سلامت پوست

اول روغن صورت بزنیم یا مرطوب کننده؟

اول روغن صورت بزنیم یا مرطوب کننده؟

اول روغن صورت بزنیم یا مرطوب کننده؟: آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آیا از ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت از پوست مغذی خود پیروی می کنید؟ یکی از سوالاتی که زیاد می شنویم این است که آیا روغن صورت را قبل یا بعد از مرطوب کننده بمالید؟ اگر شما هم همین فکر را می کنید، به جای درستی آمده اید. در زیر، یاد بگیرید که چگونه این دو را در روال مراقبت از پوست خود به درستی لایه برداری کنید، به علاوه پاسخ چند سوال رایج دیگر درباره روغن صورت را بیابید.

مرطوب کننده در مقابل روغن: کدامیک باید اول باشد؟

وقتی صحبت از محصولات مراقبت از پوست می شود، همیشه بهتر است دستورالعمل های محصولی را که استفاده می کنید دنبال کنید. با این گفته، یک قانون کلی در مورد استفاده از روغن قبل یا بعد از مرطوب کننده وجود دارد – و ممکن است آن چیزی نباشد که شما فکر می کنید. به طور کلی، شما می خواهید روغن را به عنوان آخرین مرحله در روال خود بمالید. در حالی که به نظر می رسد این برخلاف آنچه شما در مورد لایه بندی مراقبت از پوست می دانید – شما می خواهید محصولات را از نازک ترین تا ضخیم ترین استفاده کنید – اینطور نیست.

روغن‌ها اغلب از کرم‌ها و لوسیون‌های صورت نازک‌تر به نظر می‌رسند، زیرا فرمول مایع دارند، اما در واقع سنگین‌تر از سایر محصولات هستند. از آنجایی که روغن سنگین‌ترین یا متراکم‌ترین محصول در روتین شما است، می‌تواند به مرطوب‌کننده شما نفوذ کند و به آن اجازه دهد به پوست شما برسد، اما برعکس این موضوع صادق نیست. اگر واقعاً می خواهید رطوبت را تقویت کنید، روغن خود را بعد از استفاده از مرطوب کننده روی پوست مرطوب بمالید. این به جذب مرطوب کننده کمک می کند در حالی که روغن صورت شما را می پوشاند و یک لایه اضافی از تغذیه اضافه می کند. از آنجایی که مرطوب کننده ها بخشی از آب و بخشی از آن روغن هستند، به پوست شما کمک می کنند رطوبت را حفظ کند، در حالی که روغن ها به قفل شدن آن کمک می کنند.

اول روغن صورت بزنیم یا مرطوب کننده؟

گزینه دیگر استفاده از روغن صورت پس از مرطوب کردن است، اگر می‌خواهید مقداری گلم بدون آرایش را تقویت کنید. استفاده از روغن صورت به عنوان آخرین مرحله روتین به شما این امکان را می دهد که آن را دقیقاً در کجا قرار دهید – به این معنی که می توانید آن را به استخوان گونه، نوک بینی و کمان کوپید به عنوان جایگزینی برای هایلایتر بمالید.

فراتر از مراحل روتین مراقبت از پوست، توصیه می شود از روغن صورت در هر دو رژیم صبح و عصر خود برای مرطوب سازی بهینه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: زمان استفاده از محصولات حاوی رتینول

آیا می توان از روغن صورت به جای مرطوب کننده استفاده کرد؟

دلیلی وجود دارد که هم مرطوب کننده صورت و هم روغن صورت وجود دارد – هر کدام اهداف خاص خود را در روتین شما دارند. همه روغن های صورت یکسان ساخته نمی شوند. برخی به طور خاص برای تامین رطوبت شدید پوست خشک فرموله شده اند، در حالی که برخی دیگر برای مقابله با علائم پیری فرموله شده اند. بنابراین، هر چقدر که ممکن است وسوسه شوید، بهتر است یکی یا دیگری را از رژیم خود حذف نکنید. اگر می خواهید هنگام استفاده دو مرحله را در یک مرحله حذف کنید، می توانید به جای آن چند قطره روغن صورت را به مرطوب کننده خود اضافه کنید.

اول روغن صورت بزنیم یا مرطوب کننده؟

3 نکته برای استفاده از روغن صورت

چند نکته مفید وجود دارد که می تواند به شما کمک کند حداکثر استفاده را از روغن صورت خود ببرید و اینها فراتر از استفاده از آن به ترتیب صحیح است. در اینجا سه ​​مورد باید مورد توجه قرار گیرد:

نکته 1. آن را مالش ندهید

برخلاف مرطوب‌کننده‌تان، نمی‌خواهید روغن صورتتان را روی پوستتان بمالید یا بمالید. درعوض، از انگشتان و کف دست خود استفاده کنید تا روغن را روی پوستتان بمالید.

نکته 2. از آن به عنوان یک درمان لکه استفاده کنید

در حالی که می خواهید روغن صورت را صبح و شب بمالید، می توانید از آن به عنوان درمان لکه های پوست خشک و پوسته پوسته نیز استفاده کنید. اگر قسمتی از پوست شما نیاز به کمی رطوبت اضافی دارد، یک عدد را در طول روز بمالید.

نکته 3. از قانون کمتر در بیشتر پیروی کنید

روغن های صورت به دلیل فوق العاده مغذی بودن شناخته شده اند، که به این معنی است که مقدار کمی تا حد زیادی مفید است. فقط به چند قطره برای پوشاندن کل صورتتان نیاز دارید. اگر فکر می‌کنید لازم است، همیشه می‌توانید موارد بیشتری اضافه کنید، اما استفاده از این روش به شما کمک می‌کند تا از صورت چرب جلوگیری کنید.

کلام آخر:

سعی کرده ایم هرآنچه باید راجع به استفاده از روغن صورت و مرطوب کننده بدانید را در این مطلب بیاوریم. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید:  روتین مراقبت پوست قبل از خواب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.