آرایش صورت

تفاوت برنزر و کانتور در چیست؟

تفاوت برنزر و کانتور در چیست؟

تفاوت برنزر و کانتور در چیست؟ : ممکن است تفاوت بین برنزه و کانتور را ندانید. شاید اصلاً نمی دانستید که آنها با هم فرق دارند و تنها نخواهید بود. در حالی که در دو سال گذشته زمان بیشتری در داخل خانه فرصت یادگیری بسیاری از مهارت‌های جدید – حتی مهارت‌های آرایشی – را فراهم کرد، دوره‌ای از پوست‌گرایی را نیز آغاز کرد و ظاهراً کانتورینگ در حال تبدیل شدن به چیزی از گذشته بود. اما این یک تصور غلط رایج است که برنز و کانتور یکسان هستند در حالی که هدف آنها در ظاهر آرایش متفاوت است. بنابراین پیش از این، ما چیزهایی را که باید در مورد برنز در مقابل کانتور بدانید، و چگونگی تسلط صحیح بر هر تکنیک را به اشتراک می گذاریم تا بتوانید بهترین چهره خود را به نمایش بگذارید.

تفاوت برنزر و کانتور در چیست؟

اگر سعی کرده اید صورت خود را کانتور کنید، ممکن است با استفاده از برنز کننده این کار را انجام داده باشید. و در حالی که مطمئناً این یک جرم آرایشی نیست، هنگام استفاده از هر محصول همانطور که برای استفاده در نظر گرفته شده است، به نتایج بهتری دست خواهید یافت.

برنزها می توانند در فرمول های مختلفی مانند پودر، خامه و مایع وجود داشته باشند و معمولاً رنگ گرم یا خنثی دارند. آنها اغلب دارای روکش مات هستند، اما برخی از برنز کننده ها دارای پوششی براق یا درخشان هستند تا به پوست درخشندگی دهند.

تفاوت برنزر و کانتور در چیست؟

از سوی دیگر، محصولاتی که برای کانتورینگ استفاده می‌شوند – معمولاً کانسیلر و هایلایتر – می‌توانند در همان فرمولاسیون برنزها باشند، اما تفاوت اصلی در سایه و پرداخت است. آنها خنثی یا با رنگ سرد هستند و روکش مات دارند.

بیشتر بخوانید: روش های ماندگار کردن برنزه پوست

برنزینگ و کانتورینگ چگونه متفاوت است؟

اکنون می دانید که محصولات چگونه متفاوت هستند. بیایید به تفاوت تکنیک ها بپردازیم. هدف پشت برنزر افزودن گرما و رنگ به صورت است. اگر به درستی استفاده شود، به نظر می رسد که زمان مناسبی را زیر نور خورشید سپری کرده اید (البته با استفاده از SPF 30 یا بیشتر).

کانتورینگ به معنای افزودن ابعاد به صورت با مجسمه سازی ویژگی ها و تقویت فرم صورت شماست. وقتی فرد به درستی کانتور می کند، هدف ایجاد سایه روی صورت است. این سایه ها می توانند ظاهر گونه های تراشیده تر، خط فک قوی تر، لب های پرتر و غیره را ایجاد کنند. به این دلیل است که کانتورینگ ایجاد سایه هایی است که اغلب محصولات کانتوری را می بینید که رنگ مایل به خاکستری به نظر می رسند.

نحوه اعمال برنزر در مقابل نحوه کانتور

علاوه بر نیاز به محصولات مختلف، کانتورینگ و برنزینگ نیاز به تکنیک های مختلف کاربردی دارد.

نحوه اعمال برنزر

هنگام استفاده از برنز و کانتور، قرار دادن محصول کلیدی است. وقتی صحبت از برنزه‌کننده به میان می‌آید، باید آن را در جایی که اگر در یک روز آفتابی بیرون بودید، به‌طور طبیعی به آن برخورد کنید. این نواحی عبارتند از خط مو، کناره های پیشانی، بالای گونه ها و پل بینی. همچنین ایده خوبی است که مقدار کمی از آن را روی گردن خود بمالید تا مطمئن شوید که یک خط مرزی خشن بین صورت و گردن خود ندارید.

بیشتر بخوانید؛تکنیک های میکاپ برنزه برای انواع فرم صورت

تفاوت برنزر و کانتور در چیست؟

هنگامی که متوجه شدید که برنز را در کجا قرار دهید، در نظر بگیرید که کدام فرمول برنز برای شما بهترین است.

نحوه کانتور کردن

وقتی صحبت از کانتورینگ به میان می آید، چهره هر فردی متفاوت است و ممکن است به تکنیک های کمی متفاوت نیاز داشته باشد. به طور کلی، کانتور کردن گودی گونه های شما که از گوش شروع می شود و بیشتر از مردمک های شما نمی رود، چاپلوس کننده خواهد بود. این به شما ساختار استخوانی تراشیده‌تری می‌دهد. همچنین می توانید خط فک خود را کانتور کنید تا آن را باریک کند و کناره های بینی خود را کانتور کنید تا ظاهری باریک تر به آن ببخشید.

بیشتر بخوانید:نحوه کانتور و هایلایت کردن با توجه به فرم صورت

تفاوت برنزر و کانتور در چیست؟

مانند برنزر، انتخاب فرمول مهم است. اگر چرب هستید، پودری با رنگ سرد امتحان کنید. اگر پوست خشکی دارید یا چیزی طبیعی تر و راحت تر برای دستکاری ترجیح می دهید، یک فرمول کرم برای شما مناسب است.

سخن آخر:

همانطور که مشاهده کردید تفاوت زیادی بین کانتور و برنزر وجود دارد و مهم است برای یادگرفتن آرایش حرفه ای تفاوت انها را بدانید. همچنین می توانید بخوانید: آموزش کانتورینگ لب به روش ساده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.