشید باعث می شود غدد چربی زیر پوست فعال تر شوند. تولید چربی بیشتر توسط این غدد باعث ایجاد منافذ پوست و ایجاد جوش می شود.

لباس های رنگ روشن و گشاد بپوشید

با پوشیدن لباس های تنگ، عرق منتقل شده از پوست به این لباس ها به پوست باز می گردد بنابراین در فصول گرم سال لباس های گشاد بپوشید تا عرق روی پوست جمع نشود.

درمان جوش روی بازو

حرف پایانی

همانطور که قول داده بودیم انواع درمان آکنه بازو را با شما در میان گذاشته ایم. امیدواریم به لطف این روش ها شاهد جوش نباشید و پوست شما همیشه سالم و زیبا بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.