آرایش صورت

اشتباهاتی که نباید هنگام استفاده از هایلایتر مرتکب شوید

اشتباهاتی که نباید هنگام استفاده از هایلایتر مرتکب شوید

اشتباهاتی که نباید هنگام استفاده از هایلایتر مرتکب شوید: جدا از تکیه بر روتین مراقبت از پوست خود برای رسیدن به پوستی درخشان، افزودن هایلایتر به آرایش آرایش شما واقعاً می تواند تفاوت ایجاد کند. هنگامی که هایلایتر به درستی استفاده می شود، می تواند ظاهر کلی صورت شما را برجسته و درخشان کند و به پوست شما آن درخشش را که همه به دنبال آن هستند، می دهد. اما وقتی نوبت به استفاده از هایلایتر می‌رسد، می‌توان خیلی آسان از آن استفاده کرد – و اگر مقدار زیادی از محصول را روی آن قرار دهید، می‌توانید ظاهری براق و نامطلوب داشته باشید. برای جلوگیری از اشتباهات رایج هایلایت کننده همراه ما باشید.

1. از هایلایتر اشتباه استفاده می‌کنید

اگر نمی‌دانستید، هایلایترها یک اندازه نیستند. فرمول های مختلفی از پودر گرفته تا کرم و همچنین سایه های مختلف وجود دارد. اگر متوجه شدید که به طور ناگهانی به این فکر کرده اید که چگونه یک رنگ مناسب را برای خود انتخاب کنید، نکته کلیدی این است که فرمول و سایه ای را پیدا کنید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد، زیرا استفاده از سایه نامناسب در واقع می تواند شما را از بین ببرد و شما را شبیه به یک رنگ پوست کند.  

به طور کلی، برای داشتن ظاهری طبیعی، یک سایه هایلایتر انتخاب کنید که تقریباً دو درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد. همچنین می‌توانید با تکیه بر ته‌رنگ‌هایتان (می‌دانید، آن رنگ ثانویه زیر رنگ پوستتان، هایلایتر مناسب برای پوستتان پیدا کنید). همانطور که ته رنگ شما در هنگام انتخاب کرم پودر یا کانسیلر به کار می رود، در انتخاب هایلایتر نیز می تواند مفید باشد. به طور معمول، ته‌رنگ‌های گرم با سایه‌های طلایی و برنزی به خوبی بازی می‌کنند، در حالی که رنگ‌های نقره‌ای و سفید مرواریدی در ته‌رنگ‌های سرد جذاب‌تر به نظر می‌رسند. افرادی که در وسط زمین می افتند می توانند اکثر سایه ها را تکان دهند زیرا معمولاً همه آنها در برابر رنگ پوستشان بی عیب به نظر می رسند.

بیشتر بخوانید: نحوه انتخاب هایلایتر مناسب برای رنگ پوست

2. شما آن را در مکان های اشتباه به کار می برید

هنگام استفاده از هایلایتر، جایگذاری همه چیز است. تمام هدف استفاده از هایلایتر این است که توجه به جایی که نور به طور طبیعی به صورت شما برخورد می کند (معروف به نقاط بالا) و نمایاندن چهره ای برجسته با درخشش جوانی است. در اینجا یک راهنمای ساده در مورد مناطق مورد نظر برای اعمال هایلایتر وجود دارد.

گونه ها

همیشه هایلایتر را بالای گونه های خود بزنید. با قرار دادن صحیح محصول در آنجا، ساختار استخوانی خود را تقویت کرده و ظاهری زیبا به چهره خود خواهید داد.

بینی

در ترکیب با کانتور مورد علاقه خود، می توانید با استفاده از کمی هایلایتر مستقیم روی پل بینی خود به درخشندگی و تراشیدن بینی خود کمک کنید.

چشمها

یکی از راه‌های ساده برای ساختن یک خواب خوب شبانه، افزودن هایلایتر به نواحی از صورت شما که مستعد تیرگی هستند، مانند گوشه داخلی چشم و ناحیه زیر چشم است. روی این نقاط مقداری هایلایتر بزنید تا به خودتان کمک کنید بیدارتر به نظر برسید. همچنین می‌توانید مقداری از محصول براق را روی پلک‌هایتان بمالید تا چشم‌هایتان برافراشته شود و ظاهر کلی شما روشن شود. نتیجه همیشه یک اثر فوری و درخشان است که باعث می شود ساعت ها استراحت بیشتری به نظر برسید.

اشتباهاتی که نباید هنگام استفاده از هایلایتر مرتکب شوید

استخوان های ابرو

استخوان های ابروی شما نیز ناحیه ای از صورت هستند که نور را جذب می کنند. کشیدن براق کننده زیر ابروها نه تنها ابعاد و درخشندگی طبیعی به آن می بخشد، بلکه باعث می شود شکل و ناحیه چشم شما را مشخص کند و آنها را بزرگتر نشان دهد.

