سلامت پوست

آیا از تاثیرات کافئین برروی پوست باخبرید؟

آیا از تاثیرات کافئین برروی پوست باخبرید؟

آیا از تاثیرات کافئین برروی پوست باخبرید؟ : اگر شما هم مثل ما هستید، مشتاقانه منتظر انرژی‌ای هستید که یک فنجان قهوه یا چای عالی در صبح به شما می‌دهد. می‌دانید که کافئین به شما کمک می‌کند که به دنبال آن هستید، اما آیا می‌دانستید که وقتی در روتین مراقبت از پوست خود استفاده می‌شود و به صورت موضعی استفاده می‌شود، می‌تواند فوایدی نیز داشته باشد؟ بیهوده در محصولات مراقبت از پوست مانند کرم های دور چشم گنجانده نشده است. بنابراین، در اینجا، آنچه کافئین برای پوست انجام می دهد و همچنین مراقبت از پوست فعلی ما که باید با کافئین فرموله شده باشد را به اشتراک می گذاریم.

آنچه کافئین برای پوست انجام می دهد

احتمالاً در مورد کرم‌های دور چشم یا محصولات ضد سلولیت با کافئین در فرمولاسیون آن‌ها شنیده‌اید و به نظر منطقی است. به گفته مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، کافئین به طور موثری قادر است به پوست نفوذ کند و نه تنها تجزیه چربی ها را تحریک می کند، بلکه از تجمع بیش از حد چربی در سلول ها نیز جلوگیری می کند. به عبارت ساده تر، کافئین برای پیشگیری و درمان التهاب عمل می کند. التهاب اغلب در پوست به صورت کیسه های زیر چشم ظاهر می شود، به همین دلیل است که این ماده در بسیاری از کرم های دور چشم استفاده می شود.

آیا از تاثیرات کافئین برروی پوست باخبرید؟

NCBI همچنین بیان می کند که کافئین دارای خواص آنتی اکسیدانی است که به کند کردن پیری پوست (پیری پوست به دلیل آسیب اشعه ماوراء بنفش) و افزایش گردش خون در پوست کمک می کند. تقویت گردش خون می تواند به کاهش ظاهر حلقه های سیاه عروقی که می تواند ناشی از تجمع خون در زیر چشم باشد کمک کند. با توجه به اینکه کافئین به علل ایجاد کیسه های دور چشم و سیاهی دور چشم می پردازد، جای تعجب نیست که چرا یک ماده محبوب در سرم های چشم نیز هست.

مطلب مرتبط: چند راه موثر برای کمک به رفع دائمی سیاهی زیر چشم

محصول مراقبت از پوست با کافئین

بهبود ظاهر سیاهی دور چشم، کاهش التهاب زیر چشم و کمک به جلوگیری از پیری نور از مزایایی است که اکثر ما آرزوی آن را داریم. به همین دلیل است که ما سرم دور چشم  L’Oréal Paris Revitalift Dem Intensives با 1.5٪ اسید هیالورونیک، 1٪ کافئین سرم دور چشم هستیم. نه تنها با یک درصد کافئین فرموله شده است، بلکه دارای اسید هیالورونیک در فرمول است که به آبرسانی پوست ظریف ناحیه چشم کمک می کند. بعلاوه، دارای یک اپلیکاتور غلتکی سه گانه طراحی شده است که نه تنها روی پوست احساس خنکی می کند، بلکه به از بین بردن التهاب نیز کمک می کند.

آیا از تاثیرات کافئین برروی پوست باخبرید؟

اپلیکاتور را در بطری فرو کنید و از آن برای صاف کردن سرم روی پوست زیر چشم و اطراف شقیقه ها استفاده کنید. سپس، با انگشت حلقه خود به آرامی هر سرم اضافی را به پوست خود بزنید. همچنین در صورت احساس خشکی در آن ناحیه، می توانید مقداری سرم را روی پلک های خود صاف کنید.

سخن آخر:

همانطور که مشاهده کردید کافئین و محصولات حاوی کافئین بسیار می توانند در سلامت پوست شما به خصوص پوست دور چشم شما موثر باشند. بنابراین پیشنهاد میکنیم برای افزایش اطلاعات خود مطلب بعد را نیز مشاهده کنید: آیا از ویژگی های کرم دور چشم چیزی میدانید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.