سلامت پوست

آیا می توانید از اسکراب صورت برای پوست های مستعد آکنه استفاده کنید؟

آیا می توانید از اسکراب صورت برای پوست های مستعد آکنه استفاده کنید؟

آیا می توانید از اسکراب صورت برای پوست های مستعد آکنه استفاده کنید؟ : هنگامی که پوست مستعد آکنه دارید، می دانید که قرار دادن بهترین روال مراقبت از پوست برای نوع پوستتان کلید اصلی است. اما روال مراقبت از پوست شما دقیقاً شامل چه مواردی است – و آیا اسکراب های صورت می توانند بخشی از آن باشند؟ حتی ممکن است تعجب کنید که آیا لایه برداری حتی می تواند برای نوع پوست مستعد آکنه شما مفید باشد یا خیر. در این مطلب به این مورد پرداخته ایم.

چه نوع اسکراب صورت و مواد تشکیل دهنده برای پوست مستعد آکنه بهترین است؟

خوشبختانه اگر پوست مستعد آکنه دارید، مجبور نیستید به طور کامل از اسکراب صورت خودداری کنید. با این حال، باید مراقب نحوه استفاده از آنها باشید و همچنین به مواد موجود در اسکراب ها و سایر محصولات خود توجه داشته باشید. 

اگر آکنه دارید، پاک‌کننده‌های کف‌دار را توصیه می‌کنیم، زیرا در از بین بردن چربی اضافی پوست مؤثر هستند. اگر از درمان آکنه استفاده نمی کنید، می توانید یک پاک کننده حاوی مواد فعال درمانی مانند اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید را در نظر بگیرید. اسید سالیسیلیک یک اسید بتا هیدروکسی است که لایه برداری شیمیایی را ارائه می دهد، سلول های مرده و چربی اضافی را از روی پوست پاک می کند. بنزوئیل پراکسید به کاهش سطح آکنه کمک می کند و باعث کاهش التهاب می شود. اگر از درمان آکنه استفاده می‌کنید، من معمولاً پاک‌کننده‌های ملایم را برای کمک به تکمیل آن درمان‌ها توصیه می‌کنم. ترکیب پاک‌کننده‌های درمانی با محصولات درمانی باقیمانده ممکن است منجر به تحریک یا خشکی بیش از حد برای برخی افراد شود.

بیشتر بخوانید: درمان آکنه بازو با روشی آسان | چرا جوش روی بازو ظاهر می شود؟

اگر پوست مستعد آکنه دارید چگونه از اسکراب صورت استفاده می کنید؟

اگر می‌خواهید در صورت داشتن آکنه از یک اسکراب دستی استفاده کنید، مطمئن شوید که از محصولی با ذرات لایه‌بردار بسیار ملایم استفاده می‌کنید. با حرکات دایره ای و فشار بسیار کم آن را به آرامی روی پوست بمالید.

آیا می توانید از اسکراب صورت برای پوست های مستعد آکنه استفاده کنید؟

آیا استفاده از اسکراب صورت های فعال جوش خوب است؟

بسیاری از بیماران آکنه به طور غریزی بیش از حد شستن و اسکراب صورت خود را انجام می دهند.  داشتن آکنه به این معنی نیست که شما کثیف هستید.

در حالی که محصولات لایه‌بردار ممکن است به شفاف نگه داشتن منافذ کمک کنند، شستشوی بیش از حد می‌تواند بیش از آنکه مفید باشد، به ضرر آن‌ها منجر شود. اگر آکنه ملتهب دارید، استفاده از اسکراب به طور کلی می تواند به پوست آسیب برساند. آکنه‌ها را به‌عنوان به خطر انداختن سد پوستی‌تان در نظر بگیرید. “در هر صورت، هدف ترمیم سد و آرام کردن التهاب است نه ایجاد التهاب بالقوه بیشتر با شستشو.”

بیشتر بخوانید: روش‌هایی موثر برای برطرف کردن جای جوش

آیا اسکراب های صورت می توانند به کاهش جای جوش یا هایپرپیگمانتاسیون کمک کنند؟

اسکراب‌های صورت، جای زخم آکنه یا هیپرپیگمانتاسیون التهابی را برطرف نمی‌کنند. در واقع، شستشوی بیش از حد ممکن است منجر به التهاب بیشتر و ایجاد رنگدانه بیشتر در پایان شود.

آیا می توانید از اسکراب صورت برای پوست های مستعد آکنه استفاده کنید؟

دو عامل خطر بزرگ برای اسکار آکنه، سابقه خانوادگی و تأخیر در درمان است، بنابراین مهم است که فوراً و به طور موثر برای جلوگیری از ایجاد اسکار آکنه با آکنه مقابله کنید. اگر از قبل اسکار آکنه دارید، رتینول می تواند در کاهش ظاهر آنها مفید باشد. و اگر درمان‌های OTC مفید نیستند، باید با متخصص پوست خود مشورت کنید تا یک برنامه درمانی و روتین مراقبت از پوست متناسب با نگرانی‌های خاص مراقبت از پوست شما ارائه دهد.

سخن آخر:

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده و بتوانید صورت مستعد آکنه خود را به درستی لایه برداری کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: چگونه از پوست مستعد آکنه مراقبت کنیم؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.