لب

از پرکننده های لب بگذرید – می توانید با استفاده از هایلایتر روی کمان کوپید خود، که بخش منحنی مرکز لب بالایی شما است، توهم لب های پرتر را دریافت کنید.

چانه

برجسته کردن مرکز چانه یک تکنیک آرایشی عالی برای تقویت و کشیده شدن صورت شماست. اما مانند بسیاری از قوانین آرایش، حتماً هایلایتر را در این ناحیه ترکیب کنید تا مطمئن شوید که طبیعی به نظر می رسد.

استخوان های ترقوه

در حالی که استخوان های ترقوه از نظر فنی بخشی از صورت شما نیستند، ما استدلال می کنیم که برجسته کردن این ویژگی دست کم گرفته شده به همان اندازه برای کل ظاهر آرایش شما ضروری است. پاشیدن گرد و غبار بر روی دکلته می تواند به برجسته شدن و جلب توجه به آرایش خیره کننده ای که روی آن خیلی زحمت کشیده اید کمک کند. ناگفته نماند، این یک راه آسان برای جعل کردن آن درخشش آفتابی آرزو در تمام طول سال است.

بیشتر بخوانید: آموزش ساده استفاده از هایلایتر برای مبتدیان

3. شما بیش از حد از هایلایتر استفاده می کنید

برخلاف تصور رایج، چیزی به نام هایلایتر بیش از حد وجود دارد. اگر بیش از حد استفاده کنید، این خطر وجود دارد که صاف و براق و عرق کرده به نظر برسید. به یاد داشته باشید، وقتی صحبت از آرایش به میان می آید – شامل هایلایتر نیز می شود. بنابراین، فقط مطمئن شوید که مقدار کمی را در یک زمان برس بزنید و مخلوط کنید.

4. شما آن را با ابزارهای اشتباه استفاده می کنید

در حالی که نمی‌توان انکار کرد که می‌توانید با هایلایتر مناسب به درخشندگی برسید، استفاده نکردن از برس‌ها و ابزارهای آرایش مناسب می‌تواند توانایی شما را برای انجام این کار مختل کند. وقتی نوبت به استفاده از هایلایتر می رسد، برس فن بلیط یک طرفه شما برای رسیدن به کمال است. این برس با شکل منحصربفرد کار می کند تا محصول را به آرامی روی صورت شما گردگیری کند تا درخشندگی طبیعی داشته باشد. و اگر از هایلایتر مایع یا کرم استفاده می کنید، سعی کنید به جای برس، محصول را با یک اسفنج آرایشی ترکیب کنید.

اشتباهاتی که نباید هنگام استفاده از هایلایتر مرتکب شوید

بیشتر بخوانید: معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد آن برای آرایش صورت

5. نور را در نظر نمی گیرید

هنگامی که قصد دارید از هایلایتر بپوشید، نورپردازی همیشه باید یک عامل باشد. اگر قرار است روز خود را در نور ملایم و کم نور سپری کنید، می‌توانید آن را بالا ببرید و به سراغ یک هایلایتر واقعا درخشان بروید، که می‌تواند به برجسته کردن ویژگی‌های شما در پس‌زمینه‌ای با شمع کمک کند. از سوی دیگر، اگر قرار است در طول روز بیرون از منزل باشید، هایلایتر ظریف تری را انتخاب کنید که زیر نور خورشید خشن به نظر نرسد. و در روزهایی که قرار است تعداد زیادی عکس بگیرید، قبل از بیرون رفتن از خانه یک سلفی بگیرید تا ببینید هایلایتر شما در دوربین چگونه به نظر می رسد.

6. شما در حال استفاده از آن با پایه اشتباه هستید

این داستانی به قدمت زمان است. شما هایلایتر خود را در همه مکان‌های مناسب اعمال می‌کنید، اما آنطور که باید یا آنطور که تصور می‌کردید ظاهر نمی‌شود. مشکل می تواند این باشد که شما از آن با پایه اشتباه استفاده می کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین فونداسیون آرایشی را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

7. بقیه آرایش صورت خود را هماهنگ نمی کنید

برای اینکه واقعاً گونه های خود را برجسته کنید، باید هایلایتر خود را با رژگونه و برنز ترکیب کنید – اما همچنین باید سایه های بقیه آرایش صورت خود را با هایلایتر انتخابی خود هماهنگ کنید. اگر از هایلایتر با رنگ سرد استفاده می کنید، برنز و رژگونه گرم به نظر نمی رسد. 

کلام آخر:

امیدواریم با رعایت این نکات بتوانید ارایش خود را جلای دوباره ببخشید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب بعدی 2 رخ را خوانده و نطر خود را برای ما بنویسید: هایلایتر مایع در مقابل هایلایتر پودری: تفاوت چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.